Студенти 2021/2022

  • 55 797
  • 360
  •   1
Отговори
# 285
  • столицата
  • Мнения: 3 795
На мен ли само ми се струва или наистина баловете във ФМИ са доста ниски тази година и то на първо класиране при максимален 24?
Виж правото отново се е върнало на върха на желаните специалности.

# 286
  • Мнения: 720
Ами да, ниски са, макар че в предишни години също не са космически. Има конкурсен изпит, който не е от най-лесните (вярно, че може и с матура, но може би не е масово, има риск от издънка и ниска оценка, влизаща в балообразуването). Съдейки по резултатите, едва ли всички места са заети. Следването е трудно, а на хората не им се мъчи. И ето ти нисък бал.

# 287
  • Мнения: 6 697
На мен ли само ми се струва или наистина баловете във ФМИ са доста ниски тази година и то на първо класиране при максимален 24?
Виж правото отново се е върнало на върха на желаните специалности.

Правото се върна на върха с космически бал заради балообразуването с ДЗИ по БЕЛ.
Преди ковид имаше изпит по история и бел, съответно се влизаше с тройка..

# 288
  • Мнения: 7 279
Впечатления от записването на един вече студент във ФМИ-СУ
Скрит текст:
"Пред факултета има палатки, в които колеги помагат за документите. В стаята за записване се минава бързо-преглеждат док., взимат каквото трябва и ти казват къде да отидеш за тест по АЕ. Чрез него определят потоците."

Последна редакция: ср, 07 юли 2021, 14:42 от denyil

# 289
  • столицата
  • Мнения: 3 795
Ами да, ниски са, макар че в предишни години също не са космически. Има конкурсен изпит, който не е от най-лесните (вярно, че може и с матура, но може би не е масово, има риск от издънка и ниска оценка, влизаща в балообразуването). Съдейки по резултатите, едва ли всички места са заети. Следването е трудно, а на хората не им се мъчи. И ето ти нисък бал.
А и май в другите университети предлагат същите или подобни специалности, които се завършват много по-лесно в сравнение със СУ.

# 290
  • София
  • Мнения: 222
В линка 'Проверка на резултати' на страницата за прием на кандидат-студенти в УНСС можете да проверите още днес резултатите от класирането.

# 291
  • столицата
  • Мнения: 3 795
Ще споделите ли минимални балове по специалности, моля?

# 292
  • София
  • Мнения: 222
В профила на сина ми няма мин. балове, само бал, с който е приет по съответното желание. Всъщност там той е по първо и не знам, ако беше по някое следващо, дали би имало мин. бал за съответното по-предно желание.

Дилемата дали да учи молекулярна биология в СУ или МИО в УНСС почти се разплете при него. Дано изборът му е за добро.

още веднъж успех на чакащите класиране!

# 293
  • до морето
  • Мнения: 2 284
Здравейте,

Моля ако има майки от Варна да ми препоръчат учител по математика. За предпочитане е да може да преподава и онлайн. Благодаря!

# 294
  • Пловдив
  • Мнения: 9 709
социология Ж редовно 28,80

# 295
  • Бургас/София
  • Мнения: 309
Молекулярна биология Ж редовно 22,80

# 296
  • София
  • Мнения: 22
Излезе 1-вото класиране в ТУ. Честито на приетите Simple Smile

# 297
  • Мнения: 2 115
Излезе 1-вото класиране в ТУ. Честито на приетите Simple Smile
Приет е на първо класиране и първо желание в ПУ Технологии в телекомуникациите -физико-технологичен факултет. Записан е, но сме кандидатствали и в ТУ филиал Пловдив. Отказва да се мести евентуално в ТУ.
Интересно ми е да видя дали е класиран и там, но не ми излиза нищо освен общите данни и желанията.

# 298
  • София
  • Мнения: 2 162
Предполагам, че ket има предвид ТУ София. Възможно е класацията за филиала в Пловдив да излезе утре, както е обявено.

# 299
  • Мнения: 2 115
Предполагам, че ket има предвид ТУ София. Възможно е класацията за филиала в Пловдив да излезе утре, както е обявено.
Вече излезе и за Пловдив, там също сме на първо класиране и първо желание, но за сега е категоричен, остава в ПУ.
Успех на всички!

Общи условия

Активация на акаунт