Грижа за лицето за дами в прекрасната възраст 40+ № 8

  • 58 730
  • 843
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 2 156
И аз нося спортно-елегантни дрехи, като основното е да е удобно, изчистено, без да бие на очи. Слим дънки и вталено сако, например, неутрални цветове. В ежедневието ползвам равни обувки и спортна раница, вместо дамска чанта.
По темата да попитам, някой тествал ли е тази серия на Нивеа, какви са ви впечатленията.

# 361
  • Мнения: 667
Аз - серума. На моята капризна кожа беше добре, даже си мислех скоро за него, но не се привързвам към определени продукти, обичам да пробвам нови неща, така, че съм накупила други. Като цяло, попива добре, не дразни, икономичен е, хидратира прилично, ако не греша, че вече паметта ми изневерява хаха, има съвсем мъничко блясък, като остатъчен ефект.

# 362
  • София
  • Мнения: 38 476
Аз имах белите перли на Нивеа и бях доста доволна.

# 363
  • USA
  • Мнения: 675
Относно облеклото, аз нося почти всичко което смятам, че ми отива. Например, разкроени рокли/поли абсурд, мм казва, че приличам на руска селянка с тях и съм абсолютно съгласна. Но пък ми отиват прави/тесни и само такива си купувам. В ежедневието си съм със скини дънки и тениски и кецове. Откакто влязох в предменопауза, имам целулит, не си харесвам и колената, кожата там вече не е изпъната и се старая да прикривам тези си места. 50 кг съм, нямам корем, така че не съм пълна, за да е от това. Има хора, на които не им пука, носят си късите гащи, но аз не съм от тях. Като бях ученичка, гледах да съм различна, екстравагантна, а сега обратно, ако може да съм съвсем незабелижима. Силни гримове, ярки червила и лакове и изобщо нещо, което да привлече погледа, избягвам на всяка цена.
А за възрастта, аз лично не съм чувала някой, който да се чувства на годините си или по-стар. За мен това идва от желанието ни да останем по-дълго време млади.

# 364
  • Мнения: 13
Здравейте момичета,
Мога ли да помоля за съвет - Как да използвам Lactic acid 10%+HA на The Ordinary?
И в този период от годината, крем с какъв фактор трябва да използвам след него. Мноооого благодаря предварително 😊

# 365
  • София
  • Мнения: 38 476
Киселина - вечер.
Сутринта миеш и слагаш фактор. 50 все още.
Аз се прецаках, пропуснах 2-3 дни и си докарах петна отново.

# 366
  • Мнения: 667
С това мое непостоянство, не знам какво реално има ефект при мен и доколко ми е повлияло. Чета ви, че си имате ритуал всяка сутрин и вечер, някои с повече профи козметика, други с домашни средства. Мисля, че точно това ми е необходимо сега, да си създам рутина, която до си се следва сама, всеки ден Simple Smile
Засега ежедневно - хидратация и масаж за стягане на контура, а през няколко дни маски - готови или маслени. Не съм се снимала преди-след, но съм убедена, че ще забележа разликата, ако имам напредък Grin

# 367
  • Мнения: 9 152
С това мое непостоянство, не знам какво реално има ефект при мен и доколко ми е повлияло. Чета ви, че си имате ритуал всяка сутрин и вечер, някои с повече профи козметика, други с домашни средства. Мисля, че точно това ми е необходимо сега, да си създам рутина, която до си се следва сама, всеки ден Simple Smile
Засега ежедневно - хидратация и масаж за стягане на контура, а през няколко дни маски - готови или маслени. Не съм се снимала преди-след, но съм убедена, че ще забележа разликата, ако имам напредък Grin
о, далеч не всички си имаме ритуал. До скоро моят "ритуал" се състоеше в миене на зъбите сутрин и вечер и заедно с това  и да си плакна лицето с чешмяна вода. Wink
Скрит текст:
(Почиствала съм си кожата и грима ( когато случайно имам червило и някакви сенки/спирала или молив) с розова вода; с кокосово масло... Понякога маска с хума, и това, което вече бях писала).
През годините докато не навърших 40 , никакви кремове не съм ползвала, никакви слънцезащитни фактори, никакви фон дьо тенове ( дори на сватбата си бях без крем и подобни), никакви тоалетни млека, серуми и пр. Сега лека полека вече се мажа... но не задължително и нямам кой знае каква ритмика.

# 368
  • Мнения: 13
Киселина - вечер.
Сутринта миеш и слагаш фактор. 50 все още.
Аз се прецаках, пропуснах 2-3 дни и си докарах петна отново.
Слагам киселината и преспивам с нея през нощта, нали? Да не объркам нещо....🙂. И колко време е нормално да се ползва?
На 43 съм и назолабиални бръчки си имам отдавна, но вече забелязвам отпускане отстрани на брадичката и самата кожа сякаш изглежда повяхнала. Затова съм се активирала и аз в борбата с възрастта 😀.
Благодаря ви, много сте ми полезни с всички мнения, които давате... не пропускам да ви прочета.

