Грижа за лицето за дами в прекрасната възраст 40+ № 8

  • 58 665
  • 843
  •   1
Отговори
# 375
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Аз съм съгласна, че всичко е строго индивидуално. Грижите за кожата, за тялото, за душата ги приемам като грижа за здравето, а тя се променя с годините. Не защото искам или щем изглеждам по млада.

# 376
  • Мнения: 1 311
Това ме кара да се замисля дали и доколко са правилни теориите за постоянно ползване на слънцезащита с висок фактор. С риск да си навлека гнева на съфорумки, не съм сигурна дали по този начин не лишаваме кожата си от естествените и защитни функции.
Не съм сигурна какво точно имаш предвид под защитни функциш, но да кажа, че фактора го ползвам, с цел предпазване от рак на кожата. Петна по лицето получих докато бях бременна и да си призная не ми пука особено дали ги имам или не. Наскоро бях за определен период ,в тим с хора от различни държави,и там ми направи впечатление, че почти никой не носи грим(освен спирала и червило), но бях изумена колко сияйни бяха кожите на жените.Въобще не обръщаш внимание има или не несъвършенства кожата, гледаш само колко е 'чиста', поддържана.Веднага се замислих колко от БГ жените биха излезли само по спирала и червило и ще изглеждат така...За себе си реших, че искам да съм от смелите-да мога да изляза бяз грим и тогава годините да не ми личат😁

# 377
  • Мнения: 2 763
Не съм сигурна какво точно имаш предвид под защитни функциш, но да кажа, че фактора го ползвам, с цел предпазване от рак на кожата. Петна по лицето получих докато бях бременна и да си призная не ми пука особено дали ги имам или не. За себе си реших, че искам да съм от смелите-да мога да изляза бяз грим и тогава годините да не ми личат😁

Seeflower, затова написах, че рискувам да си навлека гняв от съфорумки. При всеки е строго индивидуално и не проявявам неразбиране към привържениците на противоположната теория Hug Написаното е мое лично виждане. Както споменах, нямам склонност към образуване на пигментни петна и образувах първото си бледо такова след регулярно ползване на слънцезащита в продължение на 6 мес. Майка ми и на 64 г. петна няма, нито пък рак на кожата и снълцезащита не ползва. Напротив, цял живот се пържи на слънце в пъти повече от мен. Всъщност, изглежда доста по-млада без някога да е пологала особени грижи.
Липсата на вит. Д и влиянието, което оказват голяма част от слънцезащитите на нивата на хормоните при регулярна употреба, също носят своите рискове.
Иначе, моят критерий е същият като твоя - да излизам без грим или само с едно пипване със спиралата и глос на устните без притеснения Simple Smile И за момента все още успявам ...

Последна редакция: нд, 22 сеп 2019, 08:07 от Light Beam

# 378
  • Мнения: 1 311
А конкретно в моя случай, липсата на вит. Д и влиянието, което оказват толяма част от слънцезащитите на хормоните, са далеч по-рискови от това, което би могло да ми причини слънцето.
А , всеки да прави каквото си иска😉, аз споделям просто.
Но, не мога да се стърпя да кажа, че кожата, като най-голям орган от човешкото тяло си набява вит Д, при всяко наше показване навън(стига да има Слънце), независимо дали на лицето има защита или не.
Според мен, слагането на защита ще е полезна, особено за лицето, защото знаем и , че излаганато на слънце лице остарява по-бързо😉
Но, това са само приказки, не ангажирам никого с нищо:)

# 379
  • Мнения: 4 042
Бях се запалила и аз по тази слънцезащита и пробвах доста продукти, но с нито един не си чувствах добре кожата. И тази година си купих шапка Joy
На всичко отгоре попадах на някакво инфо, че имало някаква вреда в тях, това не знам колко е вярно, но повече си вярвам на усещанията. Така че щом не я чувствам добре - надалеч от мен.
За серум с витамин С стана въпрос по-напред, не помня на коя марка беше, но видях, че е с аскорбинова киселина. Аз ползвам вече втора година серум с витамин С, но под формата на магнезиев аскорбил фосфат, който го дават по-лесно усвоим. Ето този:
Много си го обичам, особено лятото мога само с тоник и с него да карам, без крем, и съм добре хидратирана. Купувам го от Iherb, дебна го там на намаления и успявам да го взема под 30 лв, така че и пратката си идва директно, без митница.

