Грижа за лицето за дами в прекрасната възраст 40+ № 8

  • 58 745
  • 843
  •   1
Отговори
# 810
  • Мнения: 348
Бисквитка,разкошна си веднага разкрий всички козметични тайни:stuck_out_tongue_winking_eye:комплименти на всички прекрасни дами,които видях тук!

# 811
  • Бостън
  • Мнения: 13 489
И Бисквитка и Лайт Бийм красавици с най-невероятните очи, до степен такава, че друго не виждаш! И много хубави кожи имате, момичета, искрено завидях! Нежни, без петна и пори! А Бисквитка да разказва как поддържа и този идеален контур!

А Луна с визия и усмивка на палавница под 30 Simple Smile))

ДХ и Врабчо изпуснах, а Вечерница я номинирам за най-голямата трансформация след подстригване! Веч, хвърли 10 години зад гърба си с дългата коса, моите адмирации, че се реши! Много се изкушавам , но моят череп не е с правилна форма и за капак косата ми е толкова тънка, че къса никак не стои (а всякакви финиши и продукти за фиксиране я карат да изглежда мръсна след 2 часа!)

Някой попита за витамин С - аз не познавам БГ пазара, но ако пазарувате онлайн много харесвам и си измазах последните месеци ето този японски продукт:
Rohto Melano CC Intensive Anti-Spot Essence
https://www.amazon.com/Rohto-Melano-Intensive-Anti-Spot-Essence/dp/B0188CAZKQ
В момента позлвам друг серум с Вит. Ц, който също много м и харесва за разлика от цената му....

За бялата козметика аз не съм пурист и далеч не съм убедена в предимствата на натуралната такава. На мен лично ми влияят добре много стъпковите рутини, но не ползвам само корейски продукти, напротив. Освен корейски имам и с удоволствие си ги съчетавам с корейските и японски, и американски и европейски и български си нося всяко лято. Няма (за мен лично) един идеален продукт или фирма... но (пак според мен) 2-стъпково поистване, нежно ексфолииране и многостъпково наслагване на (съчетаеми) продукти ми помагат най-много!

Трет съм ползвала и драматично ме изсушава и се беля от него. Това, в съчетание с изсушаването на кожата ми от сезонния студ и 40 год хормонален фон ме докарва до доста жалка картинка - хем виждам полза, хем съм в състояние в което не се харесвам и не мога да ползвам грим,

Последна редакция: сб, 09 ное 2019, 19:12 от Agent Provocateur

# 812
  • Мнения: 2 768
Благодаря ви за милите думи, момичета!
Врабчо, теб и аз те изпуснах някъде, пък ти побърза да изтриеш...
Бисквитке, много нежна кожа! Еднакъв цветотип сме. Аз може би съм един нюанс по-тъмна и с някакви наченки на розацея, от които кожата загрубява, за момента сравнително леко.
Луна, за бръчките на челото си права. Не умея да правя селфита и в момента, в който се обърна към светлината и погледна камерата, набърчвам чело Grinning В спокойно състояние засега не се забелязват.

Пигментните петна като да са до предразположеност и по-светлата кожа май поне в това отношение е малко по-облагодетелствана. Нямам особени заслуги за липсата на такива.

Може ли да споделите какво ексфолиране предпочитате - с абразивни частици или с киселини? Абразивните частици дращят и лицето ми е зачервено след употреба, но пък киселините не отстраняват така добре лющещи се кожички в най-сухите участъци. Раздвоена съм и затова ги редувам - веднъж седмично киселина и веднъж - абразив. Абразивът обикновено е в събота, за да може лицето да се успокои в неделя, когато най-често съм ангажирана с битовизми удома Grinning

Последна редакция: сб, 09 ное 2019, 20:52 от Light Beam

# 813
  • Мнения: 11 314
Агент, направо ме засрами! Много благодаря за комплиментите!
Аз предприех това с косата, без дори грам да помисля дали ще ми стои на черепа, защото бая се прошарих и ставаше гадно като поникне косата под боята. Едвам изтраях да порасне толкова, че да я клъцна. Шефката на салона като ме видя готова з малко да припадне от ужас, че съм отрязала хубавата коса. А беше почти до кръста.

# 814
  • Мнения: 350
Здравейте имам питане.....какъв ретинолов продукт бихте предложили/моля само за лични мнения/ и какъв серум с вит.С?Трябват ми основно за нощна  анти ейдж грижа,кожата ми е смесена ,но с много сухи участъци,увиснал контур....на 50 год. съм.Мислех си за ретиноловата емулсия на Неострата,а серум с вит.С пробвах тестер на https://shop.proderma-eu.com/product/tri-vita-c30-30ml/ nw/ хубав е, но малко скъп.Ще очаквам предложения.
Благодаря и хубав и спокоен ден!
От поне 2 години ползвам ретиноловата емулсия на Неострата.През лятото го спирам и в началото на есента винаги си личи,след 2 нанасяния светвам.
Доволна съм от продукта, ползвам само 3 пъти седмично.Правя и поне 3 ретинолови пилинга през зимата.Без корекции съм 44г.

