Грижа за лицето за дами в прекрасната възраст 40+ № 8

  • 58 472
  • 843
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 4 042
За проблема със сухата и лющеща се кожа - с години го имах и го реших с преминаване към натурална козметика. Като не се доверявам само на етикетите, а си проверявам винаги състава в ecogolic.ru - една съставка да е в различен от зелен цвят, отпада продуктът. На 46 съм, от две години започнах да се замислям и за анти ейдж продукти, засега това са кремове с пептиди през летните месеци, а през есенно-зимния период с гликолова киселина. От нея забелязвам определено ефект. Ще пробвам и други киселини, загледах тези Ординари, за които пишете, но не са с напълно натурален състав и няма да рискувам. И още нещо за сухата и лющеща се кожа - дори и да не се премине на 100% натурална козметика, добре е да се обърне внимание на измиващите продукти. При мен те правеха най-големи щети. Никаква мицеларна вода без отмиване, а също не е добра идея и директно мазане с масла - по-добре овлажнители, както е писал някой по-горе. За скъпите марки - направило ми е впечатление, че повечето са със силикони или други съставки, придаващи моментално добър вид на кожата като замаскират проблема. За мен това не е решение. Да ми е чиста, здрава, хидратирана, пък малко бръчки ще ги преживея. Пия много вода, витамини, храненето ми е изчистено от боклуци и нисковъглехидратно от година и половина. Смея да твърдя, че изглеждам по-добре отпреди 8 години - посочвам този период, защото от тогава ми е снимката в личната карта и често се забавлявам, като гледам реакцията по институции, банки и пр. където се налага да я представям Joy Е, това беше и от мен записа, отдавна следя темата, но напоследък стана доста по-интересна.

# 196
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Последно за около очите си взех крем с нар от Зоя. Би трябвало да е био, еко т.н. За сега съм доволна, от няколко дена го ползвам.
Ето го кремът https://www.zoya.bg/%D0%9E%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%BE%D1%87%D … %D0%BC%D0%BB.7698

Последна редакция: ср, 11 сеп 2019, 20:15 от Гита Ог

# 197
  • Мнения: 9 152
Гита Ог
Препоръчвам медицинската козметика на MIXA
MIXA Intense Nourishment за много суха кожа на ръцете е вълшебен. https://i.notino.com/detail_zoom/mixa/mxxinnw_khcr75/mixa-intens … ene-haut___20.jpg
Препоръчаха ми го и бях толкова доволна, че го купих и на сестра ми, която имаше сериозни проблеми, до там, че кожата й се цепеше на трески и кървеше.

Последна редакция: ср, 11 сеп 2019, 19:04 от Катерица

# 198
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Оооо, благодаря ви. Аз съм пробвала какви ли не кремове , Микса вкл, но си имам явно сериозен проблем с ръцете през студените месеци. Включително и някакъв крем със сребро вътре (90+лв) - нищо не направи. Изписаха ми и кортикостероид, но не посмях повече от 2пъти да мажа. Само Ексципиал до някъде помага. Студова алергия ли, що ли. А, майка ми ми бърка някакви чудеса с невен, пак не помага.

# 199
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 458
Сиска очаквам и една снимка да представиш Simple Smile впечатлително е това с тренировки 5 седмично в 6 ч в зала !



Споделих, че съм губеща инвестиция за мъжа ми, нали Blush
https://www.facebook.com/1396395314/videos/vb.1396395314/1021274 … 952739126/?type=3

# 200
  • Мнения: 167
Оооо, благодаря ви. Аз съм пробвала какви ли не кремове , Микса вкл, но си имам явно сериозен проблем с ръцете през студените месеци. Включително и някакъв крем със сребро вътре (90+лв) - нищо не направи. Изписаха ми и кортикостероид, но не посмях повече от 2пъти да мажа. Само Ексципиал до някъде помага. Студова алергия ли, що ли. А, майка ми ми бърка някакви чудеса с невен, пак не помага.
За студова алергия потърсете някакъв слънцезащитен крем, подходящ за зимни спортове. Моят син имаше такъв проблем. Решихме го с такъв крем, който ми донесоха от Англия. Марката беше Султан, мисля. На него изрично пишеше, че освен от слънце, предпазва от студ и вятър. Мисля, че и Piz Buin  имаха подобен продукт. Освен това, зимата задължително топли ръкавици. А, иначе за възстановяване на вече увредена кожа съм доволна от Neutrogena. В по-драстични случай може да намажете и Дефламол. Той действа регенериращо на кожата.

# 201
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 458
Пиз Буин имат много добра зимна серия, освен това всички колд кремове обещават защита, но не винаги успяват да се справят. Едната колежка е със студова алергия и всички богати кремове, които са ни налични е пробвала. Овладяваме положението с Дексерил, но не винаги.

