Грижа за лицето за дами в прекрасната възраст 40+ № 8

  • 58 657
  • 843
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 268
Здравейте!
Станаха ми интересни тези масажи, но не разбирам как уредът е описан като нефритен, а е розов?

В крайна сметка поръчах един зелен и евтин от Алито.

За проблема със сухата и лющеща се кожа - с години го имах и го реших с преминаване към натурална козметика. Като не се доверявам само на етикетите, а си проверявам винаги състава в ecogolic.ru - една съставка да е в различен от зелен цвят, отпада продуктът. На 46 съм, от две години започнах да се замислям и за анти ейдж продукти, засега това са кремове с пептиди през летните месеци, а през есенно-зимния период с гликолова киселина.
Бледолилава,
може ли да споделиш по-подробно зимните кремове, които ползваш?
А зимата слагаш ли слънцезащита след гликоловите кремове?

Аз съм си купила Третиноин от Гръция, но мисля да го пробвам чак декември. Нямам навик да слагам слънцезащита при всяко излизане.

Кожата ми е по-скоро суха и тънка. За съжаление имам назолабиални бръчки след отслабването.
Забелязах, че при ползване на много козметика се изсушава. При хидратация се чувства добре.

В момента съм с дневния и нощния крем на Фитокод , серум на Биотен, тонер на Андалу.
И аз се старая да проверявам съставките, но в skindeep и е голяма играчка.

Последна редакция: чт, 26 сеп 2019, 11:31 от stray cat

# 391
  • Мнения: 3 254
Здравейте,
Майка ми е със суха кожа, много тънка и с изразени капиляри и някои пигментни петънца.
Тъй като не иска да слага филъри или ботокс се чудя дали да ѝ подаря комплект Матрициум на Биодерма.
Доколкото съм чела има позитивни отзиви и е точно за сезона есен.
Как мислите?
Матрициум за ампулите ли става дума? След добри отзиви тук ги бях купила, намат никакъв ефект. Май и лицето ми не беше много спокойно с тях, моята кожа също е чувствителна, тънка и леко суха.

За мен също номерът е да стана и да се харесвам дори преди да съм си измила лицето и да изглежда добре една кожа без грим. Това изисква повече усилия и грижи.

За третиноина, ретонола и тн. на мен ми стана начална розацея на част от едната буза само след една проба. Сега някои ще кажат да си проучила и внимавала. Проучвах около две години как да го намажа, за да избегна реакция и много внимавах. Не го набутвайте на всички във всяка тема и то без да искат.
На 40 имам чиста кожа, бе бръчки, петна и увисване без ретиноли и третиноини.
Не е вярно и, че скъпата козметика няма ефект, има и още как, но само след проба купувам нещо. Пробвала съм кремове на Shiseido или Ести наистина без ефект, но също от тези марки нацелвам и кремове, които правят всичко, което обещават. Просто тествам докато намеря нещо, което да прави това, което искам

# 392
  • Мнения: 2 763
Съчетано с недоспиването, съм като вампир.

Вампир ли, призрак ли и аз не знам какво съм, но светла розовикаво-лилавееща кожа, с хубави виолетови кръгове при недоспиване, чак сивее през зимата и се лющи от студа щото е суха за разкош, ... на това му казвам мечта Sweat Smile Какво като нямам пигментни петна, то и без тях кусурите са ми достатъчни.
Грях не грях, с лек тен и аз се харесвам повече Flushed Момичетата с малко по-тъмна и с по-мазна кожа не са изпитали тез несгоди, та им лесно Wink
Свалянето на килограми след 40 като да се отразява най-рязко и трайно на лицето, поне при мен. През май-юни без да искам, повечко натоварване ми се събра, свалих 3-4 кг. и паднах до 48 ... е, не знам дали с друго може да се постигне такъв бърз и видим резултат, не се стяга тая кожа и това си е....
А, опит с ретинол на суха кожа може ли някой да сподели - какво бих могла да очаквам?  Купих бустърите на Клиник - вит. С и Ретинол преди няколко седмици, но още не смея да пробвам Капсулите с ретинола и си ги държа в шкафа.

# 393
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 342
И аз съм с кофти тен на кожата. Бяла с леки руменини на бузите и ужасни кръгове под очите. Болнава изглеждам без грим. С малко тен нещата са ок. Лятото заради една интервенция ми правиха какви ли не изследвания - ок са. Интернистката в б-цата ми каза, че имам нужда от повече слънце (Вит. Д), за да не съм толкова бледа.