# 815
  • ново
  • Мнения: 5 961
lanirema, дай линк, моля те за емулсията на Неострата.
Момичета, изглеждате чудесно всички, които видях. Значи и след 40 има красиви жени Simple Smile

# 816
  • Мнения: 2 768
Нели, аз ползвам вит. С от ампули, които се смесват преди употреба и трябва да се изразходят за не повече от 10 дни. Такива съм купувала на Филорга и Клиник. И двата вида не са лоши. От уж по-устойчиви те форми купувах от серията с дива роза - вит. С и хиалуронова киселина на Корес, но не съм доволна. Пробвах 2-3 пъти и дадох на по-младата ми сестра да тества как е при нея.
Ретиноловите продукти изсушават допълнително и дори по-слабите предизвикват леко дразнене и лющене при мен. Отчетлив положителен ефект не съм усетила. Ползвам Clinique Fresh Pressed Vitamin C, Vitamin A Retinol от месец и нещо. Това са 4 капсули, които се разтварят преди употреба - 2 вит. С и 2 ретинол. Ретинолът слагам всяка 3-та вечер, защото иначе ми дразни. В другите вечери - вит. С. Някакъв много отчетлив резултат не съм забелязала, освен нужда от по-мазен и успокоява крем със и след ретонола.
Доволна съм от Прахчетата за измиване на лице с вит. С на Клиник. Те като да изравняват тена по-видимо. Една кутийка съдържа 28 пакетчета с вит. С на прах. Разтваря се с капка вода и се нанася на лицето за минута. След това се изплаква. През лятото не ползвам.
Мисля, че половината от грижата е в почистването и отстраняването на мъртвите клетки от лицето. Иначе имам чувството, че само наслоявам продукти върху слой мъртви клетки, а от това ефект няма. Най-много някоя запушена пора и пъпка да се получи.

# 817
  • Мнения: 348
Light Beam много благодаря,ще разгледам продуктите

# 818
  • Мнения: 950
Аз преди ползвах ретинол и много ми сушеше кожата, даже ставаше червена. Но след това Ординари пуснаха ретиноида със скуалейн (в едно) и от него кожата ми вече изобщо не реагира негативно.

# 819
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Аз ползвам от няколко години продуктите на Неострата, от скоро съчетавам с нощния крем на Дермеден - https://apteka.framar.bg/30069205/%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B5 … C-50-%D0%BC%D0%BB. 2-3 пъти годишно правя радиочестотен лифтинг, но това - от миналата година; иначе ходя през месец - два на почистване или друга процедура, каквато прецени козметичката.

# 820
  • Мнения: 22 878
Аз преди ползвах ретинол и много ми сушеше кожата, даже ставаше червена. Но след това Ординари пуснаха ретиноида със скуалейн (в едно) и от него кожата ми вече изобщо не реагира негативно.
Докато привикне кожета има такъв момент на реакция.

# 821
  • София
  • Мнения: 1 464
Момичета,  кои продукти на NEOSTRATA харесвате и какъв е ефектът от тях? Напълно непозната е марката за мен, ще се радвам ако споделите  Heart

# 822
  • Мнения: 387
Момичета,да ви се оплача-снощи за първи път сложих киселина за две минути(става въпрос за млечна)и като ме защипа,като се зачерви,ужас ...Може би бъркам нещо,такава ли трябва да е реакцията?Четох,че млечната киселина уж е най-щадяща,пък при мен се получи фал.Сега ме е страх пак да пробвам.

# 823
  • Мнения: 2 768
Момичета,да ви се оплача-снощи за първи път сложих киселина за две минути(става въпрос за млечна)и като ме защипа,като се зачерви,ужас ...Може би бъркам нещо,такава ли трябва да е реакцията?Четох,че млечната киселина уж е най-щадяща,пък при мен се получи фал.Сега ме е страх пак да пробвам.
Днес има ли ти нещо на лицето?
И на мен АНА киселините ми щипят и парят леко, особено ако някъде по лицето имам лющене. Лицето ми се зачервява малко след употреба, но на следващата сутрин почти не личи.
Предпочитам BHA, макар да се препоръчва за нормална към мазна кожа. От салициловата киселина не получавам зачервяване.

# 824
  • Мнения: 387
Днес нищо ми няма,но снощи беше страшно -зачервяване с часове. Аз веднага намазах с масло,после крем,но неприятното чувство си остана.Принципно боря пъпки,но не знам дали това е правилната киселина.Кои са BHA киселини и те ли са по-подходящи като за начало?

Общи условия

Активация на акаунт