Инвитро/Икси на 40 (и) + Инвитро/Икси с ИЯР- тема 13

  • 52 264
  • 753
  •   1
Отговори
# 75
  • и тук и там :)
  • Мнения: 628
Малага много съжалявам, че след всичко което премина в Надежда трябва да смениш клиниката и отново да се сблъскваш с избор на лекар. Kissing Heart Преди година и половина, когато стартирах с инвитрото първо бях пациент на Д-р Ралица Сенкова от бившия Виена инвитро, (имам 2 приятелки забременели при нея). Аз обаче я уцелих в напреднала бременност и тогава тя ми препоръча Калчев в Адела и Шефкетова в Токуда. Така и не отидох при нито един от двамата, защото не работят с датската крио банка. Мисълта ми е, че може да провериш и при Шефкетова как се случват нещата.

Моята пункция мина днес - 4 читави Я + 3 лутенизирани. Сега ще пия хапчета и ще чакам обаждане от ембриолозите как се развиват нещата и дали/кога ще е трансфера.
Момичета Док. иска да трансферира всичко.... т.е. ако се оплодят и развият нормално и четирите - Какво е вашето мнение? Не са ли много? ...... Това ме навежда на мисълта, че може би не очаква да се захване нещо, но въпреки всичко знае ли човек.

# 76
  • София
  • Мнения: 23 156
аз няколко пъти връщам по 4 или 5.
захванеще ли се нещо все беше по едно.
уж хубави, чудесни и прекрасни на вид, ама не стават явно.
иначе може да ги точиш в няколко трансфера.
на възраст над 40 не бих се запритеснила че ще се развият всички.

# 77
  • Мнения: 220
Vell ,много много късмет !.Бамба е права, не се притеснявай че са 4 .Връщай ги и чакаме благата  вест Blush!!КРАЙНО ВРЕМЕ  днес първи учебен ден и  за нас "наесен със песен"  открит сезон с положителни тестове  крайно време е вече ...............

Последна редакция: пн, 16 сеп 2019, 11:47 от d-r Sveta

# 78
  • и тук и там :)
  • Мнения: 628
Благодаря момичета HeartFlowers Four Leaf Clover

# 79
  • Мнения: 1 842
Вел,стискам палци и 4те да станат хубави ембриончета.
На мен ми върна 3 бластоциста-1 мн хубав и 2 с малко клетки. Помня как се ококорих когато вече с вирнати крака говореше с ембриолозите и ми каза,че 3 ще върне😂направо ми призля,но ми каза да й се доверя и не съжалявам-хвана се едничко(само Бог знае кое от трите) и вече 11та седмица се пазим ♥
На прага на 40те съм и не ми се губеше повече време в трансфери.
Един съвет,ако доки не ти е казал-в деня на трансфера иди 30 мин. по-рано и пусни прогестерон,зада излезне докато се видите и й го покажи,зада знае по-точно каква терапия да ти предпише.
Нека този път ти е късметлийския🍀

# 80
  • и тук и там :)
  • Мнения: 628
Вел,стискам палци и 4те да станат хубави ембриончета.
На мен ми върна 3 бластоциста-1 мн хубав и 2 с малко клетки. Помня как се ококорих когато вече с вирнати крака говореше с ембриолозите и ми каза,че 3 ще върне😂направо ми призля,но ми каза да й се доверя и не съжалявам-хвана се едничко(само Бог знае кое от трите) и вече 11та седмица се пазим ♥
На прага на 40те съм и не ми се губеше повече време в трансфери.
Един съвет,ако доки не ти е казал-в деня на трансфера иди 30 мин. по-рано и пусни прогестерон,зада излезне докато се видите и й го покажи,зада знае по-точно каква терапия да ти предпише.
Нека този път ти е късметлийския🍀
Благодаря Devilche Heart
Ще послушам съвета ти за прогестерона. За сега освен лекарствата, които ми предписаха друго не са ми казали. Очаквам обратна връзка от ембриолозите кога и какво ще се случва.

# 81
  • Мнения: 301
Успех вел

# 82
  • Мнения: 5 997
Vel, на последната ми пункция д-р Стаменов ми каза, че един от вариантите е да събираме ембриони от 4те опита на ЕЦ и да ги върнем на 3ти ден. Каза, че няма как да се захванат всичките. Аз се ококорих, не съм очаквала някога да връщам толкова много ембриони. Явно действат така след определена възраст. Другия месец и аз навъртам 40.

# 83
  • и тук и там :)
  • Мнения: 628
Да, явно така процедират над 40г. Аз скоро ставам на 44г. ......

# 84
  • Мнения: 990
И аз имам 4 трансфера с по 3 или 4 бластоциста / на 42г. и 43г./, а първите ми 2 трансфера бяха с по 2 Е /на 39г./. Никога не ме е било страх че ще се захванат всичките, дори съм се надявала на близнаци. Но засега нямам нищо.

# 85
  • Мнения: 395
На моя последен трансфер преди няколко месеца, д-р Персенска ми върна 3 ембриона и при въпроса защо толкова много, отговорът беше заради възрастта ми и неуспехите до тук /беше ми 3-ти стимулиран опит/. Моят съвет е да пробваш с 4, ако се хване повече от 1, винаги можеш да направиш редукция. Успех!

# 86
  • Мнения: 5 997
Аз лично много добре ще обмисля по колко ембриона до връщам, защото не бих направила ембриоредукция. Затова си мислех ако събера 4 да връщам 2х2.

# 87
  • Мнения: 1 842
Аз лично много добре ще обмисля по колко ембриона до връщам, защото не бих направила ембриоредукция. Затова си мислех ако събера 4 да връщам 2х2.
Аз бях с перфектна лигавица,с рвмс и калциева среда+перфектен прогестерон,но само с един хубав бластоцист и виж,че едничко се хвана от 3. Не вярвам да се хванат и 3те, и от личен опит бих ти препоръчала,ако не са всички перфектни да върнеш 3.
И аз началото на октомври навъртам 40 😉

# 88
  • Мнения: 5 997
Само че ние няма да ги чакаме до бластоцист. Останах с впечатлението, че идеята е да ги връщаме на 3ти ден. А моите до 3ти ден са идеални, после забавят. Трудно ще преценим колко от тях имат потенциал ако на 3ти ден са както трябва.

# 89
  • Мнения: 301
Момичета мога ли да стартирам стимулация при наличие на клебсиела без левкоцити

Общи условия

Активация на акаунт