Грижа за лицето за дами в прекрасната възраст 40+ № 8

  • 58 807
  • 843
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 2 156
maimun77, аз бих пробвала натурална къна/ билки (индиго, касия, амла), вместо боя; при мен това работи. Има и тема.

# 166
  • Мнения: 951
Аз съм открила маските на една гръцка фирма Apivita. Всички, които съм пробвала, са много хубави. Но любимата ми е с пчелно млечице. След нея лицето ми е като на бебе. Но внимавайте, ако имате алергия към мед. 

# 167
  • Мнения: 667
Дами, да споделите дали пиете някакви добавки или витаминки. Кожата ми е много суха и чувствителна, косата чуплува и суха, ноктите често ми се "делят" на люспички. Пия течен колаген от ДМ, но не ми харесва вкуса Stuck Out Tongue Winking Eye. Пила съм спирулина, вит. Алайв и рибено масло. Намирала съм подобрение, особено във вида на кожата и ноктите. Но съм толкова непостоянна, че сега като пиша се сещам къде се търкалят още неизпити таблетчици от гореизброените.

# 168
  • Deutschland
  • Мнения: 5 421
Пия Мерц, ефект не виждам

# 169
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Аз съм пила разни добавки но във връзка с подобряване на фертилността, не за разкрасяване. Сега пия някакви неща, защото са ми останали антиоксиданти, колаген и т.н.

# 170
  • Мнения: 633
Момичета,дали е удачно тук да попитам -на 43г.съм с комбинирана, вече към суха кожа,кой фон дьо тен бихте препоръчали
Guerlain Lingerie de Peau или
Dior glow
Търся преди всичко дълготрайност🤔

Последна редакция: вт, 10 сеп 2019, 22:27 от silvanapei

# 171
  • Мнения: 9 152
Пролетта направих студова алергия ( появиха се червени петна по кожата на цялото тяло), затова се наложи да пия Рerfectil (кожа коса, нокти) ; и Неоксид. Много добре ми се отразиха тези добавки, петната изчезнаха толкова бързо, че чак кожната лекарка се зарадва. Понеже съм много доволна, продължих още една серия ( попитах дали може ) и лекарката каза, че да..Мисля, че ми се отразяват добре на кожата, ноктите  и косата.
Маски за лице си правя много рядко. Нямам определена марка, нито серия и вид. Преди няколко месеца си правих   една маска с въглен, но тя се оказа доста силна и изсушаваща за мен. Затова не повторих, при все, че има добър почистващ ефект.
Последно си направих една хидратираща с йогурт и роза на биофреш.

# 172
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Абре, хора, кога сколасвате да ползвате всичките тези продукти Simple Smile?  Последно съкратих до дневен, нощен крем + околоочен. В тези за лице сложих масло от авокадо. Ако щете, смейте ми се, обаче за измиване на лицето си ми е екстра с интимен гел. Когато се сетя, си изтърквам лицето с утайка от кафе - като бебешка ми става кожата от това.
За косата и профи неща имам, и прости. Установих за себе си, че косата ми си иска химия. Разните био, веган и подобни не са моите. От време на време правя маска само с кокосово масло. Супер става, но сваля боята.
Кат застудее, кожата на ръцете ми става отврат. Като гипсова. Последно взех за през нощта крем на Ексципиал. Горе-долу помага.
В момента си търся хубав и хубаво и трайно миришещ лосион /мляко/крем за тяло. Напоследък съм откачила на тема миризма на кокос, но може и друго. Взимах от Боди Шоп, но ми е блудкава миризмата. Взех на Палмърс, защото като мазнотия ми е ок, но мирише още по-зле. Препоръчайте ми нещо хубаво, може и по-скъпо да е.
За фон дьо тен си харесвам Дермабленд на Виши.

Последна редакция: ср, 11 сеп 2019, 07:28 от Гита Ог

# 173
  • Мнения: leet
Момичета,дали е удачно тук да попитам -на 43г.съм с комбинирана, вече към суха кожа,кой фон дьо тен бихте препоръчали
Guerlain Lingerie de Peau или
Dior glow
Търся преди всичко дълготрайност🤔

Точно този на Герлен не съм ползвала, за да ги сравня, но Dior Glow ползвам в момента.  Лек е, позволява наслояване, издържа около 10 часа съвсем нормално при мен без да фиксирам с пудра ( със смесена кожа съм), придава сочен вид на кожата

# 174
  • Мнения: 667
За фон дьо тен не мога и да си помисля.. Кожата ми цял живот е суха, до степен да се бели на люспички по носа, бузите, изобщо където и е кеф и жалкте ми опити завършват с това, да приличам на земноводно Grin
Аз също мажа масла в есетствен вид по косата - зехтин, кокосово, снощи опитах какаово, същите и по лицето и после избърсвам с топла, влажна кърпа или директно под душа, ако е наклепана и косата.
Боята пада, но и без това боядисвам близо до естествения цвят, така че при мен се получава само изсветляване в дължините, което е поносимо на вид.

