Фентъзи и фантастика – тема 18

  • 17 981
  • 704
  •   1
Отговори
# 375
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
На мен някак ми напомни "451° по Фаренхайт" и антиутопиите на Уиндъм.

# 376
  • Мнения: 18 132
Изчетох го докрая. Баш  "Фаренхайт 451"  не ми напомни, по скоро една постпокалитика където наскоро четох,  в която военните изтървават щам с вампири... забравих името.  В началото се сетих (неволно) и за Черната призма, който влезе в роля и не можеше да излезе от нея. Признавам, че ми беше интересно, но очаквах повече. "Килн Хора" е по-съвременно от пост-индустриалната ера и с тази цел ще чета и Битие - очаквам нещо по-съвременно.
Не бих нарекъл   "Пощальонът" социална антиутопия, по-скоро военна постапоклиптика.  Социална антиутопия е за мен "Небостъргчът" където имаме ярко подредени класи, социална антиутопия е "Повелителят на мухите", където се сблъскват два обществени строя - на ловците и на събирачите. Социална антиутопия имаме в "Живият хаос" където имаме противопоставени жени на мъже. Тук имаме едно изцяло деградирало общество,   няма някакви истински признаци за йерархия и всичко е изградено около един персонаж.
Довечера ще гледам Заразно зло 5  и после почвм "Битие."

# 377
  • Мнения: 5 741
В "Тъмна дарба" на Александра Бракен, главната героиня Руби, чернокожа ли е? Гледах филма и никак не ми хареса девойката. Не, че имам нещо против чернокожите артисти, но поне да бяха взели някоя, която може да играе. Пълна скръб е девойката.

# 378
  • Мнения: 18 132
Не, определено не е чернокожа. Всъщност никъде не е указана директно расата й, но всички главни герои около нея са от бялата раса.

предполагам би било прекалено да очакваме от американци да ни покажат, как вкарват в концлагер представители на бялата раса. Такива неща не стават в САЩ....дааааа, Гуантанамо е измислица.

Последна редакция: пт, 10 яну 2020, 13:36 от Лорд Сняг

# 379
  • Мнения: 5 741
Не, определено не е чернокожа. Всъщност никъде не е указана директно расата й, но всички главни герои около нея са от бялата раса.
До гуша ми дойде от тази политкоректност. Задължително да има чернокожи и азиатци, няма лошо, но съм сигурна, че има можещи и талантливи такива, а не като тази госпожица. Малката Зу  обаче беше много сладка, а и Лиъм ми хареса. "Проходът" поради тази причина го изоставих след първи епизод. В книгата момиченцето е дребничко, слабо и русокосо, а в сериала дебело, грозно чернокожо и с ужасна игра.
И за да не е спам чета "Водопади на възмездието" на Крис Удинг.

# 380
  • Мнения: 18 132
Ахъм, коя беше малката Зу? Главната героиня в Тъмна Дарба е Руби?
първото описание на  основен герой  което виждам е на Кейт/д-р Бегби " с руса коса и  кожа толкова бледа, че...". Както казах основните герои са от бялата раса.

# 381
  • Мнения: 5 741
Ахъм, коя беше малката Зу? Главната героиня в Тъмна Дарба е Руби?
първото описание на  основен герой  което виждам е на Кейт/д-р Бегби " с руса коса и  кожа толкова бледа, че...". Както казах основните герои са от бялата раса.
За филма говоря, книгите не съм чела. ЗУ е едно сладко малко момиченце,, азиатче. Тя скри Руби в буса като бягаше в началото от лигата.

# 382
  • Мнения: 18 132
Зу, поне и в книгите си е азиатка. За Руби както казах, няма утончение за раса, но общите ми впечатления са че повечето герои са бели (например Кейт Конър/д-р Бегби)

# 383
  • Мнения: 5 741
"Водопади на възмездието" първа книга от серията "Историята на Кети Джей" на Крис Удинг се оказа много забавна книга. Излезли са и другите три книги, но всяка книга си е за себе си, само героите в нея са едни и същи и понеже нямам в момента втората книга от поредицата реших да продължа с "Кръвта на мага" на Дейвид Хеър и засега много, много ми харесва.

# 384
  • Мнения: 704
Четох отдавна поредицата, но защо имам спомен, че Руби е описана като бяла с кестенява коса. И аз бях много разочарована от тази политкоректност и избора на актрисата. Иначе за останалите, каста е добър и Лиъм, Зу, Дунди и Кланси са като описаните в книгите. Доколкото си спомням Вида е чернокожата в екипа, но пък тя се появява във втора книга чак.