# 380
  • Мнения: 387
Ето сега попадам на хубав отзив и за серума на Андалу.В друг форум  много бяха хвалили крема с вит С на тази марка.Замислям се дали да не отскоча до Зоя да им хвърля едно око.

# 381
  • Мнения: 4 042
Кремът им с витамин С също съм ползвала и съм доволна, но според мен е за по-млада кожа. В смисъл наистина идеален за хидратиране и поддръжка, но не обещава някакви чудеса за нашата възраст. Не че тези, които обещават винаги имат резултат, ама как да кажа... хванала съм се на въдичката пък ще видим. Стръвта при мен са пептидите и киселините - от вторите виждам наистина резултат, докато за пептидите почвам да мисля малко като за джедайските мидихлориани - невидими и неуловими, но дай боже да вършат там някакво чудо Joy Мислила съм и за ретинол, но нали доскоро кожата ми беше суха и лющеща се и отпадна. Сега е по-скоро нормална, та по-натам отново ще го мисля.

# 382
  • София
  • Мнения: 38 431
За мен лично / други жени ще кажат друго/ ретинолът не си струва мъката. Лицето ми се усещаше като изгоряло, мажа специални кремове, после затихва, а резултатът не беше толкова уау.

# 383
  • Мнения: 18 542
Аз съм точно на обратното мнение за ретиноидите, но вероятно зависи и с каква кожа си, за да ти понася или не.

При мен резултатите са наистина уау и за това не ползвам никаква друга козметика, освен хидратация и слънцезащита. Никакви пептиди, никакви киселини. Кожата ми е в по-добро състояние отколкото беше преди 2 години. Изпъна се и се изчисти от недостатъци.
Разбира се, не е като бебешко дупе, но на 42 не може и да се очаква.

# 384
  • София
  • Мнения: 179
Здравейте дами, следя темата с интерес, преди дни попаднах на тази серия за лице която ме заинтригува, дали някоя от вас може да сподели мнение:  https://www.google.bg/search?source=hp&ei=XG2LXaWmLbSHk74PvY … spf=1569418591821 , благодаря предварително

# 385
  • BG
  • Мнения: 2 217
Здравейте дами, следя темата с интерес, преди дни попаднах на тази серия за лице която ме заинтригува, дали някоя от вас може да сподели мнение:  https://www.google.bg/search?source=hp&ei=XG2LXaWmLbSHk74PvY … spf=1569418591821 , благодаря предварително

Преди време съм чувала добри отзиви за нея (козметиката с роза дамасцена), но не съм ползвала (бях забравила). Заинтрихувахте ме, ще проверя от къде може да се купи и ще споделя мнение!

Последна редакция: ср, 25 сеп 2019, 17:23 от Stephy

# 386
  • Мнения: 1 765
Не съм сигурна, че съм доволна от слънцезащитата. Тази година доста ползвах и лицето ми остана едно такова без цвят, без летния тен. Аз не ходя на плаж, но лятото освежава тена все пак.

# 387
  • София
  • Мнения: 38 431
Освежава, да. Аз бях направила малко тен, обаче два пъти сложих тоник с киселина, два пъти маска с киселина и тенът си отиде. Съчетано с недоспиването, съм като вампир.

# 388
  • Мнения: 18 542
Освежава тена слънчевия загар, но след една определена възраст, нуждата от запазване на всяко влакно колаген и еластин е по-важна  Laughing Лошото е, че в повечето случаи го осъзнаваме когато видим резултатите в огледалото. Whistling

# 389
  • Мнения: 8 757
Здравейте,
Майка ми е със суха кожа, много тънка и с изразени капиляри и някои пигментни петънца.
Тъй като не иска да слага филъри или ботокс се чудя дали да ѝ подаря комплект Матрициум на Биодерма.
Доколкото съм чела има позитивни отзиви и е точно за сезона есен.
Как мислите?

Общи условия

Активация на акаунт