# 202
  • USA
  • Мнения: 675
siska79, поздравления за грижите, които полагаш за себе си.

Гита Ог, този крем за ръце е много добър, вижда се ефектът след 1-2 намазвания. Няма миризма, не лепне или да е мазен. Аз си купих и масло от карите, мажа с него, но не е практичен и няма такъв бърз ефект. https://www.iherb.com/pr/O-Keeffe-s-Working-Hands-Hand-Cream-Uns … d-3-oz-85-g/65164

CoffeCup, къната за съжаление не ми покрива белите косми, а аз имам много. Освен ако не избера изключително тъмен цвят, който не ми отива. Не е от боята ми със сигурност, понеже я ползвам вече 10 г. Но слагам вътре едно, което да премахва червеникавият отенък, слагам друго, което да спомага белите косми да се боядисат добре, както и още едно, което да "заключва" боята в косъма. Мисля някое от тези е проблемът и ще ги спра за известно време да видя как ще е.

Преди съм ползвах estee lauder (супер ми дразнеше кожата независимо какъв крем си взимах, опитах няколко), lancome ( за мазна кожа, беше ок), Peter Thomas Roth и т.н. Не знам дали е имало някакъв ефект, защото аз имах акне, мазна кожа и цялата козметика ми се въртеше около този проблем. Нямах бръчки, нищо. Сега не бих ползвала, защото както каза някой по-нагоре, тези са пълни със силикони и какво ли не.

За очи ползвам на paula's choice (гелът и кремът й), харесват ми и най-важното не ми парят на очите. Това ми е голям проблем от скъпите марки. Само имаше един за чувствителна кожа, на lancome или estee lauder, не помня, беше ми добре.

Фон дьо тен не ползвам почти, имам два- на paula's choice  и estee lauder. Не са лоши, но като си сложа, всичко ми става по-забележимо-порите се открояват, фините линии също. Не се харесвам. Затова само този, за който писах в самото начало на paula's choice дневния овлажнител с 30ти фактор, който има леко покритие и върши страхотна работа.

Относно колко продукти-аз си измивам лицето, слагам серум и ако се налага друг крем отгоре. В момента например, новият ми серум с ретинол е достатъчен за без нищо отгоре, т. е. само с него си оставам. Тоник не ползвам, така че ми остава един крем за очи и 1-2 продукта на лицето. Понякога върху петната и вит. Ц и толкова.  През деня по същия начин-единият ми овлажнител е ок самостоятелно, другият му трябва понякога,  в зависимост от кожата ми и сезона,  нещо по-мазно. Не обичам да смесвам продукти, но пък ги редувам всяка вечер.

# 203
  • Мнения: 9 152
Оказва се, че много от вас ползват огромен асортимент продукти. Simple Smile
Споменавате серум. Какво е това? За какво служи, като крем ли е? А витамин С как го прилагате, течен на ампули ли и за какво?
Аз и фон дьо тен никога не съм си слагала....всъщност, разбирам, че ползвам много малко козметика за лице, а за тяло пък съвсем.

Последна редакция: ср, 11 сеп 2019, 22:55 от Катерица

# 204
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 458
Оказва се, че много от вас ползват огромен асортимент продукти. Simple Smile
Споменавате серум. Какво е това? За какво служи, като крем ли е? А витамин С как го прилагате, течен на ампули ли и за какво?
Аз и фон дьо тен никога не съм си слагала....всъщност, разбирам, че ползвам много малко козметика за лице, а за тяло пък съвсем.

Серумът обикновено не се използва самостоятелно, а се слага преди крема. Той действа в дълбочина на кожата, има по-концентрирани съставки от крема, течна текстура и не може да замести крема.От миналата седмица Еусерин пуснаха нов серум с ввитамин С, който като се отвори има трайност мисля, че беше 28 дни. Не съм го купувала още, но днес може и да го взема, че имат 20 процента отстъпка и да го пробвам.

Хубав ден от мен!

# 205
  • В градината...
  • Мнения: 15 928
Гледам в септемврийския каталог на Орифлейм пилинг терапия - 4 тубички за 4 седмици, с млечна киселина.
Аз съм с много чувствителна кожа и се зачервявам само от допир. Та, тази млечна киселина не е ли твърде агресивна?
Цената е 35лв. за 4-те, доста ми е.

# 206
  • София
  • Мнения: 8 931
Сисе, чудна си! Много целувки на принцесите.

# 207
  • Мнения: 11 306
Искам да попитам какви добавки пиете? Аз вземам от дъжд на вятър селен, цинк, биотин и още няколко микроелемента в комбинация. Тук там пия и вит. А и Е и омега в комбинация.

# 208
  • Мнения: 18 542
Омега 3 и вит.Д+К2 взимам аз.

# 209
  • BG
  • Мнения: 2 217
Искам да попитам какви добавки пиете? Аз вземам от дъжд на вятър селен, цинк, биотин и още няколко микроелемента в комбинация. Тук там пия и вит. А и Е и омега в комбинация.

Аз пия редовно вит. А и Е (всеки по отделно), в момента взимам от витамините на Мерц за коса, кожа и нокти, но днес ми пристигна колагена и ще започна отново да го пия, в комбинация с витамин Ц.

Общи условия

Активация на акаунт