# 394
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Аз пък все боря тази червинина, много ми е дразнещо. Все искам да съм бледа никога не съм. След всички бременостти успешни и неуспешни, стимулации и какво ли не качвам и от въздуха. Опъната  ми е кожата спор няма но тази червинина. С много бяла и чувствителна кожа съм, беше смесена, но сега върви към по суха или просто е било смесена и дехидратирана.
Та всеки с грижите си покрай кожата на лице и диколте

# 395
  • Мнения: 1 765
Съчетано с недоспиването, съм като вампир.

Вампир ли, призрак ли и аз не знам какво съм, но светла розовикаво-лилавееща кожа, с хубави виолетови кръгове при недоспиване, чак сивее през зимата и се лющи от студа щото е суха за разкош, ... на това му казвам мечта Sweat Smile Какво като нямам пигментни петна, то и без тях кусурите са ми достатъчни.
Грях не грях, с лек тен и аз се харесвам повече Flushed Момичетата с малко по-тъмна и с по-мазна кожа не са изпитали тез несгоди, та им лесно Wink
Свалянето на килограми след 40 като да се отразява най-рязко и трайно на лицето, поне при мен. През май-юни без да искам, повечко натоварване ми се събра, свалих 3-4 кг. и паднах до 48 ... е, не знам дали с друго може да се постигне такъв бърз и видим резултат, не се стяга тая кожа и това си е....
А, опит с ретинол на суха кожа може ли някой да сподели - какво бих могла да очаквам?  Купих бустърите на Клиник - вит. С и Ретинол преди няколко седмици, но още не смея да пробвам Капсулите с ретинола и си ги държа в шкафа.
Обичам да чета за козметика и мисля, че за стягане на кожата трябва по-скоро колаген и еластин в кремовете, а не ретинол. И не мисля, че от 3-4 килограма разлика лицето може толкова да увисне. Пиете ли достатъчно вода? Може кожата просто да е дехидратирана.

# 396
  • Мнения: 1 336
Свалянето на килограми след 40 като да се отразява най-рязко и трайно на лицето, поне при мен. През май-юни без да искам, повечко натоварване ми се събра, свалих 3-4 кг. и паднах до 48 ... е, не знам дали с друго може да се постигне такъв бърз и видим резултат, не се стяга тая кожа и това си е....
А, опит с ретинол на суха кожа може ли някой да сподели - какво бих могла да очаквам?  Купих бустърите на Клиник - вит. С и Ретинол преди няколко седмици, но още не смея да пробвам Капсулите с ретинола и си ги държа в шкафа.

Защо не се консултирате с дерматолог,3-4кг са си доста ако няма излишни за сваляне. Според мен PRP,   мезо или скинбустьр сьс сигурно ще помогнат кожата да живне бьрзо и ще Ви предложат вариянти за справяне с отпускането. Колкото и да е добра и работеща козметиката, според мен тя е само за превенция и да се забавят, до колкото е вьзможно някой процеси

# 397
  • Мнения: X
Blue75, какво е PRP?

# 398
  • Мнения: 2 763
Morphea, 4 кг. на 52 кг. са почти 8% от теглото и не е малко. Вода пия достатъчно. Просто след 40 кожата не се разтяга и събира толкова, лесно както на по-ранна възраст. Сухотата съм озаптила за момента. Проблемите идват със студа, ще видим до месец.

# 399
  • Мнения: 4 042
Бледолилава,
може ли да споделиш по-подробно зимните кремове, които ползваш?
А зимата слагаш ли слънцезащита след гликоловите кремове?

..............
И аз се старая да проверявам съставките, но в skindeep и е голяма играчка.

