Какво правят жените в менопауза когато ... 8

  • 96 955
  • 863
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 16 175
Такова скоростно качване на килограми е  по-скоро индикация за начална инсулинова резистентност. Пусни си ОГТ със задължително кр. захар и ИНСУЛИН (специално подчертавам инсулин, че не се поема от НЗОК и лекарите удобно го пропускат, а само той е верният индикатор за проблем, кр. захар не е).

Последна редакция: вт, 01 окт 2019, 09:26 от Sharky*

# 61
  • Мнения: 4
И това правих. Всичко е в норма. Дъщеря ми, която е на 19г. има инсулинова резистентност и съм до болка запозната с проблема. По обясними причини в къщи са изключени всички храни съдържащи бързоразграждащи се въглехидрати. Но при мен е ок. Засега съм доволна, че поне не качвам още ... мисля си, че Клименума дайства добре в това отношение.

# 62
  • Мнения: 20 144
Щитовидната си проверете.

# 63
  • Мнения: 4
И това направих ... и още жлези и хормони изследвах, които водели до повишаване на теглото и нищо. Всички са в норма. Само LH и FSH бяха високи. Благодаря все пак!

# 64
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Здравейте! И аз реших да се включа най-после ... скоро навърших 45г. Преди две години след като от "от въздуха" качих 10 кг. за шест месеца, направих всякакви изследвания за да открия причината, ендокриноложката постави ясна диагноза последен стадий на предменопауза ... гинекологът ми препоръча Изофлавон, който пих около два месеца и после го замених с Клименум. Може би само след месец от както започнах да приемам препарата спрях да качвам килограми, сърцебиенето ми спря, умората понамаля ... нооо от началото на тази година цикълът ми идва през месец, а от юли още го няма ... топлите вълни и нощното изпотяване започнаха да стават непоносими, сърцебиенето се появи отново, вие ми се свят и какво ли още не ... имам странното чувсво, че цикъл повече няма да се появи ... мисля да отида да си пусна пакет хормони LH и FSH и да си взема направление за гинеколог ... честно казано не бях подготвена психически за менопауза на 45. Прекрасен ден, дами!

Аз бях качила 15кг от въздуха......
Сега ги свалих, но вече пета година съм в менопауза.
Явно трябва да мине време.
Иначе за "екстрите", които пишеш и аз ги имам. Да не говори за болки във врата, гърба, кръста....
Не пия нищо с надеждата, че един ден ще се събудя "оздравяла", но за момента е само мечта.... Angry

# 65
  • Мнения: 4
Казват, че надеждата умира последна ... та и аз се надявам да ги сваля ... но килограмите в повече са нищо спрямо другите "екстри", които се увеличавт със всеки изминал ден ... рано или късно ще се нормализират нещата, оптимистка съм ... с усмивка и повече положителни емоции Simple Smile ... 

# 66
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Казват, че надеждата умира последна ... та и аз се надявам да ги сваля ... но килограмите в повече са нищо спрямо другите "екстри", които се увеличавт със всеки изминал ден ... рано или късно ще се нормализират нещата, оптимистка съм ... с усмивка и повече положителни емоции Simple Smile ... 

На мен оптимизма/след петата година/ нещо ми се е изпарил.
От една седмица качвам и кръвно.... нямам идея защо...

# 67
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 727
Миналата седмица минах и през биопсия. Перфектни резултати. Всъщност перфектни резултати на всичко с изключение на вит Д.
Всичко започна след раждането ан синът ми преди 9 години. Диагноза Хашимото, сега нямам. Тази година се озовах в спешното с кръвно 180/100. Нищо, всичко перфектно...и се сетих, че като влизах в пубертетът пак такива проблеми имах с кръвното.
Та сега последната диагноза, предменопауза, от 9 години...., което няма как да стане, защото преди това правех по 16-18 яйцеклетки ( доказано с изследвания). Няма как този процес да спре и да отидат на нула.
Болките в кръста лекувам с нейл пад (един пад с 1200 игли, или казано с др думи акопресура). Болките във врата с упражнения за високо кръвно. Болките в рамената с акопресура и специални упражнения с една тенис топка

