Грижа за лицето за дами в прекрасната възраст 40+ № 8

  • 58 665
  • 843
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 949
В едно предаване казаха, че по последни проучвания пълномасленото прясно мляко (3,2%) е изключително ефективно срещу бръчки и старееща кожа. Така че не го отричайте напълно. Аз съм фен на разни латета и капучино, и се радвам на подобни новини Simple Smile

# 571
  • Бургас
  • Мнения: 6 289
И как е на вкус?
Мисля да пробвам🙂

Здравейте,

Вкусно е според мен, но аз обичам всичко кокосово, интересно се получава в кафето.Използвам кокосовото масло като храна ако ще ходя на спорт и не мога да ям, то ме засища без да ми надува корема.Изяждам една лъжица или кокосов чипс.

Morphea, щом си с черна коса може да пробваш с къна. Вече 6г.се къносвам и съм много доволна.Единствено ангажиментът е доста по-голям, но косата става много хубава.Аз съм с натурална къна само и нямам избор-каквото се получи, но черното се доближава много до боядисаната коса.

Не съм чела темата и ще се върна назад, но да кажа на две на три моите способи.При мен е в голяма степен ген, но и аз полагам грижи от по-млада възраст.
Използвам предимно масла за лицето, в кремовете също и то не от сега, когато станаха на мода,а доста преди това.Сега добавих и етеричните.
Правя си естествени маски за лице-жълтък, мед, плодове за лек пилинг.
Мисля, че йогата много способства за доброто лице, особено пози с надолу главата.
От време на време си правя гимнастика за лице и леки масажи.
Взимам мултивитамини и добавки сравнително редовно.
Гледам да се храня здравословно.Не пуша.Пия предимно вода, билков чай и кафе.

+добавям топла вода сутрин и ако се сетя през деня също.

Последна редакция: вт, 15 окт 2019, 10:34 от Галчудо

# 572
  • София
  • Мнения: 1 890
Да се включа и аз Simple Smile Кафето го пия с кокосово масло. Не виждам особен ефект върху бръчиците, но мноооого ми харесва (става само докато е топло, обаче).
Относно козметиката на БАН, пробвах серията Sea star и доста ми допадна - леко кремче, но определено има ефект. Използвам и "сълзите от охлюв" (вечер) - действието им е стягащо и до момента съм доволна.
За дневна грижа (особено зимата), харесвам да използвам масла (шипка и други), като за целта първо напръсквам лицето с флорална вода и после нанасям маслото (по- лесно се разнася и не  го усещам толкова "тежко").

# 573
  • Мнения: 11 309
Отворих страницата на Нова светлина. Исках да си поръчам от козметиката на БАН. За съжаление не доставят въобще извън България.
Някой да знае откъде другаде могат да се поръча тази козметика?

# 574
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 342
От био нещата си взех крема на Зоя с шипка и още други неща, обаче ми идва твърде мазен. Даже май от него се бях изпъпчила много (и тук се оплаквах).
Вечерница, не ти ли е опция да поръчаш до някой близък в Бг и той после да ти ги прати? Иначе не знам дали ги има в друг сайт, само този ме спами във Фейсбук.

# 575
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Днес си купих от Лидъл серум против бръчки със злато, 10лв. Има дневен и нощен крем от серията.
Знам че мамите от една друга тема са доволни от тази козметика.

# 576
  • Мнения: 1 765
Аз пък си купих бурканче с кокосово масло и сега отивам да се мажа. Ще докладвам резултати. Smile

# 577
  • Мнения: 18 542
Днес си купих от Лидъл серум против бръчки със злато, 10лв.
Туй злато няма никакъв смисъл, в козметиката. Не критикувам покупката, само споменавам, че ако и да има злато, няма никаква функция освен маркетинг  Grinning

# 578
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Вероятно е така. Въпросът е като цяло продуктът.

# 579
  • Мнения: 11 003
Взех Аирол и довечера започвам. Надявам се да ми понесе и да има резултат.

# 580
  • София
  • Мнения: 11 477
Свършва ми околоочният Eucerin, който в началото не ми хареса (беше ми твърд), ама да ви кажа доволна останах. Пак ще го купувам като се опарича. Но до тогава - това кокосово масло може ли да се ползва за околоочен?
И си поръчах това гръцкото против бръчки, акне и какво още пишеше, ще пробвам да боря гневната и назолабиалните. 3 евро е там в аптеките.
Едит - Аирол, точно.

# 581
  • ново
  • Мнения: 5 952
Кокосовото масло мисля че е с висок комедогенен индекс, използвай масло от шипка.

# 582
  • Мнения: 9 152
аз ползвам кокосово масло от години, с него си почиствам дори и грима, когато съм се клепала. На памучен тампон смесвам розова вода + кокосово масло.
Кожата става сочна, нежна, със свеж тен. След баня, когато имам време и не ме мързи, мажа и тялото със същото.
Много добре се отразява за всички участъци на кожата - от околоочието до петите.

# 583
  • ново
  • Мнения: 5 952
Ето тази статия чета, когато избирам продуктите си. Харесвам целия блог впрочем.
https://agleu.eu/%D1%81%D1%8A%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%BA%D0%B … %B0-%D0%BF%D0%BE/

# 584
  • Мнения: X
Кокосовото масло мисля че е с висок комедогенен индекс, използвай масло от шипка.

Точно така. Маслото от шипка се препоръчва против бръчки, но трябва постоянство. Аз се мажа, но рядко, не ми е приятно толкова мазни неща да ползвам.

Общи условия

Активация на акаунт