# 385
  • Мнения: 18 132
аз поне докъм 30 страница не откривам описание на Руби, освен че е много ниска, мършава и с обло лице, шестнадесетгодишна. Кейт е описана като руса мацка, млада,  "малко над моят възраст" , (около двадесет-двадесет и петгодишна - бел.моя)облечена в сини докторски дрехи, а Роб е  " млад, вероятно връстник на Кейт, с дребно телосложение и тъмнокестенява коса, клюмнала върху челото му."
Зу е азитка на единадесет години. Лиъм има бронзово лице и руса кос, и е красавец.По натам се казва, че ушите му с  "цвят на порцелан" от което съдя, че е бял. Вида го нарича иронично "Чаровния принц",  а Дунди има стърчащи уши, и очила. ОСвен тов Дунди хич не е дебел. Предполгам, че прилича на  нещо средно между Хари Потър и Рон. ОСвен това никъде не е казано, че Лиъм или Дунди с цветнокожи (за Зу специлно е уточнено, че е азиатка) и тов ме кара да мисля, че са представители на бялата раса.
от следващите книги  - Вида е пънкарка със синя коса на възрастта на Руб, също е от бялата раса,  а Джъд е единдесетгодишен и русоляв, изглежда като анимационен герой, от пръв поглед Руби решава чи сигурно е порастнал поне пет сантиметра през последното денонощие.. АЗ рус негър все още не съм видял....

П.С. моя грешка, Вида е мулатка -пънкарк, с мощни крайници "Кожата ù бе блестящо кафява и напомняше на топъл есенен следобед, очите – във формата на бадем, а косата ù бе боядисана в електриковосиньо. Лицето ù беше от онзи тип, който очакваш да зърнеш на страниците на модно списание: високи, изсечени скули и плътни устни, които като че ли постоянно се намираха в малка самодоволна усмивка." - друг чернокож няма.

Последна редакция: вт, 14 яну 2020, 21:18 от Лорд Сняг

# 386
  • Мнения: 704
Лиъм и Коул са си е 100 % бели да. Както и Кланси. За Дунди съм сигурна, че имаше описание, че е чернокож още в сцената в микробуса ето първото им описание "Лиъм, шофьорът ни, носеше оръфано кожено яке, потъмняло по раменете, където дъждът го беше намокрил. Косата му беше пепеляворуса и щръкнала. От време на време поглеждаше към тъмнокожото момче на пасажерската седалка,но чак когато хвърли бегъл поглед към огледалото, забелязах, че очите му са сини.". А ето и описанието на Вида "перфектна смесица от етноси. Кожата ù бе блестящо кафява и напомняше на топъл есенен следобед, очите – във формата на бадем, а косата ù бе боядисана в електриковосиньо. Лицето ù беше от онзи тип, който очакваш да зърнеш на страниците на модно списание: високи,изсечени скули и плътни устни, които като че ли постоянно се намираха в малка самодоволна усмивка." Джуд си е бял и Нико май също. Кейт си е руса и бяла, но пък бях доволна от избора на Манди Мур за ролята нищо, че косата беше в друг цвят.

# 387
  • Мнения: 18 132
хъм за Дунди бях пропуснал че е чернокож.   Малко ми е трудно да си го представя със стърчащите уши, ни приемам, че им как. За Вида ми е по-трудно  - мулатка със електриковосиня/виолетова коса.
Кланси на сто процента е бял, също и Лиъм (рус със сини очи), Както и Кейт, Коул и Роб.  на практик цветнокожите са Дунди (в първт част), Вида (във втората) и Сузуме...никъде не се казва обаче, че Руби не е бяла. Ей такива неща ме дразнят. Като се прави нещо - да се прави както трябва, а не на всяка цена да се вкарвт цветнокожи, независимо дали отговарят или не отговарят.

# 388
  • Мнения: 704
Така е, и мен ужасно ме дразнят такива кастове. Толкова ли е трудно да се следва описанието на автора. Може би и това е една от причините филма да е бокс офис провал.

# 389
  • Мнения: 5 741
Така е, и мен ужасно ме дразнят такива кастове. Толкова ли е трудно да се следва описанието на автора. Може би и това е една от причините филма да е бокс офис провал.
Надявам се, че публиката ще е коректор на политкоректните филми и всичките такива да са бокс офис провали.

Общи условия

Активация на акаунт