СЕДМИ клас 2019/2020 - Началото, тема 2

  • 31 880
  • 743
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 24
Моля за достъп до пощата! Знам, че няма достъп защото не пиша във вашата тема, но ви чета темите редовно, а дъщяря ми се роди с една година по-късно, а ми трябват учебниците за 6 клас. Мога в замяна да ви кача тези на Просвета за 5 клас. Благодаря ви предварително Simple Smile

# 676
  • Мнения: 8 247
Нашите бяха с блокове в пети клас, втория срок. В шести клас изоставиха тази практика. Аз за себе си не мога да реша кое е по-удачно. Синът ми мрънкаше, че има да учи по два урока за предмет. Мисля, че специално за математика, БЕЛ и език такава система е подходяща.
Днес за първи път откакто е станал ученик си разгледа подробно някой от новите учебници. Честта се падна на химията. Понеже бленува за експерименти, му беше интересен и доста неща си попрочете. Дано и учителката да се окаже на ниво.

# 677
  • софия
  • Мнения: 25 649
Моля за достъп до пощата! Знам, че няма достъп защото не пиша във вашата тема, но ви чета темите редовно, а дъщяря ми се роди с една година по-късно, а ми трябват учебниците за 6 клас. Мога в замяна да ви кача тези на Просвета за 5 клас. Благодаря ви предварително Simple Smile
С риск да бъда крайна - има правила и те са за всички. Не разбирам подобно поведение.
Учебници за 6ти клас в пощата няма, не вярвам в седмокласната тема да има интерес към учебници за 5 клас.

Учебници още няма. Нямало кой да даде ключа от стаята, в която седят. Притеснена е от учителката по химия и леко ни подхвърли, че сме стари Grinning Вчера класната била казала, чe новите учители са млади, а химичката била, колкото нас.

Последна редакция: вт, 17 сеп 2019, 18:32 от zvаnchе

# 678
  • Мнения: 815
Моля за достъп до пощата! Знам, че няма достъп защото не пиша във вашата тема, но ви чета темите редовно, а дъщяря ми се роди с една година по-късно, а ми трябват учебниците за 6 клас. Мога в замяна да ви кача тези на Просвета за 5 клас. Благодаря ви предварително Simple Smile
Пиши на Дидева! Може да има нещо запазено. Правилата са с оглед на това, пощата да продължи да служи и занапред. Догодина ще намерите много полезни материали там!

# 679
  • Мнения: 711
Ох, тежките раници - "любимата ми тема" Sad Много се ядосвах предните 2 години, вече се примирих. Ужасно е тежка, хем не носи учебниците, с изключение на този по английски, но там няма начин да ползва втори, защото се пише И в него, хем пък са хиляда учебни тетрадки и нормални тетрадки, повечето голям формат! Защо трябва да искат голям формат от 80 листа?!?! Не се нави да купя 2-3 по 40 листа, не можело, госпожата щом искала толкова, значи толкова Sad А и той е и доста дребен, с глава е по-нисък от съучениците си, но мъкне Sad
За програмата - 3 дни по 7 часа и 2 с по 8.
И са почнали вече, нЕма 'лабаво - днес първо входно по БЕЛ!

# 680
  • Мнения: 1
Здравейте! Включвам се и аз с един брой седмокласник. Не бях влизала в Бг-мама от месеци, да не кажа и година. Та сега сме с нов компютър, съответно кой ти помни стари пароли , наложи се нова регистрация.
Та да се включа в дискусията. При нас всички учебници са раздадени. От две години премахнаха кабинетната система в нашето училище, което смятам са огромно облекчение. Иначе за 10 минути междучасие, едвам успяваха децата да се придвижат между етажите. От тази година имаме и шкафчета и се надявам раницата да не тежи толкова. Поне някои от учебниците и тетрадките ще може да стоят в училище. Втори комплект няма  да купувам.
Иначе родителската среща предстои, вероятно в края на месеца, такава е практиката при нас. За помагала тепърва ще ни информират.
Исках да попитам какво смятат вашите деца за Уча. се? Чудя се дали да подновя абонамента.

