Инвитро/Икси на 40 (и) + Инвитро/Икси с ИЯР- тема 13

  • 52 676
  • 752
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 6 051
На кой ден са правени? Ако е на 2-3 ден вероятно имаш задържан фоликул. Много е висок естрадиола.

# 586
  • Мнения: 226
И аз това си помислих, но бях на преглед и нямаше такъв фоликул, а предния месец бях на противозачатъчни ...Правени са в Кандиларов и не са на гладно Simple Smile, ако има значение ( защото чувам противоречиви мнения, при това от лекари )

# 587
  • Мнения: 1 278
Leila, в другите единици не е чак толкова висок Е2 но за 2-3 ден би трябвало да е около 50-70, ако няма някакъв проблем, един от които може да е ЗФ, както Боби Hug посочи. Другите ти хормони са доста добре, въпреки че в идеален случай са равни или Lh не трябва да е повече от FSH, но пък при теб са много близки. Дали е на гладно или не, няма да даде толкова големи разлики. Питай Денис в темата за хормоните.
Сиси, знам, че няма  с какво да ти помогна, но имаш моята подкрепа за твоя хъс! Heart
Чехълче, успех! Flowers Four Leaf Clover

# 588
  • Мнения: 226
Благодаря ти:hugs:, тъкмо и аз това смятах, но се напъвам да се сетя коя мерна ед. се ползваше по-често, защото си спомням бях правила преди време и беше към 230. Доктора каза "нормално, като за един фоликул", който наистина си беше там  Simple Smile. Ще питам и в другата тема. Мислех, че изследванията ще ми помогнат да предвидя този месец, защото се чудя дали да пробвам цикло-прогинова.....ама пак не ми се изясни надежден ли ще е Blush

# 589
  • Мнения: 6 051
А какъв е бил този фоликул, който е бил там? Антрален ли, колко мм. беше? Затова е важно да уточним дали хормоните и прегледа са били на 2-3 ден или по-късно. Аз конвертирах естрадиола в другата мерна единица, защото в нея съм, свикнала, но си е висок независимо в коя от двете го гледаме. За съжаление когато има задържан фоликул това се отразява на стойностите на ЛХ и ФСХ и не са много реални.
Интересно ми стана ако няма ЗФ на 2-3 ден каква може да е причината за толкова висок естрадиол.

# 590
  • Мнения: 226
Мисля да звънна на гинеколожката ми  и да изкоментира, ако се наложи - пак преглед, че ми се искаше и на мен този месец да съм наясно Simple Smile, доколкото мога. Ще пиша после какво ми е казала. Иначе са правени на 3-ти ден, следобед. Обаче си мисля, че бързах, вървях доста и пропуснах, че 10мин се почива преди вземане на кръв, ако има значение според вас.... Confused  Аз пък все се страхувах, че ако е нисък Е2, значи няма да има фоликули...

# 591
  • тук-там
  • Мнения: 5 768
Няма какво да се страхуваш и да го мислиш. Момичетата са ти обяснили - на 2-3 дни Е2 следва да е нисък, защото Ф са малки. С нарастване на Ф, расте и Е2. ФСХ и ЛХ са ниски, което също говори за ЗФ. При прегледът това се вижда лесно и бързо. Дори от пациентката.

# 592
  • София
  • Мнения: 167
Виж причина 5. в тази статия, може да има връзка с противозачатъчните, които си пила миналия месец.
https://bremennost.bg/visok-estradiol.html

# 593
  • Мнения: 188
За много години, момичета! Тази година имаме един ден повече, за сбъдване на мечтите ни!

Бих искала да попитам, тези от вас, които са правили тест за инсулинова резистентност, с насищане със захар, разрешиха ли ви да пиете вода, по време на процедурата?

На мен - да, а има разностранни мнения в онлайн пространството, относно това може или не... Имам притеснения за коректността на моя резултат...

# 594
  • Мнения: 3 248
Бих искала да попитам, тези от вас, които са правили тест за инсулинова резистентност, с насищане със захар, разрешиха ли ви да пиете вода, по време на процедурата?

Казаха ми да пия само ако съм жадна. Не помня дали съм пила.

# 595
  • Мнения: 1 278
Не бива да се пие вода изобщо по време на обременяване. Разрешават само на бременни няколко глътчици евентуално, ако им прилошее. Също, не трябва да се движиш и напрягаш.

# 596
  • Мнения: 220
Да без вода и почиване на място в лабораторията без движение за достоверни резултати.Много неприятно е може даже да ти  се замае главата .

# 597
  • Мнения: 471
Успех момичета! Стискам палци на всички! Нямах представа колко много жени има по този път. Аз съм на 40г., Едно неуспешно ин витро сега ноември по дълъг протокол. Дойде един цикъл, вторият се бави вече втори месец. Пих дуфастон, но мисля да го спирам, че ми писна от тези хормони. Две цветни снимки имам, едната- непроходимост на тръбите, на втората, правена в Ехомар, се оказа, че пропускат, едната под налягане. Т.е.   не е ясно дали работят. Сега декември правих хистеро, дилатация на цервикалния канал, че имаше някакво срастване, докторът продухал и тръбите уж. Цикъл няма за момента. При доц. Русев бях, завишени НК клетки и инхибиращи ембриотоксини. Др. Калчев каза, че токсините са от теъбите. Иска да ги маха. Миналата година започнах при д-р. Станулов и пусто второ мнение да търся, го смених. Той беше пуснал тогава също НК клетки и бяха в норми. Това е от мен накратко. Април май живот и здраве май ще ходя в Турция. Поне да видим ембрионите с какво качество са. Дано има такива въобще. Имам одобрение по фонда, но тук явно моят случай е труден, а това ЕГН, вие знаете как притиска. Това е накратко моята история...

# 598
  • Мнения: 1 278
След един цикъл почивка, на 2-ри ден след 28-дневен цикъл, фоликулярна киста 28 мм. Прегледа ме докторът-специализант, когото познавам и комуто се доверявам, но поисках да съгласува удачно ли е да приемам Регулон (21 или 10 дни), тъй като при предишния ЗФ 22 мм, докторът не ми даде нищо, за да не блокира яйчниците с оглед предстояща стимулация. Сега обаче е голям Ф и не знам дали ще се спука самичък. Понеже още нямам обратно обаждане, споделете опит с подобна ситуация със ЗФ и после стимулация. Благодаря!
Редактирам: потвърдиха ми да започвам регулон от днес за 21 дни, заедно с аспирин протект.

Последна редакция: сб, 11 яну 2020, 19:48 от Малага

# 599
  • Мнения: 1 754
Момичета, не мога да повярвам, започвам "плодотворната" година утре с пункция на ~5-ти ден от МЦ.... Два фоликула - 15 и 18 мм, нисък прогестерон (0.14). LH 10 преди цетротида, естрадиол вчера 519. Стиснете по едно палче да има  нещо в тях. Успешна 2020!

Общи условия

Активация на акаунт