Грижа за лицето за дами в прекрасната възраст 40+ № 8

  • 58 468
  • 843
  •   1
Отговори
# 600
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Има ли сред нас дами с Розацея, днес ме диагностицираха и ми предписаха един крем Розекс, сега се чудя обаче какво мога и какво не да използвам от всичките ми неща, които накупих последният месец и половина.
Ако някой с Розацея има опит и ползва конкретни продукти ще.се радвам да сподели.
Питах и в темата на ТО конкретно за техните неща.
Миоки ти като спец на тема ретинолови продукти какво ще кажеш може или не може да се ползват при Розацея ?

# 601
  • Varna
  • Мнения: 414
Може ли мнения за серията на
Galenic Ophycee?

# 602
  • BG
  • Мнения: 2 217
Има ли сред нас дами с Розацея, днес ме диагностицираха и ми предписаха един крем Розекс, сега се чудя обаче какво мога и какво не да използвам от всичките ми неща, които накупих последният месец и половина.
Ако някой с Розацея има опит и ползва конкретни продукти ще.се радвам да сподели.
............

Аз нямам опит, Две в едно Wink, но дерматолога ми каза, че имам наченки на розацея и ми предписа Coupeliac. Не съм го взела, но скоро ще си купя и ще споделя резултат.

# 603
  • Мнения: 18 542
Миоки ти като спец на тема ретинолови продукти какво ще кажеш може или не може да се ползват при Розацея ?
Чак спец не съм, но при това състояние, трябва да се внимава с ретионидите. всяко допълнително раздразнение, може да обостри симптомите.
Розацеята обаче, може да се държи под контрол с подходяща диета. Оставям ви сами да потърсите инфо по темата, да не обръщаме пак на диети и хранене тук.  Peace

# 604
  • Мнения: 1 758
Вчера след работа бях на диамантеното дермоабразио. Много приятна процедура. А лицето ми много се освежи. Щом и ММ забеляза, значи е видимо. То и аз си го виждам, де. Пак ще ходя. Правело се веднъж месечно.
Аз пак да питам дали има някакви зачервявания и дали процедурата е неприятна. Четох, че мже да се усещя стягане и изтръпване на лицето до 24 часа след това. Много съм страхлива и хем искам да направя нещо за лицето си, хем не смея.

# 605
  • BG
  • Мнения: 2 217
Аз пак да питам дали има някакви зачервявания и дали процедурата е неприятна. Четох, че мже да се усещя стягане и изтръпване на лицето до 24 часа след това. Много съм страхлива и хем искам да направя нещо за лицето си, хем не смея.

Много зависи как е направена процедурата. Аз съм със суха и тънка кожа, но си правя микридермабразио, от време на време. След процедурата ми слагат подхранваща маска и крем, и кожата ми изглежда много добре хидратирана.

# 606
  • София
  • Мнения: 11 408
Вчера след работа бях на диамантеното дермоабразио. Много приятна процедура. А лицето ми много се освежи. Щом и ММ забеляза, значи е видимо. То и аз си го виждам, де. Пак ще ходя. Правело се веднъж месечно.
Аз пак да питам дали има някакви зачервявания и дали процедурата е неприятна. Четох, че мже да се усещя стягане и изтръпване на лицето до 24 часа след това. Много съм страхлива и хем искам да направя нещо за лицето си, хем не смея.
Имах зачервяване до около 20 минути след процедурата. Друго не. С нечувствителна мазна кожа съм. И изобщо не боли, на мен ми беше много приятна процедурата. Слагат маска, да.

# 607
  • Мнения: 2 754
Има ли сред нас дами с Розацея, днес ме диагностицираха и ми предписаха един крем Розекс, сега се чудя обаче какво мога и какво не да използвам от всичките ми неща, които накупих последният месец и половина.
Ако някой с Розацея има опит и ползва конкретни продукти ще.се радвам да сподели.
Питах и в темата на ТО конкретно за техните неща.
Миоки ти като спец на тема ретинолови продукти какво ще кажеш може или не може да се ползват при Розацея ?

Аз имам този "късмет" Pensive При мен си е наследствено и не съм сигурна, че има спасение ... Светла, суха кожа с видими зачервявания в горната част на бузите (като на Дядо Коледа Simple Smile), под очите и няколко спукани капиляра. Отначало зачервяванията се появяваха и изчезваха. С възрастта стават по-видими. Продукти за такъв тип кожа от аптеките имат по-скоро обратен ефект при мен. Серия на Uriage съм пробвала и не бих повторила за нищо на света. Сухи и трудни за разнасяне, само изсушиха допълнително и направиха зачервяванията по-видими. Ретинолът и той действа по сходен начин - розовите "кръгчета" на бузите стават малко по-наситено розови от него (тествам бустърите на Клиник през 3 дни от около месец).
Благотворно май се повлиявам от продукти със салицилова киселина, ако комбинирам с кремове за много суха кожа и такива от серията Redness Solutions на Клиник. Измиващите продукти от тази серия ми действат доста успокояващо. Поддържам в наличност и поне няколко вечери седмично слагам много обилно и лосиона за суха кожа Клиник ID, комбиниран със зеления успокояващ концентрат.
Козметика с мед (метала) също ми се отразява добре. Изхабих един серум на Корес с шафран, който съдържа мед и бях доволна. Като поизразходя разни други наличности, ще поръчам отново.

Последна редакция: сб, 19 окт 2019, 23:27 от Light Beam

# 608
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Light beam благодаря ти, ще започна да пробвам и аз продукти да видим с кое ще съм ок. Моята кожа е много светла но не е суха, а по скоро смесена и аз винаги съм си мислила че зачервяванията и спуканите капиляри са заради това.

# 609
  • Мнения: 3 734
Момичета, някой правил ли е хидрафейшъл и видял ли е резултат и, ако да - какъв?
Колебая се между дермабразио и хидрафейшъл, като второто е доста по-скъпо. Имам малко разширени пори и тук-там по някое петно от стара пъпка и се чудя кое да направя.
Ако някой може да даде акъл, ще съм благодарна.

# 610
  • Мнения: 10 244
Аз съм правила хайдрофешъл, но в чужбина. Шест процедури - най-грешно похарчените пари. Подведох се по стадния ефект във форума и съжалих. Аз с нищо не се боря. Кожата ми е добре, вече застаряваща, позавехнала, взе да се отпуска, суха. Имам по-видими пори на носа. С пъпки и белези не се боря. Имам мелазма на челото която едва се забелязва и то най-вече от мен. За това което описах, хайдрифешъла беше хвърлени пари на вятъра. Според мен е за по-млади кожи. Дермабразио не съм правила.

# 611
  • София
  • Мнения: 11 408
Аз към момента на дермоабразиото нямах петна от пъпки, но ми се струва, че и да имах, по-скоро не биха се повлияли. То е нещо като дълбоко почистване, като вакуум се получава. Така действа и масажиращо някак си.
Голямо обяснение, няма що Grinning
Дано сте разбрали горе долу - за тези, които не са правили процедурата.

# 612
  • Мнения: 24 110
На мен много ми хареса. Чак ми се иска по- често да мога да си правя,но козметичната ми казва, че само веднъж месечно.

# 613
  • София
  • Мнения: 11 408
Да, да, да, на мен също Grinning И тази, при която ходих, ми каза веднъж месечно. А на теб харесва ли ти резултата? Аз много добре се повлиях.

# 614
  • Мнения: 24 110
Много видим промяна, как да не ми хареса!

Общи условия

Активация на акаунт