# 681
  • София
  • Мнения: 9 128
У дома Уча.се се ползва доста активно. Така затвърждава прочетения урок. Пали се и от разни Дневни мисии и рейтинг, който сайтът прави по училище и випуск.

# 682
  • гр.София
  • Мнения: 4 165
Привет!
Учудвам се,че се оплаквате от кабинетната система. Аз съм учила в такава и при положение,че училището имаше много добре оборудвани кабинети,смятам,че това  беше плюс,който за децата ми се оказа недостъпен. Те бяха и сА основно в една стая ,а учителите обикалят ,натоварени като магарета с нагледните материали.

 Регистрирах се в сайта на Просвета и се добрах до безплатните им електронно четими учебници. Миналата година така започнахме и се получи добре- повечето учебници стоят в шкафчето, а вкъщи учи на лаптоп. 

 Девойката от вчера тръгна на лека атлетика.След 5 години упорито танцуване ,реши,че е време за нещо ново.
 НВО и системата ще борим със собствени сили .   Не е много в духа на темата,но това е положението.  Учителите по БЕЛ и Мат в у-ще са много добри, а вкъщи има кой да работи с нея по Мат., а аз ще натискам с БЕЛ.
 
 Благодаря много,че направихте таблицата за пробните изпити.

# 683
  • Мнения: 24 467
Когато в кабинетите има основно това, което има във всяка класна стая и децата не правят опити и не работят практически, а просто слушат едни уроци, научават ги и възпроизвеждат, смисъл от кабинетите няма.
За посредно видях смисъл от кабинети в основното си училище, но беше през 80-те. По физика и биология правехме опити и лабораторни най-редовно. Но сега, поне при моите деца, не е така и просто става едно местене от стая в стая.

# 684
  • гр.София
  • Мнения: 4 165
Джуди,таман за смислени и полезни кабинети си мечтая.

# 685
  • Мнения: 815
Миналата година при нас кабинетите си бяха по предназначение. Интересно беше за децата и чакаха с нетърпение тези часове. Друг е въпросът, че това, което се изпитваше в последствие, нямаше нищо общо с лабораторните им приключения. Joy

# 686
  • Мнения: 24 467
Аз май остарях - рядко мечтая напоследък. 😁🤣😂

# 687
  • Мнения: 6 946
Говорих с БГ учебник, за да питам за ел. им учебници. Казаха, че в момента имат технически проблем, който до края на седмицата ще е отстранен и след това вече ще имаме достъп и до тях.

# 688
  • Мнения: 54
Това с учебниците и многото тетрадки си е болна тема. Тъй като нямат шкафчета, в 5 клас бяхме събрали пари и за целия поток купихме по още един комплект учебници, които да стоят в кабинетите и им олекнаха раниците. Но в 6 и сега си ги мъкнат, а и учителите много не мислят и само по още много изискват. Носят неща, които въобще не използват всеки час, но е важно да ги имат. Единствено учители с деца на тяхната възраст се опитат да ги облекчат, но при  баткото те са рядкост.

# 689
  • София
  • Мнения: 3 466
След вчерашния учебен ден и срещата с учителите,дъщеря ми се прибра доволна.Товя,което мен ме зарадва е заявлението на учителката по БЕЛ че няма нужда от учебни тетрадки и помагала.Ще им подготвя тя тестове.Правили са таблици за НВО с опис на материала или нещо от сорта,по която ще се движат явно.По математика са на учебника на Архимед,но искат за помагало тестовете на Веди. В школата ще са по помагалото на Архимед.Ще изчакам до края на седмицата и мисля да поръчам накуп всички искания неща по всички предмети.Надявам се някъде да има онлайн отстъпки

Общи условия

Активация на акаунт