Професия учител - 6

  • 31 966
  • 744
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 4 942
Утре съм на интервю, стискайте палци! Ще пускам документи в още едно училище и това е. Ако не ме вземат оставам без работа... Confused

# 136
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Успех!

# 137
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 752
Успех, Тинити! И аз чакам да ми се обадят с положителна новина, но ще видим.  И така вече 11г......... Sad

# 138
  • Мнения: 1 423
Роди, аз искрено се учудвам как един млад и образован мъж, глава на семейство, може да работи в училище. Не знам как жена ти приема това нещо и доходите, които осигуряваш на семейството. Казвам го с най-добри чувства към теб. Бягай далече, още си млад и се ориентирай към друга професия, която да ти носи добри доходи. Учителите са едно заспало племе без достойнство, защото ако го имаха, най-напред щяха да скочат срещу този безумен закон за образованието, който пресъпници като Милена Дамянова и кликата около нея наложиха. Закон, който им вменява безумни задължения, огромна бумащина, нелепи учебни програми, абсолютно неприложими и неразбираеми учебници и още куп безобразия. Ако учителите бяха силни и единни, щяха да обявят пълно неподчинение на това безумие, а ние родителите щяхме да ги подкрепим. Подхвърлиха им жалки трохи и те кротнаха. Не очаквай да се борят за правата си и да изискват достойно заплащане за тежкия труд, който полагат. Жал ми е за всички страхотни учители, които познавам-прекрасни професионалисти, над които издевателстват директори, експерти, родители др. Ще останат пак с мизерни доходи, защото не осъзнават каква голяма сила са, и защото след голямата стачка позволиха на случайници и некадърници да управляват системата и всеки ден да бълват простотия след простотия, в ущърб на деца и учители. Спасявай се навреме. Може работата с циганета много да те зарежда, ама семейството ти има нужда от нормален живот. В магазина искат пари, а не "зареждане". Желая ти успех.

# 139
  • Мнения: 725
Няма такова нещо и държавната поръчка във ВУЗ се плаща при това от доста време - дали ще е било 40 или 80 лв на семестър, все са се давали някакви пари. Напълно безплатно висше образование няма!

# 140
  • Мнения: 55
Лорита,благодаря за мнението.Всичко,което казваш е истина.И не само аз и ти го знаем,а и всички,които четат тук.И няма как да не е така,като всеки един от нас изпитва на гърба си и в джоба си тази явна несправедливост от страна на държавата към учителите.Аз също имам допълнителна работа,която е на частно в дома ми и от там си докарвам около една заплата,но това няма нищо общо.Не е кой знае какво,но поне не чакам само на тия 800 ,900 лева...И пак се оглеждам за нещо друго...по-високо платено...Тук говорим конктетно за учителските заплати,за това,което държавата прави за нас.А то има само една дума-УНИЖЕНИЕ!!!:cry:

# 141
  • Мнения: 21 455
Общо-взето интуицията не ме излъга. Наредба за изменение и допълнение на Наредба № 5 от 2015 г. за общообразователната подготовка ще бъде обнародвана утре в Държавен вестник заедно с наредбата за изменение и допълнение на Наредба № 11 от 2016 г. за оценяване на резултатите от обучението на учениците.

# 142
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Е, можеше и на 16.09. да е. Joy

# 143
  • Мнения: 10 610
Привет! Simple Smile

Мен, взеха, че ме "назначиха" като учител по английски. Още не съм подписвала никакъв договор. Казаха ми, че не ми достигали 6-8 часа за пълен норматив. Ще преподавам на 4, 6 и 7-ми клас, общо шест класа. Не знам, още, по колко часа на седмица. Освен английския, съм щяла да имам и допълнителни часове (по ИТ), които се заплащали отделно и чат-пат ще замествам, когато се налага. Казаха ми да събера един комплект документи, да им ги занеса утре.
Молбата да бъдела в свободен текст. Искат ми всички документи (дипломи) удостоверяващи курсовете по английски, които съм карала в чужбина. Два пъти ме питаха "имаш ли правоспособност". И двата пъти поясних, че не.
Бях като теле в зеле, пардон - в училище. Simple Smile
Нито знам кога почвам официално работа, нито какво е работното ми време. Кога да очаквам договор? След като качат документите в системата на МОН ли?

# 144
  • Мнения: 55
Айде стига заяждане.Кажете сега радва ли ви,че идва 16.09?Починахте ли си лятото?И липсва ли ви учебната атмосфера?
Аз да кажа:
Мен ме радва,че ще си видя дечицата и като знам как ще ме запрегръщат...пълнят ми душата просто.❤❤❤Това лято успях да си почина и сега си мисля как ще се издокарат,начервят и натруфят всички учителки,как ще тупират косите и ще очакват снимки с децата...ще се усмихват на родителите...А после с  възможно най-отегчената физиономия ще изреват в учителската стая:
Ужааааас...не мога да ги понасям тия....
😂😂😂😂😂😂😂😂

# 145
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз пък имам страхотни колеги. Големи купони си правим, когато се събираме или пътуваме, а това е не рядко.

Дидева, благодаря за ценната информация.

# 146
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 178
Колеги, имаме много други проблеми в работата си..... (Поне аз)
Не е нужно да се обиждаме / спорим.... във форум

# 147
  • Мнения: 55
Боби,съгласен съм.Аз мисля,че е добре човек да има чувство за хумор и самоирония включително.Не споря и не се карам с никой.Аз лично.Иначе навремето и се биех даже..и в районни съм преспивал.Минало..Човек расте,помъдрява..идва му друг акъл.Но е добре всеки от нас да запази по малко от детското в себе си.В училището,където работя в момента ми казват,че съм най-положителният даскал..винаги усмихнат и пускащ шеги..Не , че ми е песен животът,но се опитвам да запазя усмивката си.Опитайте и вие!Не боли!

# 148
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 178
Код:
Аз не влизам в спорове, но ми се иска в тази полезна тема да запазим добрия тон.
Пожелавам ти успешна учебна година! 🍀

Последна редакция: вт, 10 сеп 2019, 06:31 от * Боби *

# 149
  • Мнения: 55
Благодаря!При нас успешна учебна година означава през годината да не си ял бой от някой разярен ром-баща или дядо на някой хубостник или някоя мингянка да не те е замерила с буркан лютеница,примерно,като сме отишли да я увещаваме да си пусне внучката да се поограмоти...а тя има други планове за нея...да оцелеем.И да опазим живи и здрави малките индианци,които са и сладки ,но и опасни...
Иначе УСПЕХ НА ВСИЧКИ УЧИТЕЛИ.ДА Е СПОКОЙНА ГОДИНАТА ВИ!!!И ПОВЕЧЕ ПОВОДИ ЗА УСМИВКИ...😘✌✌✌

Общи условия

Активация на акаунт