Какво правят жените в менопауза когато ... 8

  • 96 892
  • 863
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: X
Здравейте момичета,
Скрит текст:
все още имам цикъл редовно, макар , че се скъси времето между циклите - на 20 -22 дни.Имам почти всички симптоми за навлизане в критическата, с изключение на факта , че нямам прескачания в цикъла.Пусках и хормони - ФСХ и ЛХ са в норма но към горна граница...Лекарите само вдигат рамене и ми викат :"нищо ти няма, от нерви е"
..Имам вълни понякога, но само по време на цикъл и около Ову.Получавам и внезапно сърцебиене/ което ме тормози най-много/.Кръвното ми играе..Имам и студени вълни - втрисания...Като почнат тези сърцебиенета ме обвзема една паника...Понякога се чувствам зле цялостно - сякаш тялото ти отвътре трепери и е пренапрегнато...Понякога имам и замайвания...Лекарите смятат, че всички тези оплаквания не могат да бъдат от критическата след като хормоните ми са в референтни граници
Скрит текст:
и все още имам редовен цикъл.Единственото което ми предлагат е АД - аз не искам да пия ,защото смятам, че проблема не  е там.На 45 години съм.Не знам какво да правя и какво да си взема да пия.Исках да питам вас, тъй като се предполага, че вече сте били в тази фаза, дали правилно си мисля , че е пременопауза, въпреки цикъла?И какво би било подходящо да пия от билковите добавки - защото има такива с фитоестрогени и такива с фитопрогестерон - не мога да се ориентирам?Благодаря ви
Предвид, че на моменти съм се чувствала по абсолютно същия начин, да, много вероятно е да е от пред/менопаузата.Това, че хормоните са в граници, май-нищо не значи...да не говорим, че за доста показатели границите не са достоверни.
Само като пример:горна граница за инсулин например е 24, в повечето лаборатории.А за да е добре и да не нанася поразии, би трябвало да е най-много 7-8.
Та, предполагам и за "женските" хормони границите не са особено точни....
Какво да пиеш, не знам, аз не пия нищо.Освен по един валериан вечер преди лягане, ако ми е напрегнато.И смуча валидол, когато получа сърцебиене/тревожност, паник атака....

# 241
  • Мнения: X
Питай и в другата тема.
Според мен трябва да ти видят щитовидната жлеза на ехограф и съответните изследвания. При ТСХ на долната граница и някое и друго възелче е възможно да имаш аритмия с всички придружаващи симптоми. Ако наистина всичко ти е в норма един бетаблокер ще те оправи.
Терминът "нервна почва" ме дразни адски много. Приемам го като подигравка с интелектуалното ниво на човека. Да го кажат на някоя изкуфяла бабка разбирам, но ... Какво значи "нервна" - психическа, психологична или неврологична???

# 242
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 319
Пусни изследвания за хормони и в друга лаборатория. Най добре Бодимед.

# 243
  • Мнения: 20 136
И аз мисля, че е добре първо да се изключи проблем с щитовидната.

# 244
  • Мнения: 1 901
Момичета, благодаря ви. С Хашитоксикоза съм, но от година и половина хормоните са ми в средата на референтни те. Даже МАТ ми спадна от над 1000 на 180.Ендото изключва тези симптоми да са от жлезата. Казва, че и предмено според него не било. Писна ми вече. Понякога в покой пулса ми е 60-65,а като се изправя отива над 100.Гледаха ме и 3 кардиолог с ехокардиографии. Те смятат че е най-добре да пия бета блокер, нищо нямало на сърцето. Едното не е съгласен с бета блокер предвид че не ми е постоянно сърцебиенето. Според него да пия някакво леко успокоително-билково, хр. добавка и тн...

# 245
  • Мнения: X
Без да го приемаш като съвет или препоръка, само споделям моя опит - 23 години пиех всеки божи ден по едно хапче бетаблокер пропранолол сутрин преди кафето. В началото беше Обзидан, после изчезна от магазините. На 22 г.възраст ми намериха хиперфункция и само това ми беше лечението. Без него не виреех, имах по един блистер във всички възможни чанти, чекмеджета, в колата, на вилата, навсякъде. Много добре ми действаше, никакви странични ефекти. Преглеждаха ми сърцето преди няколко години с ехограф, казаха че е като на спортист.

# 246
  • Мнения: 1 901
Казваш, тъпата жлеза ми прави тия номера.... Божееее, ако е така не ми се мисли кво ще е в менопаузата... Добре де, ако е така, защо по дяволите, имам и нощни изпотявания когато съм в цикъл и вълни? Или викате 2 в 1 Cry

# 247
  • Мнения: 4 658
Казваш, тъпата жлеза ми прави тия номера.... Божееее, ако е така не ми се мисли кво ще е в менопаузата... Добре де, ако е така, защо по дяволите, имам и нощни изпотявания когато съм в цикъл и вълни? Или викате 2 в 1 Cry
според мен имаше предвид, че би се съгласила на бета блокера. Поне аз така го разбрах.