# 175
  • Мнения: 1 613
Какаовото масло е страхотен хидратант за тялото. Аз на плажа се мажа с него, след душ още стои мека и лъскава кожата.

# 176
  • София
  • Мнения: 45
За фон дьо тен не мога и да си помисля.. Кожата ми цял живот е суха, до степен да се бели на люспички по носа, бузите, изобщо където и е кеф и жалкте ми опити завършват с това, да приличам на земноводно Grin
Аз също мажа масла в есетствен вид по косата - зехтин, кокосово, снощи опитах какаово, същите и по лицето и после избърсвам с топла, влажна кърпа или директно под душа, ако е наклепана и косата.
Боята пада, но и без това боядисвам близо до естествения цвят, така че при мен се получава само изсветляване в дължините, което е поносимо на вид.
А с BB крем пробвала ли сте? И аз съм с много суха кожа и от него нямам изсушаване.

# 177
  • Мнения: 412
Да се включа и аз на 45 г. Имам лунички и за едно лято се сляха в кафяви петна под очите. Изчистих ги с Мелабел крем. От 2-3 г. като дойде ноември започвам пилинг лосион на Биотрейд, редувам с пилинг крем на Исис Фарма. Ефекта за около 7 дни е страхотен. Крем за лице ползвам в момента един евтин на Арома с краставица, но ще трябва да го сменям, като че кожата привиква. За себе си съм установила, че на скъпите кремове май се плаща повече за марка, отколкото за ефект.

# 178
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 532
Хайде и аз тук Simple SmileЩе се опитам да се представя накратко-на 40 години съм, от 7 години ползвам само козметика от дермо марките, като имам и леки залитания по високия клас, но основно си остава от аптеката.Спортувам 5 дни в седмицата/без изключения/ години наред, всяка сутрин в 6 съм в залата, не пия никакъв алкохол, по никакъв повод от 9 години, а от 13 години не пуша.Кожата ми е нормална към суха.
Понеже не изчетох цялата тема, ще се включа само от последните страници.

Кремът ми за шия и деколте е на Скинкод, швейцарците 17 години са търсили  съставки, които да отговарят на структурата на кожата в тази област.

Гита Ог, може да погледнеш, ако не си ги ползвала вече-лосиона на Нукс със сладък бадем или млякото за след слънце на Галеник. Те не миришат на кокос, но така както описваш миризмите, мисля, че ще ти допаднат.

Parfait, може да погледнеш хидратиращия минерален бустер на Виши, след него крем и след това фдт.
Новият фдт минерал бленд на Виши и с леко покритие, но на моята суха кожа е добре.

Ежедневната ми грижа за лице и тяло е следната, не се променя от обстоятелства никакви Mr. Green
Лице:почистващо мляко без отмиване на Естедерм, след него измивам с гел и накрая слагам тоник. След това хидратиращ продукт, нощен и околоочен крем ,и крема за шия. Мъжът ми има мания на тема ръце и от него съм прихвала и аз, ръцете мажа с крема на Нукс Нуксурианс ултра, който е с противобръчкова грижа.
Сутрин като стана слагам само хидратиращ крем и отивам на тренировка, след като се изкъпя в залата слагам хидратиращ продукт, серум, крем за лице и очи. В по-вечето случаи само нося несесера с гримове и оставам негримирана Mr. Green
Тялото го мажа сутрин и вечер-сутрин е с крем като парфюма ми, а вечер е с нещо силно хидратиращо.

Нямам никакви хирургически интервенции, не правя процедури, ходя на почистване, което се случва броени пъти в годината.

И в заключение само ще кажа мъжа ми какво казва-Добре, че не съм бизнесмен, защото очевидно нямам никакъв нюх за инвестиции Mr. Green

# 179
  • Мнения: X
За себе си съм установила, че на скъпите кремове май се плаща повече за марка, отколкото за ефект.

Има и такъв момент, да. Много от марките от високия клас имат само растителни екстракти и никакви анти-ейдж съставки. Плащаш парите за марката, но реален ефект - никакъв. Пример: Clarins, Decleor.
А на нашата възраст вече е добре да има стабилен анти-ейдж - хиалурон, колаген, ретинол и т.н.
Затова и се старая да си вземам по нещо от брандове с по-сериозни козметични иновации, като успоредно с това ползвам и разни по-обикновени неща.
Във връзка с дискусията за ползите и цените на маските да кажа, че според мен не е оправдано да се купуват скъпи маски, защото те така или иначе стоят на лицето минути и свършват за няколко дни. Ефектът им няма как да е траен. По-обикновена маска, с колаген или хиалурон е достатъчна.
По-важно е да се инвестира в продукти, които действат бавно и са в по-продължителен контакт с кожата: дневни и най-вече нощни кремове и серуми.
Сутрин като стана слагам само хидратиращ крем и отивам на тренировка, след като се изкъпя в залата слагам хидратиращ продукт, серум, крем за лице и очи. В по-вечето случаи само нося несесера с гримове и оставам негримирана Mr. Green
И аз съм така....JoyHeart

Последна редакция: ср, 11 сеп 2019, 09:58 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт