Нашите орхидеи – тема 27

  • 29 296
  • 741
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 771
мен също като пенева, изкилифенчените щипки много ме дразнят, а и често наранявам цветоносите с тях. Затова този път започнах да връзвам с кабелчета. Първоначално по широко ухо оставям (да си хванат посоката) и след седмица ще ги позатегна.

# 406
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Че гние - ясно, но с мъничетата какво да правя? Има 3 избили.

# 407
  • Мнения: X
Извади го, изчисти, после с топсин и обратно в саксията. Ако има читави корени, може да се закрепят малките и да пораснат, кой знае.
Преди време така един феланопсис тръгна да гние, но си изкара кейка. Майчиното растение изгни напълно, но новото си порасна без проблем и сега е вече с 6 листа и цветонос.

# 408
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Забравих да си взема топсин, при последното прибиране и много ме е яд. Тук няма нищо такова.
Това дали би свършило работа сп вас?
https://www.amazon.co.uk/FungusClear-018986-Ultra-225ml/dp/B0017 … 043327&sr=8-6

# 409
  • Мнения: 6 388
Препаратът е хубав, със системно действие.
Само че аз съм скептична относно шансовете за възстановяване на тази камбрия. Гниенето може скоростно да унищожи възрастните булби, а на този етап новите растежи са на практика нежизнеспособни.
Но не пречи да опиташ все пак. Както писа fallon_fallon, извади и почисти. После ще преценим.

# 410
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Благодаря, момичета Hug

# 411
  • Мнения: 991
Честит рожден ден,peneva_a!😊
Скрит текст:
При мен цветоносите също вървят добре,за първа година имам над 20 от общо 30тина орхидеи.Само вандичката се инати все още.До няколко дни очаквам и първи цъфтеж за сезона.😊

# 412
  • Мнения: 13 827
Пенева честито на патерици! Най-добри пожелания и чеситит нови цветя!

# 413
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 005
Bulbophyllum lobbii
от Борнео, Малайзия и Филипина.

# 414
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Пенева, честито и от мен на дъъЪълга патерица Flowers Hibiscus
Ама и ти си една....упорита Grinning Не се отказваш от самарянските пориви Grinning Hands Clap Стискам палци И тази партида отписани да съживиш Hands V

# 415
  • Мнения: 54
Добър ден, да се включа и аз, някоя от вас пробвала ли е да отглежда фалче на дърво? По точно цепеничка с кора? Намерих  си подходяща изварих я, сега я косна в топсин после и в инсектицид ще я накисна. Фалчето което мисля да пробвам току що му тръгна цветонос, та може и да го сменя с друго (въпреки , че това е в най-активен разтеж-много нови коренчета има). Та някоя да се е пробвала? Приемам всякакви съвети за да не се издъня. Grinning

# 416
  • Мнения: 6 388
Много екзотично изглеждат качени на дърво, като в природата, но не съм пробвала заради убийствения режим на поливане. Сигурна съм, че си прочела вече в нета как се прави, така че опитай, ще бъде супер интересно и за нас.

# 417
  • Мнения: 6 308

Първата ми за сезона!

С какво да премахна някакви мушици, тип винарки които забелязах тия дни? Има ли шанс ако им оставя малко оцет наоколо да ги заловя? Или трябва задължително с препарат?

# 418
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 005
Добър ден, да се включа и аз, някоя от вас пробвала ли е да отглежда фалче на дърво? По точно цепеничка с кора? Намерих  си подходяща изварих я, сега я косна в топсин после и в инсектицид ще я накисна. Фалчето което мисля да пробвам току що му тръгна цветонос, та може и да го сменя с друго (въпреки , че това е в най-активен разтеж-много нови коренчета има). Та някоя да се е пробвала? Приемам всякакви съвети за да не се издъня. Grinning
За фалче не знам, но ако имаш дендробиум те поне знам, че виреят добре на кора. Наистина обаче поливането е доста по-на често. Виждала съм, че слагат отгоре прикрепен тор с бавно действие и при поливането се и тори. Може вместо на кори да се прикрепи към керемида (тип турска). Слага се малко сфагнум за да има все пак някаква влага за повече време.

# 419
  • Мнения: X
Вчера тъкмо гледах един, поливаше феланопсис, закачен на кора. Беше я пльоснал листа, корени и кора в една кофа с листата надолу и каза, че така поливал, когато нямало нов растеж. Според мен му се получаваше, защото имаше цял парник орхидеи.
Аз имам Ванда, която виси на гол корен на прозорец над парното и кисна всеки ден сутринта, а вечер понякога опръсквам, ако ми се стори по-суха. Иначе точно до нея има съд с вода, но не знам дали върши някаква работа за повишаване на влажността.

Общи условия

Активация на акаунт