# 369
  • Мнения: 387
Здравейте,от известно време чета темата ви,но за първи път пиша.Мисля,че много научих от вас,давате страхотни препоръки!
Постът на Катерица ме изуми-все едно е описала мен.Аз също до скоро почти нищо не слагах върху лицето си,но тъй като съм на 41год. вече се замислям сериозно.

# 370
  • BG
  • Мнения: 2 217
Здравейте,от известно време чета темата ви,но за първи път пиша.Мисля,че много научих от вас,давате страхотни препоръки!
Постът на Катерица ме изуми-все едно е описала мен.Аз също до скоро почти нищо не слагах върху лицето си,но тъй като съм на 41год. вече се замислям сериозно.

Мисля, че много зависи от това каква кожа има човек. Моята е много суха, поради което започнах с грижата за нея малко преди да навърша 20г. Разбира се, не беше кой знае какво, но използвах кремове за суха кожа и от време на време ходех на козметик. И това най-вече, защото ако не използвах козметика ми се появяваха лишеи по бузите. Но мои приятелки с комбинирана, или мазна кожа просто нямаха нужда, и не използваха козметика за лице и тяло.
Искам да кажа, че за всеки има време когато да започне с тези грижи и то е различно, според нуждите.

# 371
  • Бостън
  • Мнения: 13 488
Аз бях доскоро с много мазна кожа, но почнах активно с кремовете и лосионите на 15-16. До човек си е. Майка ми, също с мазна, до 50 год не си купи един крем.

# 372
  • BG
  • Мнения: 2 217
Аз бях доскоро с много мазна кожа, но почнах активно с кремовете и лосионите на 15-16. До човек си е. Майка ми, също с мазна, до 50 год не си купи един крем.

Да, наистина е до човек. Имах предвид, че мазната кожа образува по-бавно бръчки, спрямо сухата, и затова някои дами започват с грижата по-късно.

# 373
  • Мнения: 18 542
И аз с мазна (смесена) кожа започнах кремовете към около 38г но не бях постоянна, докато изведнъж на 40 се стреснах от образа в огледалото  Laughing

# 374
  • Мнения: 2 768
Да се разпиша и аз в групата на 40+ Kissing Face
И аз като Stephy ползвах някакви кремове (всевъзможни и съвсем обикновени) от около 20 годишна и то точно, за да се спася от лишеите, лющенето и последващи пъпки, ако съвсем пресуша. На светло сухо лице всяка пъпчица оставя петънце, забележимо с месеци. Домашни маски и хума също забърквах от време на време. Леки антиейдж започнах след 35, като изредих цялата аптечна козметика.
Едва през последните 2-3 години, откакто навърших 40, започнах да полагам някакви по-активни грижи. В моя случай - парна баня с успокояващи билки веднъж седмично, ексфолиране 1-2 седмично, маска няколко пъти, серуми, дневен и нощен крем ежедневно, през лятото - повече хидратиращи, през зимата - за много суха кожа. Тялото също мажа с крем за суха кожа след всеки душ.
На козметични и дерматологични процедури не съм се подлагала.
Пигментни петна нямам, но го отдавам по-скоро на обстоятелството, че не съм особено предразположена към такива. Това лято за първи път образувах едно в ъгъла на лявата вежда. За сефте от началото на годината бях започнала да ползвам слънцезащита с фактор 50 ежедневно. И след първото море за годината, при често подновяване, резултатът беше този без да съм на плажа или на слънце между 11 и 16 часа. Това ме кара да се замисля дали и доколко са правилни теориите за постоянно ползване на слънцезащита с висок фактор. С риск да си навлека гнева на съфорумки, не съм сигурна дали по този начин не лишаваме кожата си от естествените и защитни функции. Факт е, че след постепенно намаляване на фактора - от 50, на 30, та  до едва 15 в края на август, не съм имала повече проблеми, а междувременно бях на море още няколко пъти.  Факт е и това, че не съм ползвала киселини, ретинол или избелващи продукти.
Имам приятелки на моята възраст, които все още не ползват крем или полагат съвсем базови грижи. За момента не им личи по никакъв начин и мисля да изглеждаме на една и съща възраст. По-тъмната и плътна, както и по-мазните кожи определено са по-облагодетелствани след 40. Друг плюс за вида на кожата в тази възраст според мен са килограмите. По-закръглените наборки определено са по-свежи в лицето.
Относно облеклото - тук не смятам, че има каквито и да било ограничения. Обличам всичко - от оувърсайз през бизнес до строго официално, според случая и настроението. Важното е да е адекватно на случая и обстановката.
С риск да се повторя, не съм привърженик на крайностите. Нито мога, нито искам да приличам на 20-годишна Simple Smile На 43 си се чувствам добре в собствената кожа и никога не си крия възрастта.

Общи условия

Активация на акаунт