Време е за ИКЕА! - Тема 28

  • 39 377
  • 751
  •   1
Отговори
# 390
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 790
Ние изкарахме колата от гаража и съм инструктирала мама да ги накара да обърнат с каквото дойдат и направо да ги стоварват вътре легнали.

Броя 7 работни дни от писмото, че са изпратили леглото. Таблата я поръчах на следващия ден, но за нея още нищо.

# 391
  • Мнения: 1 326
Сега пак са пуснали безплатна доставка, но за зона 1   Simple Smile
https://www.ikea.bg/offers/free-delivery/

# 392
  • София
  • Мнения: 5 362
И поръчка за над 300 лв. Пак отпадам с моите няколко бурканчета и други дреболии. Ще си ходя в магазина.

# 393
  • Мнения: X
Само да ви кажа да не се оплаквате от българската Икеа. Тук в Швеция нито има безплатни доставки, нито се трупат точки. Такива бонуси и ваучери няма тук в Швеция. Ако намалят някои стоки - това е! Но намалени стоки има също в България.

# 394
  • Мнения: 1 050
Eeeee, друго си е ЕС Simple Smile)))

# 395
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 790
То пък едни намаления с тези точки. Интересно ми е сравнението на цените. Същите ли са? Тук се коментира от време на време, че има разлика между румънската и българската ИКЕА, която била държана от гърци.

# 396
  • Мнения: 3 046
Кушетката Бримнес без матраците в немската Икея беше с около 200лв по-евтина отколкото тук в БГ... Друго не съм сравнявала. Не исках да си развалям настроението...

# 397
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 790
Къде - 200 лв, къде доставка + 70 лв. /поне нашето легло толкова излизаше/. Т.е. предпочитам техните цени и нашата доставка, но си имаме една ИКЕА Simple Smile

# 398
  • Мнения: X
То пък едни намаления с тези точки. Интересно ми е сравнението на цените. Същите ли са? Тук се коментира от време на време, че има разлика между румънската и българската ИКЕА, която била държана от гърци.

Сега проверих едно бюро, което е по-скъпо в Швеция с 30 лв.

В българската Икеа е 129 лв
https://www.ikea.bg/products/desks/children-desks-chairs/childre … no-byuro/80213074

В шведската Икеа е 799 крони, които по днешния курс са 159,64 лв
https://www.ikea.com/se/sv/p/micke-skrivbord-vit-80213074/

Има и цени, които са еднакви, но никога не съм срещала артикул с цена, по-ниска от българската.

Последна редакция: ср, 02 окт 2019, 09:45 от Анонимен

# 399
  • In transit
  • Мнения: 11 811
PURE в румънската Икеа частите за Метод са на доста по-ниски цени от тук. Но има други неща, които са с 20-30лв по скъпи.

# 400
  • Мнения: 228
Почти всичко в къщи е от румънската Икеа. Обикновено е доста голяма разликата в цените, а и системата с точките и отстъпките е по-друга. Много рядко нещо е по-евтино в БГ Икеа, но при нас няма център за поръчки и трябва да чакам да пуснат безплатна доставка, че да поръчам. Общо взето ползваме и двете де.

# 401
  • Мнения: 290
Цените в шведската може и да са същите, но заплатите не са. Качеството също се съмнявам да е като нашенското...

# 402
  • Мнения: 4
Някой може ли да даде мнение за кожените дивани? Заслужава ли си почти двойната цена на KIVIK пред SKOGABY?
Много ще съм ви благодарна ако споделите опит и мнение.

# 403
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 090
Цените в шведската може и да са същите, но заплатите не са. Качеството също се съмнявам да е като нашенското...

Наистина ли вярваш, че в един завод за мебели например едната поточна линия ще прави нещата само за България, другата за Западна Европа, трета за Китай например. Ставате смешни със всичките тези коментари.

# 404
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 790
И аз мисля, че няма разлика в качеството. По-скоро за цени.

Общи условия

Активация на акаунт