Време е за ИКЕА! - Тема 28

  • 39 384
  • 751
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 68 644
Нямат офис...големите пратки ги карат с тяхна фирма.
Малките с еконт преди години бяха.
Кушетката в кой офис искаш да ти я оставят? Карат на адрес.

# 76
  • In transit
  • Мнения: 11 811
Малките пратки последно бяха с Интерлогистика.

# 77
  • Мнения: 22 867
Малките пратки последно бяха с Интерлогистика.

Последната пратка от преди няколко дни точно от Интерлогистика я донесоха, като нямах предварително обаждане /не знам и дали изпращат/, та случайно се оказах  вкъщи. Питах куриера, той смотолеви нещо:"ами не знам защо така се е получило", може и да пращат, знам ли.

# 78
  • In transit
  • Мнения: 11 811
Малките пратки последно бяха с Интерлогистика.

Последната пратка от преди няколко дни точно от Интерлогистика я донесоха, като нямах предварително обаждане /не знам и дали изпращат/, та случайно се оказах  вкъщи. Питах куриера, той смотолеви нещо:"ами не знам защо така се е получило", може и да пращат, знам ли.

Практика им е. Имам няколко пратки последните месеци с тях и никога не звънят предварително. Само като стигнат на адрес. И смс не пращат.

# 79
  • Мнения: 68 644
Аз малките пратки ги пиша на служебния адрес....винаги има някой там. Оставям и парите там...та не съм имала и не очаквам проблеми.

За секции и гардероб преди 4г ми звъннаха като влизаха в града момчетата...имах време да се предвижа до вкъщи и да ги чакам там.

Сега пак така процедирах.
Чакам леглото на дом.адрес и малки неща на служебния.

За служ.адрес ВИНАГИ ми се обаждат, защото трудно го намират 😆😆

# 80
  • Мнения: 5 289
На входа на пловдивската Икеа има много каталози. Ходих  за проект на кухня, дадоха ми и нов каталог на кухни.

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 689
Искам да се възползвам от промоцията тоя месец и да си поръчам спалня с подматрачна рамка. От провинцията съм и не съм я виждала на живо. Какво е мнението ви? Също и за подматрачната рамка. Кой модел е хубав и здрав? За сега гледам средната lonset, но нз дали Laroy е хубава. Между двете се колебая. Спалнята е модел Songesand бял цвят. Мнения?

# 82
  • Мнения: 68 644
Имах разговор с Икея - значи дните за доставката си ги броят РАБОТНИ, а на Валетка по-горе й бяха казали, че доставят и събота, и неделя. Как хем така хем иначе - нещо се обърках....

Тъпо, че няма проследяване на пратката - нито на малките, които доставят с интерлогистика, нито на големите, които разкарват с външна фирма. Един мейл че е тръгнала, ама къде е, кога ще дойде - няма.
Пуснах спалнята миналия понеделник, гърлата ми брои 7 работни дни и ме информира, че до12.09. бил срока.
И да попитам, ако знаете - на фирмата за доставка само с 0700 ли е телефона-нещо нормален, мобилен, дали има? Нещо ме изнервиха - много бавна и тегава тая доставка, ама много.

# 83
  • Мнения: 5 289
Тета, имам телефон, но никой не вдига  +359875337590. Преди малко разговарях с девойката от Икеа - имат много оплаквания от фирмата- партньор за доставка, пак казаха, че доставят и в събота, и неделя. Предложиха ми до подам оплакване  в писмен вид на този имейл - cs.sofia@ikea.bg. Дано съм го записала правилно.
Чакам да ми върнат обаждане икейци относно моите пратки.

# 84
  • Мнения: 68 644
Ами като имат..да сменят фирмата. Много сложно!! Аз ли нещо да направя...аман.

# 85
  • Мнения: 5 898
Наскоро се разправях с доставка. Та и самите ИКЕА не са от най-невините. Транспортната фирма доставя в София и в събота, и в неделя. А за провинцията съм сигурна поне за събота.
И защото Rhenus не си вдигаха изобщо обявения на сайта на ИКЕА мобилен 0700 14 111, та се наложи да се правя на разследващ. На сайта им е обявено това:
Ренус България ООД
София- Home Delivery
София, 216 Околовръстен път
Телефон за връзка:  +359 700 14 111
Mob : +359 882 051 998
Електронна поща: Office.Ikea@bg.rhenus.com

Този, който вдигна втория телефон беше доста неприятно изненадан. Но все пак така ги бях подпалила и тях, и служителите на телфона на ИКЕА, че свършиха най-накрая работа. Но после пак се опитаха да изместят деня за доставка, въпреки твърдата уговорка и въпреки, че бяха пресрочили срока. Не им се получи.

# 86
  • In transit
  • Мнения: 11 811
И аз мисля да им драсна един имейл, че днес много се изнервих.
Изчаках си чинно 7-те работни дни от датата на поръчката ми и понеже никакъв смс не получих реших да отида до центъра за поръчки. Провери една девойка в системата поръчката ми и а, изненада...ми тя е там...от незнайно колко време. На въпросът ми "защо никой не ме е известил?" ми беше отговорено, че имало липса по поръчката и затова. Попитах какво липсва? "Ами не можем да ви кажем, защото е запечатан кашона". Grinning
ММ се ядоса леко и ги накара да донесат каквото е дошло, а останалото ще откажем да ни върнат парите. Казаха, че не можело така...или трябва да вземем всичко или да ни напишат протокол и като дойде липсата да идем втори път да си я вземам. Та поразправяхме се малко и накрая настоях да стане на моето и да докарат продуктите ми. Казах, че втори път на приказката за протокол и да чакам писмо от Господ не се връзвам. ( От миналото лято имам много лош спомен все още с рафта за фурната, който чаках ТРИ месеца и няколко пъти го поръчваха и все не стигаше до Варна. Накрая помолих приятел да ми го купи от магазина в София и да ми го прати с куриер.) Докараха ми поръчката, и О изненада! Всичко си беше налично. Един младеж от склада попита "смс нямате ли?" ...
Друго, което ме възмути, че дребните неща бяха нахвърляни в един голям кашон. Неща, които можеха да се съберат и в доста по-малко място. Нито бяха оплътнени с нещо, нито нищо...а повечето бяха чупливи!
А този колцентър, не знам за какъв ..... е изобщо след като не могат да ни дадат никаква информация за поръчката. Преди в сайта, поне се променяше статута, а сега се променя само като е обработена и толкова. Чакай като си нямаш работа!

# 87
  • Мнения: 68 644
Четох във въпросите че част от поръчка не може да се откаже. Само цялата.

Аз получих обаждане преди час -утре ще ми доставят леглото. Ще ми звънне като тръгне от съседния град момчето -устройва ме така. Беше любезно момчето. ☺
Ще проверя от сайта колко и какви пакети съдържа леглото и докато качват, ще си отмятам. Чак накрая ще дам парите...ако всичко е ок 😆😆

ВЪПРОС: Момичета, Малма включва ли повдигащия механизъм?? Не го виждам в описанието нещо... Thinking

Последна редакция: вт, 10 сеп 2019, 20:19 от teta75

# 88
  • Мнения: 5 289
Тета, къде ги гледаш броя на пакети?

# 89
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 790
Някой има ли гардероб pax bergsbo? А Малм легло с четири кутии? Мнения?

Общи условия

Активация на акаунт