# 248
  • Бургас
  • Мнения: 6 281
И аз мисля, че е от жлезата.Имам трептене, особено преди цикъл-получава се като легна да спя.Аз си мажа с тамян ЩЖ и ме успокоява, гледам като наближи МЦ да се мажа с магнезий и/или взимам шусл.сол 7/магнезий/, взимала съм и рескю.
Моят МЦ също се скъси, в момента пия билки и от тях още един ден се скъси.Направо имам чувство, че докато свърши и ми минат всички симптоми, пак дошло време.Ще правя 44 т.г.

# 249
  • Мнения: 1 901
И аз мисля, че е от жлезата.Имам трептене, особено преди цикъл-получава се като легна да спя.Аз си мажа с тамян ЩЖ и ме успокоява, гледам като наближи МЦ да се мажа с магнезий и/или взимам шусл.сол 7/магнезий/, взимала съм и рескю.
Моят МЦ също се скъси, в момента пия билки и от тях още един ден се скъси.Направо имам чувство, че докато свърши и ми минат всички симптоми, пак дошло време.Ще правя 44 т.г.
Ох, и аз съм така... Докато се окопитя от неприятната симптоматика и идва следващият цикъл... Това за тамяна не го знаех.. Четох в групата за Хаши, че се мажат, но мислех, че е само когато имаш възли. Ама щом помага, ще пробвам и аз. Ти какво масло ползваш?
Чудех се дали да не опитам да пия нещо с пасифлора-чай примерно или тинктура за успокоение малко... Някой пил ли е да каже какъв е ефекта? Или пък гледах също Релаксофитол?

# 250
  • Бургас
  • Мнения: 6 281
На Дотера ми е тамяна, но има и други варианти, за който не иска от там.Имам си ролон до леглото.Понякога и пия по една капка.

# 251
  • до морето
  • Мнения: 2 277
Не подценявайте симптоми на нервна почва. Имам познат млад мъж , който изпитва болки в корема ,само когато е в чужбина. Баща му има рак на това място. Когато се прибере, се успокоява и му минава. Още много примери мога да дам. Самата аз съм с разбутани нерви и какво ли не ми мина през главата. И щитовидна жлеза гледах и диабет, и какво ли още не - стрес и последици са единствената причина.

Последна редакция: чт, 27 фев 2020, 11:50 от hrrisss

# 252
  • Мнения: X
Не подценявайте симптоми на нервна почва. Имам познатмлад мъж , който изпитва болки в корема ,само когато е в чужбина. Баща му има рак на това място. Когато се прибере се успокоява и му минава. Още много примери мога да дам. Самата аз съм с разбутани нерви и какво ли не ми мина през главата. И щитовидна жлеза гледах и диабет, и какво ли още не - стрес и последици са единствената причина.
За да си върши подмолната работа стреса, имунната система не си върши работата както трябва.
Здравата имунна система обикновено е доста устойчива на стрес.И трябва да е наистина огромен катаклизъм с тежки последици, за да те събори.
Ежедневния стрес не би трябвало да влияе на хора с добра имунна система.

# 253
  • Мнения: X
Не подценявайте симптоми на нервна почва. ..
Не е нервна почвата, психична е. Не знам дали е срамно да се каже "имам разклатена или слаба психика", но е полезно - за да се вземат мерки навреме.
А слаби нерви (=слаба психика) е извиняващо, т.е. аз по принцип съм си чувствителна или избухлива или нежна душа. Което си мислим, че е проблем на характера и възпитанието и културата и не е нужно да се коригира.
Например "няма стрес, който да ме стресне или да ми повлияе, но една малоумна колежка ме изкарва "от нерви" - това е поведенчески проблем, а не "слаби нерви"= "слаба психика.
Извинявам се за Off-а.

# 254
  • Бургас
  • Мнения: 6 281
+ към предходните коментари -всичко зависи от хормоните, и психиката, и характера.Ако искаме да имаме по-здрави нерви/ т.е психическа устойчивост/, това, което можем и зависи от нас е да се погрижим за хормоналното си равновесие чрез начините, които са ни известни и достъпни -храна, движение, добавки, билки, позитивни внушения, музика, танци, масла, медитация, хоби и т.н за да минем по-леко през този период.Според мен работата трябва да започне от по-рано за да е подготвен организма.Ако ви попадне книгата" Хормонална диета" на Тиери Ертог хвърлете и едно око.Според мен е много полезна, не толкова с частта с режими, а по-скоро с описанието на хормоните, действието им и признаците на липса или излишък как се отразяват на външен вид, на емоции, дори и на характера на човек.За да сме добре трябва да се погрижим за да минимизираме последствията от настъпващите промени и да се адаптираме по-плавно и безболезнено.

Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт