Професия учител - 6

  • 31 583
  • 744
  •   1
Отговори
# 630
  • Пловдив
  • Мнения: 3 352
В петък следобед обикновено ни намалят часовете с по десетина минути за тази цел. 23.05. бше официално неучебен ден, защото тогава беше второто ДЗИ.

# 631
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 724
Във вашето училище кой мести чиновете и подготвя стаите за изборите? При нас - учителите, като съответно има изисквания по колко чина и стола да има във всяко помещение, на кой етаж да са и т.н. Т.е. карат ни да сме хамали. Навсякъде ли е така?
При нас чистачките и параджията. За 28.10. разбрах присъствен за учителите, но неучебен.

# 632
  • Пловдив
  • Мнения: 3 352
Когато има такъв неучебен ден, или си пускаме един ден отпуска, или имаме някакво обучение. Преди две седмици минахме едно обучение, та си мисля, че е много вероятно да сме в отпуска. В Пловдив също се говори за балотаж и се настройвам и 04.11 да е неучебен ден.

# 633
  • Майничка
  • Мнения: 12 483
При нас не се гласува, но за ДЗИ сами си правим разместването.

# 634
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Имате ли някаква информация, дали денят след изборите ще е учебен? Понеже тук се е пуснал слух, че е възможно да е учебен, министърът ни настоявал за това.
Не знам доколко е слух,но и при нас се разснася такъв.
От РУО  били коментирали това,но кога ще стане ясно все още не се знае.

# 635
  • Мнения: 553
Здравейте!
Има ли някой в момента в процедура за придобиване на 3пкс в Стара Загора? Каква е общата сума, която ще излезе пкс-то? Как протича специализацията- присъствено, дистанционно ?

# 636
  • Бургас
  • Мнения: 3 559
За моето проблемно дете психоложката казала, че нищо му няма, но видимно не е така... Продължава да не пише, иска да бяга от училище, бута и удря децата, обижда. Майката нищичко не прави и не знам как да се справя със ситуациите, в които ме поставя.
Може да е поведенчески проблема, макар че, аз на това "нищо му няма" ,от една индивидуална среща, не бих хванала вяра.  Една  "колежка" на частна практика, беше изкарала дете с лека умствена изостаналост и дефицит на внимание просто с "богато въображение". На езика ми беше да кажа на майката, да й предаде да си изяде дипломата, ама айде...Най-лошото, че такива колеги саботират нашата работа. Тъкмо си убедил родителят за по-обстойно обследване и заявява: "а, нищо му няма, не искаме обща подкрепа". Тинити,  накарайте майката да подаде заявление за оценка на образователните потребности от екипа в училище /той освен психолог, включва логопед и ресурсен учител/. Ти напиши доклад с наблюденията си по време на занятие до директора и координатора по обща и допълнителна подкрепа.

# 637
  • Мнения: 413
Здравейте!
Има ли някой в момента в процедура за придобиване на 3пкс в Стара Загора? Каква е общата сума, която ще излезе пкс-то? Как протича специализацията- присъствено, дистанционно ?

Имам колеги, които в момента са по средата на обучението си за 3 ПКС към ДИПКУ Ст.Загора. Те са платили по 650лв. Нас ни агитираха да се запишем, но цената вече е 750лв. Казаха, че ще се плаща на 2 пъти. Срокът е 1 година, идват на място  да водят лекции 2 пъти в годината и един път на консултации за написване на дипломната работа. През останалото време контактуват по имейл с участниците.

# 638
  • Пловдив
  • Мнения: 14 034
Към Пловдив 3 ПКС е 1000 или 1100 лева. Към София е 400. Идват в Пловдив, щом се събере група.

# 639
  • Пловдив
  • Мнения: 3 352
1000 лева е към ПУ, но пък имахме може би 10 или 12 занятия

# 640
  • Мнения: 906
Към Пловдив 3 ПКС е 1000 или 1100 лева. Към София е 400. Идват в Пловдив, щом се събере група.
И как разбираш, че има група в Пловдив, която те интересува? Специализациите всяка година и за всеки град/филиал различни ли са? ММ си е харесал нещо свързано с Компютърното моделиране в начален етап, но го виждаме като възможност само за Айтос, организирано от Тракийския университет. В Пловдивския се набляга на психологии и приобщаващо образование, в Софийския пък няма нищо, което да звучи даже близко до начален етап освен едно рисуване/физическо възпитание.

