Спортни училища София

  • 2 467
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 242
Здравейте, дъщеря ми се занимава със спорт по който няма обявен прием в нито едно спортно училище в София. Не ми се иска да учи в друг град, а интересът й е траен и иска да се развива в тази насока. Въпросът ми е възможно ли е да се приеме дете с друг вид спорт, различен от обявените (след 7 клас). Не ми е и ясно какво се случва в едно такова училище. Предполагам учат по-малко (надявам се най-вече като време) по общообразователните предмети, имат общи часове по някакви спортове и им се отпуска време за тренировки в съответния клуб?

# 1
  • Мнения: 3 883
Така е. Спортното училище има прием по конкретни спортове, далеч не по всички. Така деца, занимаващи се активно, включително и на състезателно ниво по различен спорт не са обхванати в тези спортни училища, а са в нормалните да ги наречем. Това е и една от причините след 7 клас масово децата да отпадат от отбори всъщност-няма условия да продължат. Тези, които продължават го правят с неистови усилия и лишения, лавират между МОН и спорта.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 242
Видях обаче, че в 166-то има приети деца с тенис и стрелба, а тези спортове не са обявени, затова си помислих, че е възможно

# 3
  • Мнения: 1 357
Свържете се и говорете с директорите на спортните училища в София, както и с инспектор от Регионално управление на образованието - София-град
http://www.ruo-sofia-grad.com/%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1 … D0%BA%D1%82%D0%B8

# 4
  • Мнения: 6
Здравейте! Какво е състоянието на ученическите общежития на СУ "Генерал Владимир Стойчев"?

# 5
  • София
  • Мнения: 584
Тези, които продължават го правят с неистови усилия и лишения, лавират между МОН и спорта...
Това е в пъти по-добре, отколкото "учене" в спортно у-ще. Лекси, обмислете този вариант!

Общи условия

Активация на акаунт