stray cat, ще го сложа в скрит текст, че стана дълго.
Скрит текст:
Бях споменала, че харесвам на Андалу кремовете, и съм ползвала лилавия им за зимен дневен/летен нощен, оранжевия през деня зимата/нощта лятото - стават, но предпочитам кремовете да не са в кутийки, а по-защитена опаковка. Затова сега други ползвам.
Купувам ги от айхърб, затова давам от там линкове, но най-вече за да можеш да погледнеш състава. В сайта, в който споменах, че проверявам, изобщо не е играчка. Копираш и пействаш целия състав, не отделни ингридиенти. И ти излиза разбивка, в която можеш да цъкнеш на всяко отделно да видиш защо го посочват за добро или потенциално вредно. Ето тук: https://ecogolik.ru/sostav_kosmetika/ , като превърташ малко надолу и пействаш в "Анализ состава косметики". В този сайт са съобразени резултатите преди всичко с европейския стандарт COSMOS, така че аз примерно както поръчвам от щатите козметика, не всичко, което там предлагат за натурално, е натурално и по нашия стандарт. Забелязала съм най-вече заради феноксиетанола - при нас е отхвърлен, при тях още не.
И така в момента ползвам този: https://www.iherb.com/pr/DeVita-Evening-Rich-Nutritional-Moistur … fl-oz-75-ml/23016  вече втора опаковка някъде от около две години, но той е икономичен, а и 75 мл. Отскоро ползвам и този: https://www.iherb.com/pr/Aroma-Naturals-The-Amazing-30-Creme-Ant … l-2-oz-60-g/59209  и нямам още впечатления. Има към края една съставка, която светва в забранения списък, но толкова е назад в списъка, че реших да рискувам. Повече ме притеснява силният му аромат на етерични масла, не е хубаво и с тях да се прекалява, но засега нямам проблем. Чакам още малко да намалее слънцето и тогава ще почна гликоловата. При нея за пръв път започнах с този: https://www.iherb.com/pr/Reviva-Labs-5-Glycolic-Acid-Cream-Anti- … -1-5-oz-42-g/5075 , след това както казах, реших да не ползвам кутийки и изразходих две опаковки от този: https://www.iherb.com/pr/DeVita-High-Performance-Glycolic-Acid-B … -0-oz-30-ml/23013  - много съм доволна от него, но повишиха цената и не смея повече да поръчвам, че над 30 лв пратката става за митница. Останалите, които са по 36-37 лв максимум, периодично пускат кодове, с които могат да се вземат под 30 лв. Така че последно взех и ще ползвам сега зимата ето такава гликолова: https://www.ecco-verde.bg/fitocose/facial-cream-glycolic-acid-12  - но не същата, не я намирам, моята е 8%. В последния сайт е по-трудна проверката, трябва след като ги пейстнеш в търсачката да добавиш препинателни знаци и тогава става. Слънцезащита не ползвам вече в ежедневието, просто се крия от слънцето. Това лято се пекох на плажа, като мажех само лицето и деколтето. Цялото ми тяло без лицето, стана на лунички. Т.е имам си голяма склонноста да се пигментирам, но очевидно успявам да си опазя лицето само с неизлагане на слънце, затова ежедневна защита реших да не ползвам и да не си обременявам кожата с неестествени вещества. Пробвала съм различни слънцезащити, винаги точно така усещам кожата си - че има нещо неестествено по нея. На плажа го изтрайвам, ама иначе не.

# 400
  • Мнения: 1 336

Плазмолифтинг или вампирски, като е известен още. Прави се с плазма от крьвта на пациента,  има и вьзможност плазмата да се обогати с хиалурон. На мен лично ми каресва, доста освежа кожата

# 401
  • Мнения: 268
Бледолилава,
огромно благодаря за полезния пост!
Май ще трябва да разуча намаленията в айхърб.

# 402
  • Мнения: 4 042
Има тема за айхърб във форума, а и в момента текат намаления - всеки ден различен код за 23% намаление на някаква група продукти. За серуми вече мина кода, взех си този на Андалу с витамин С - намали се до 28 лв, с доставката стана 32, но цената на доставката не се гледа за митница. Взех си и мултивитамини, защото тя красотата трябва да идва и от вътре, не става само с мазане Joy Сега чакам код за кремове. Пропуснах да кажа, че от скоро пия витамин Д, защото се оказах с дефицит. Споменавам го във връзка с излагането/неизлагането на слънце и слънцезащитата. Изследванията ги правих след "изпичането" на плажа без защита на тялото. За пръв път от години правя такъв тен, а витамин Д никакъв го няма. Така че ще си пия витамините и ще продължавам да се крия от слънцето, след като очевидно няма ефект от слънчевите бани.

# 403
  • Русе
  • Мнения: 1 512
До сега не съм ползвала киселини, но искам да започна да използвам. Четох в сайта на Ординари, но не успях да се ориентирам, коя е най-подходяща за мен. Ще помоля някой да ме ориентира - на 45г.съм с комбинирана кожа, мисля че все още нямам бръчки, но имам стари белези от акне, пори и капиляри, заради които искам да започна да използвам киселина.

# 404
  • Мнения: 1 765
Morphea, 4 кг. на 52 кг. са почти 8% от теглото и не е малко. Вода пия достатъчно. Просто след 40 кожата не се разтяга и събира толкова, лесно както на по-ранна възраст. Сухотата съм озаптила за момента. Проблемите идват със студа, ще видим до месец.
За сухота през зимата, когато има отопление, съм много доволна от аргановото масло. Писах вече някъде из темата. Слагам го вечер. Всъщност същинската промяна в кожата идва след менопаузата и то не веднага, а няколко години по-късно. В началото има някакви запаси от хормони и тургорът на кожата не се влошава веднага.

Общи условия

Активация на акаунт