Грижа за лицето за дами в прекрасната възраст 40+ № 8

  • 58 717
  • 843
  •   1
Отговори
# 285
# 286
  • Мнения: 1 674
Понеже темата е за грижата за лицето, та хидратацията е основна такава и започва именно от приема на чиста водица. Peace Едва после грижата включва мазана с каквото и да било. Mr. Green
Аз стартирам деня с две чаши хладка вода на гладно, с която си изпивам хиалуроновата киселина. /специално за кожа разработена/. Simple Smile

# 287
  • Мнения: 9 152
виви@н, изпиваш вода, смесена с хиалуронова киселина ли?
Гледах до сега моя крем, оказа се, че и той съдържа от тази киселина, та се зарадвах.Blush

# 288
  • София
  • Мнения: 38 476
Идвам и аз. Вече съм на 45. Матова кожа, смесена, като напоследък доста ми опъва. Лятото слагам серум с хиалуронова киселина, слънцезащитен и понякога оцветяващ.
Сега се чудя за есента какво....

# 289
  • Мнения: 2 156
Поглъщам по много вода и аз, без да ми е цел, поне 2 л., лятото в жегите - двойно.
Несериозна съм със серумите - може доста дълго да не се сетя, че съм си купила и е за мазане и това. И с маските така. Не е лошо да свикна да съм по-систематична.

# 290
  • Мнения: 1 611
Аз взех серума на Юсерин. Много трудно се отваря Simple Smile голям зор видях Simple Smile

Пробвай да натиснеш в средата или в края, че не помня как беше Simple Smile

Отварв се долната част и там се натиска силно. Чува се как вътре се отваря още нещо и чак тогава започва да пуска. Досега всички серуми са ми били с пипета или помпичка.
За маските, аз много харесвам тези с глина. Лореал имат една черна глина, страхотна е, почиства ми лицето страхотно. Имат от нея серия и за почистване на лице и него много го харесвам.

# 291
  • Мнения: 1 765
Като говорим за серуми харесала съм един на Колагена. Дали някой го е използвал?  Досега не съм ползвала серум и не съм много наясно каква е разликата между серум и крем. Предполагам, че активните субстанции са по-концентрирани. https://www.bioline.bg/hydraskin-dynamic-remodeling-serum-collag … na-instant-beauty
 Имам  мазна кожа, която доскоро( допреди2-3 години) не беше особено набръчкана. И бръчките, които се появяват не са фини, а са дебели и видими.
И някой чувал ли е за козметика Calinachi? Предлагат някакви маски на сериозна цена.
https://www.bioline.bg/filler-mask-calinachi
Катерица, надявам се да ти пасне кремчето и(да не ме замеряш с яйца и домати). Smirk

# 292
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Серума е по концентриран и се слага преди крема.
Аз в момента ползвам на Klairs овлажняващ и съм много доволна.

# 293
  • София
  • Мнения: 11 483
Това си взех вчера:

https://366.bg/eucerin-hyaluron-filler-eye-cream-against-wrinkles-spf15-15ml.html

Много гъст, твърд и малко трудно ми се нанася след един серум на Виши, който ползвах последно.
Ама като че ли не ми е най-подходящият, който можеше да взема. Торбичките са ми по-голям проблем, бръчки около очите почти нямам. Ще го ползвам де, пък да видим. Ще търся и друг за торбите.

# 294
  • Мнения: 1 674
виви@н, изпиваш вода, смесена с хиалуронова киселина ли?
Гледах до сега моя крем, оказа се, че и той съдържа от тази киселина, та се зарадвах.Blush
Моята е на хапчета. Simple Smile

# 295
  • Мнения: 10 256
А тониците кога се слагат? Взех си един на Пикси с АХА, но се чудя след него какво да слагам. Преди него ползвах витамин Ц преди крема, сега не знам тоника ли първо, витамин Ц ли и после дневния крем?

# 296
  • София
  • Мнения: 38 476
Щом е с киселина - вечер. В смисъл не се слага преди дневен крем.

# 297
  • Мнения: 10 256
На тоника пише сутрин и вечер, но аз ползвам и много слънцезащита 60+ задължително. Само не мога да се начудя къде да го внедря Simple Smile Пуста мания да купувам и те така ми се получава много често.

А иначе щях да казвам за бръчките на 44. И аз мисля че повечето нямаме бръчки на тая възраст. На тая възраст контура започва да се смъква най-често, подпухваме и ей такива "благинки"...

# 298
  • Мнения: 18 542
Тоникът се ползва след измиване. Дали ще е сутрин и/или вечер е пожелание.

# 299
  • USA
  • Мнения: 675
vici75, тониците по принцип се слагат след почистване и измиване. Щом ти е с АХА, след него си сложи вит. Ц. и накрая дневния крем, който обаче задължително с фактор поне 30.

Ето от сайта на PC по-подробно за различните видове продукти кое след кое следва.
https://www.paulaschoice.com/expert-advice/skincare-advice/basic … care-routine.html

Аз писах в началото, пия съвсем от скоро животински колаген на прах. Като ми свърши кутията или пък след 3-4 месеца, ще преценя дали има ефект. Все още е рано да се каже. Зимата пия вит. Д по предписание на доктор, понеже ми беше под минимума. Миналата година успях да го кача над. Тази година пак ще видя какво ще покажат изследванията. Другото, което взимам, но мноооого рядко, че забравям, сигурно веднъж в седмицата, е  рибено масло, понеже знам, че не ми е достатъчно.
И си взех матча чай, обаче ми е много треволист и неприятен за пиене, та засега съм го спряла. Но в някое смуди като правя или нещо подходящо, ще си сложа.
Като цяло съм против добавките, но като се замисля, и аз взимам тук-там някоя.

Вода се старая да пия, но съм нон стоп в тоалетната и това едва на 1,5-2 литра. Плюс нощно време, освен ако не спра до към 17-18 ч. При мен като пия повече, 3-4 литра, ми се вижда на изследванията и е извън границите. Два пъти досега съм си правила в такива дни.

Общи условия

Активация на акаунт