# 641
  • Пловдив
  • Мнения: 14 034
Към Пловдив 3 ПКС е 1000 или 1100 лева. Към София е 400. Идват в Пловдив, щом се събере група.
И как разбираш, че има група в Пловдив, която те интересува?

Колежка ми се обади, че в училището им формират група, говорили са със СУ, но им трябват още няколко човека и ме покани да се присъединя. Аз нямах дори 4 ПКС, но ми казаха, че това не пречи, в началото на годината започнах 3-тото, сега се явих на 4-то, а догодина ще защитим дипломната работа.
Можете да се обадите до департамента в СУ и да попитате кога и къде ще се формират групи. Започва се януари или февруари.
Групата ни е разнообразна, с най-различни специалности. На всеки ще се назначи научен ръководител спрямо темата, която си избере за дипломна работа.

# 642
  • Мнения: 906
Към Пловдив 3 ПКС е 1000 или 1100 лева. Към София е 400. Идват в Пловдив, щом се събере група.
И как разбираш, че има група в Пловдив, която те интересува?

Колежка ми се обади, че в училището им формират група, говорили са със СУ, но им трябват още няколко човека и ме покани да се присъединя. Аз нямах дори 4 ПКС, но ми казаха, че това не пречи, в началото на годината започнах 3-тото, сега се явих на 4-то, а догодина ще защитим дипломната работа.
Можете да се обадите до департамента в СУ и да попитате кога и къде ще се формират групи. Започва се януари или февруари.
Групата ни е разнообразна, с най-различни специалности. На всеки ще се назначи научен ръководител спрямо темата, която си избере за дипломна работа.
Благодаря. Предполагам групата е била към СБНУ, организатор-координатор за Пловдив- учител от Алеко Константинов. Обадихме се януари в СУ точно за тази група (подсказка от друг учител, който ни каза за нея малко по-късно), писаха си няколко имейла, но в крайна сметка в СУ не бяха наясно за какво иде реч и нищо не се случи. Та и затова беше и въпросът.

# 643
  • Русе
  • Мнения: 619
Колеги, започнахте ли работа по проект "Подкрепа за успех "? При нас стартира от тази седмица. Има един въпрос, които не можем да решим. Може ли един час по проекта да се взема в часовете за "Обяд и отдих" или задължително трябва да е след часовете по "Самоподготовка"?

# 644
  • Пловдив
  • Мнения: 14 034
Към Пловдив 3 ПКС е 1000 или 1100 лева. Към София е 400. Идват в Пловдив, щом се събере група.
И как разбираш, че има група в Пловдив, която те интересува?

Колежка ми се обади, че в училището им формират група, говорили са със СУ, но им трябват още няколко човека и ме покани да се присъединя. Аз нямах дори 4 ПКС, но ми казаха, че това не пречи, в началото на годината започнах 3-тото, сега се явих на 4-то, а догодина ще защитим дипломната работа.
Можете да се обадите до департамента в СУ и да попитате кога и къде ще се формират групи. Започва се януари или февруари.
Групата ни е разнообразна, с най-различни специалности. На всеки ще се назначи научен ръководител спрямо темата, която си избере за дипломна работа.
Благодаря. Предполагам групата е била към СБНУ, организатор-координатор за Пловдив- учител от Алеко Константинов. Обадихме се януари в СУ точно за тази група (подсказка от друг учител, който ни каза за нея малко по-късно), писаха си няколко имейла, но в крайна сметка в СУ не бяха наясно за какво иде реч и нищо не се случи. Та и затова беше и въпросът.

Не, групата беше към СУ "Св. Софроний Врачански" и няма нищо общо със СБНУ. Просто като видели какви са цените в ПУ приятелката ми се обадила на мъжа ми и той ѝ казал да звъннат в СУ, че цените там са по-добри. Нейна колежка се заела с това и се самоорганизирали. След това допълниха с познати учители от различни училища - спортното, "Панайот Волов", нашето ...

Общи условия

Активация на акаунт