# 68
  • Мнения: X
Здравейте! И аз реших да се включа най-после ... скоро навърших 45г. ..........мисля да отида да си пусна пакет хормони LH и FSH и да си взема направление за гинеколог ...
Защо ще правите изследвания на половите хоормони? Според мен това са излишни разходи, нещата са ясни. Менопаузата не е болестно състояние и не винаги предизвиква проблеми. За вълните опитайте с някой от всичките препарати, които са на пазара, на мен ми помага Примойл, има много други. Аз като / ако спра Примойл-а - след 3-4 дни ми почват вълните.
Това упражнение с резултати от изследванията на ЩЖ "в норма" съм го играла. Болеше ме гушата, а резултатите ми бяха в норма - оказа, се че имам 6 възела. Питах д-р Катя Тодорова - каква е функцията на моята ЩЖ - хипо или хипер. А тя ми каза, че е нормална! Което е пълна глупост за мен, не може с шест 2-сантиметрови възела в гушата да ми е нормална функцията, ТСХ ми беше 0,63 и без бетаблокер не виреех.
От всичко, което ми се случи след това и което изчетох и научих, разбрах, че не е достатъчно ТСХ да е в норма, а да е 1-2 до 3 и всички останали показатели за ЩЖ да са ОК -антитела, хормони и т.н., плюс преглед на ехограф от доказан специалист. След като ми изрязаха възлите напълнях с 5кг за 1 година - а не бях в менопауза. Сега съм в менопауза от 49-тата си година вече 5 години и не съм напълняла и един грам, въпреки, че не спазвам кой знае какви диети - само хляба и подобните (се опитвам да) избягвам. При това менопаузата ми е принудителна - т.е. с лекарство ми се блокира всяко грамче естроген - жива съм и съм здрава, кръвното ми е ок - 110/80.

Титина - каква биопсия си правила и защо?
Какъв е този нейлпад, дай линк с инфо, моля те.

# 69
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 727
Титина - каква биопсия си правила и защо?
Какъв е този нейлпад, дай линк с инфо, моля те.

Т.к. от 9 години нямам цикъл, а според хормоналните ми изследвания организма произвежда яйцеклетки се чудеха къде отиват. Та процедурата е, влизат , с едни инструмент като че ли "бръснат" повърхността на матката. Всичко това се изпраща на хистология. Преди да вземат тези мостри имаха няколко различни съмнения и предположения ( ендометриоза и подобни), оказа се неверни

Ето линк за найл мат: https://www.amazon.com/Sivan-Health-Fitness®Acupressure-Treatment-Reliever/dp/B00U6G063E/ref=sr_1_4?crid=EYZB161TBUCA&keywords=acupressure+mat&qid=1569943317&s=gateway&sprefix=acopresure%2Caps%2C376&sr=8-4

# 70
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 724
Да ви успокоя, при мен горещите вълни се вихрят от около десет години. Пих разни билкови соеви хапчета и за около известно време се бяха кротнали, но сега отново се обаждат. Не ми се пие нищо. Ще чакам да си отидат сами. Идва зима. Спестявам от отопление Joy

# 71
  • Мнения: 1 306
Ее, това за десетте години го чух и от друго място Sad

# 72
  • София
  • Мнения: 16 175
Поне 2 на нощ и 5 на ден. Чакам да стане 25.10.2019 (една година без цикъл) и отивам на лекар за ХЗТ.

# 73
  • UK
  • Мнения: 5 999
Поне 2 на нощ и 5 на ден. Чакам да стане 25.10.2019 (една година без цикъл) и отивам на лекар за ХЗТ.

Шарки защо ти е, тя е нож с 2 остриета за мен.

# 74
  • София
  • Мнения: 16 175
Изпотяванията по всяко (неудобно) време не се траят. А и аз нямам наследствена обремененост, така че не ме е страх от естрогените. Искам да избегна проблемите с костната структура и да си върна кожния и мускулния тонус.

Общи условия

Активация на акаунт