Въпрос за коронки!

  • 1 308
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте, искам да ви попитам нещо което ме мъчи и се надявам да получа отговор.

Горните ми зъби за криви, и не мога да вече да ходя, затова да ви питам, зъбите като се изпилят горе и се поставят коронки, коронките времмени ли са или за вечни? Само на 7 зъба ще поставям, ако може ми кажете колко струва една коронка! Благодаря ви предварително, ще следя стриктно темаза за отговори

# 1
  • Мнения: 8 774
на колко години си

# 2
# 3
  • Мнения: 4 984
Ако са добре направени изкарват 7-10 години и после нови.Една коронка е около 300лева от евтините,отделно се плаща изпилването и подготовката на зъба.

# 4
  • Мнения: 3 725
И защо коронки?При положение,че става дума за криви зъби може да се сложат брекети и резултата да е за постоянно.Вечна коронка няма.Обикновени коронки има и за 150 лв,но качеството ще е съмнително.

# 5
  • Мнения: 6
И защо коронки?При положение,че става дума за криви зъби може да се сложат брекети и резултата да е за постоянно.Вечна коронка няма.Обикновени коронки има и за 150 лв,но качеството ще е съмнително.
Брекети и шини няма как да нося, не понясам това нещо та камоли да го нося в устата 2 години.. брекетите не са ми вариант, пък аз съм питал и моята зъболекарка и тя ми вика че коронките за мен са подходящи.

# 6
  • Мнения: 8 774
Запознат ли си какви технологии има за оправяне на криви зъби (освен брекетите), но са по-скъпи.  Не се виждат, силиконови са. Прочети в интернет. Иди в няколко фирми и ще ти покажат даже.

# 7
  • Мнения: 204
Запознат ли си какви технологии има за оправяне на криви зъби (освен брекетите), но са по-скъпи.  Не се виждат, силиконови са. Прочети в интернет. Иди в няколко фирми и ще ти покажат даже.
Аз подкрепям мнението на @pepina_n3
Наричат се инвизълайне(/ъ)ри или алайне(/ъ)ри. Дъщеря ми носи такива в момента и много и помагат. Свалят се, когато ядеш, прозрачни са, поддръжката е изключително лесна и не се налага да ограничаваш откъм избор на храни и напитки.
Според случая ти имат различни спецификации, различни твърдости (меки, нормални и твърди) и различен интервал от време през който да ги сменяш (от 4 до 14 дни). Много са удобни! Лечението при нас е на горна и долна челюст и са ни нужни 130 инвизълайнъра, който трябва да сменяме всяка седмица, старите се изхвърлят. Трябва да се носят поне 18 часа в денонощието, за да може лечението да има възможно най-благоприятен резултат, можеш да спиш тях и да пиеш топли, студени, цветни и газирани напитки.
Доколкото коронките.... Не, не, не и абсолютно в никакъв случай... НЕ!
На 23 годишна възраст... Ти ще се съгласиш да изпилиш здравите си зъбчета, за да ти сложат изкуствени??? И какво е това само на 7 зъба??? Хората едвам на един зъб се примиряват да си сложат, а ти едва едва на 7? Абсурд! Не знам какъв е този стоматолог, който да препоръчва на пациентите си да си изтържат зъбите до пънче и да си сложат изкуствени... Поразпитай тук-там, алайнерите са далеч по-щадяща алтернатива, а ефектът ще е същият! Да не говорим, че ако си поставиш коронки на нормална цена - 200лв едната, 200х7=1 400, отделно че трябва да платиш да изпиляване и поставяне на зъбите ти +100лв, отделно, че трябва да я сменяш на 6/7 години. Реално ти излиза по-скъпо отколкото инвизълайнърите, за които ще платиш 2100лв наведнъж (според зависи/горе-долу това е цената) и ще си решиш проблема. Помисли си кое е по-добре за теб... 2100лв наведнъж и да се оправиш до живот, или по 1 400 всяка 6-та/7-ма година, което означава горе-долу като го сметнах, че 7/8 пъти ще смениш тези коронки, 1 400х7/8=9 800/11 200лв.
Какво предпочиташ да си изпилиш 1/3 от зъбите си и да сложиш изкуствени на тяхно място, подменяйки ги на всеки 6/7 години, мислейки си, че е по-евтино или да платиш 2100лв. наведнъж и да си решиш проблема за цял живот, та чак докато не ти опадат зъбите? Ако предпочиташ първото, явно не сме от една и съща планета и не говорим един и същи език...
Помисли си само... Младо момче си, ще е трагично ако си развалиш зъбите на такава възраст по такъв начин... Поздрави! Heart

Последна редакция: нд, 01 сеп 2019, 04:49 от Rooney Moon

# 8
  • Мнения: 6
Rooney Moon, това ми изглежда много пари и постоянно трябва да се занимавам - това също не ми е опция, а до коронките ходих на зъболекар при един мъж, той ми каза че 70 лева е една коронка и ще ми ги направи постоянни, вече няма да се притеснявам.

# 9
  • Мнения: 204
Rooney Moon, това ми изглежда много пари и постоянно трябва да се занимавам - това също не ми е опция, а до коронките ходих на зъболекар при един мъж, той ми каза че 70 лева е една коронка и ще ми ги направи постоянни, вече няма да се притеснявам.
70лв е притеснитело малко... 7 зъба са адски много, за да ги развалите... Вие си преценявате, Ваши са си зъбите...
И такова понятие като “постоянни коронки” няма! Много съмнителен е този стоматолог...

# 10
  • Мнения: 3 725
Защо изобщо питаш,при положение,че съвети не приемаш?За 70 лв ще ти сложат най-долнопробните коронки,които я изкарат няколко години,я не.Дори коронки за 300-400 лв гаранцията им до 10-12 години макс.НЯМА вечни коронки.Намери си читав зъболекар,а не търси най-евтиното.Много повече можеш да си навредиш,отколкото да си помогнеш.

# 11
  • Мнения: 204
Защо изобщо питаш,при положение,че съвети не приемаш?За 70 лв ще ти сложат най-долнопробните коронки,които я изкарат няколко години,я не.Дори коронки за 300-400 лв гаранцията им до 10-12 години макс.НЯМА вечни коронки.Намери си читав зъболекар,а не търси най-евтиното.Много повече можеш да си навредиш,отколкото да си помогнеш.
И аз това се чудя... Нищо не му е удачно, не му се занимава, скъпо било, само за 7 зъба какво да се хаби човека да си слага от “скъпите”...

# 12
  • Мнения: 6
Ще слагам евтини и като си събера пари си слагам имланти Wink

# 13
  • Мнения: 204
Ще слагам евтини и като си събера пари си слагам имланти Wink
Щом си готов да си изпилиш, развалиш и извадиш зъбите за тройно повече пари, прави го... Не знам защо питаш за съвет, щом вече си взел окончателното решение да си съсипваш зъбите?! Grinning
Моля, модераторите да заключат темата...

# 14
  • Мнения: 6
Ако ги видиш в какво положение ми са ще избягаш... УЖАСНО КРИВИ , буквално криви даже нарадени един върху друг...

Общи условия

Активация на акаунт