Кърмата ми изведнъж спря

  • 1 849
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте мами
От няколко дни кърмата ми рязко спря
Бебето ми е на 3 месеца досега го кърменето успешно,но го дохранвах с Ам и нямах никакви проблеми
Сега от както ми намаля кърмата той не иска да суче,след като го сложа на гърдата плаче до посиняване
Пробвам с ръчна помпа изкарвам по 40мл отгледа а преди на ръка по 100мл
Дайте ми съвет какво да направя  не искам да спра кърменето

# 1
  • Мнения: 462
Според мен по 40мл от гърда не е малко, като се има в предвид, че бебето изсуква доста повече, от колкото може да се изцеди с помпата. Аз по същия начин започнах да дохранвам с АМ и след известен период кърмата ми спря, която е моя голяма грешка и до ден днешен ме е яд. Знам от дълго кърмещи жени, че не трябва да се предлага АМ щом искаш да кърмиш, а просто да слагаш бебето да сучи много често за няколко дни, за да стимулира лактацията и да се увеличи кърмата. Дохранването с АМ е най-прекия път за спиране на кърмата

# 2
  • Мнения: 218
То хубаво да е само на кърма, ама.....като почнете.  Детето посинява, гладно е, видяло, че от това кранче мед няма да потече.....и пак да го мъчи ли по тая логика? Щото да не спре кърмата, която явно е спряла? Щото голям зор да се кърми....хубаво е да се къми, но когато имаш кърма, че чак да замразяваш, лесно се говори.

# 3
  • Мнения: 4
Аз имах много кърма,но преживях силен стрес и много нерви след това мина ден два и стана това
Кърмата ми беше много и протичаше постоянно
Мисля че може и от тези нерви се получи
Искам,слагам го на гърда и посинява не иска
А от изнесеното не се нахраня с
С какво мога да подобря лактацията
Чак билки хапчета Споделете моля.....

# 4
  • Мнения: 28
Аз съм имала подобни периоди но след тежки  боледувания. Не съм дохранвала и винаги се е оправяло само до няколмо дена. Тогава просто суче през 30мин - 1ч и така накрая се оправя, но разбира се пада рев че е гладна. Но при мен не е спирало да суче, това е доста неприятна част и нямам съвети. Иначе при мен това което най-много помага е просто да суче постоянно. Иначе има лактогенен чай по аптеките, чаят от сминдух също е много полезен за кърмата. Успех!

# 5
  • Мнения: 341
Това, че бебето не иска да суче, не значи, че няма кърма. Звучи ми като кърмаческа стачка- просто не иска да суче, но е гладно. Вашата работа е да го залъжете, за да суче. В просъница, на тъмно,  докато го люлеете и т.н. Спомням си една седмица, в която кърмих само в банята на абсолютна тъмнина. През няма и час, по цял ден, цяла седмица. Нощем поне нямахме проблеми, спеше и сучеше. Не се отказвайте. При намаляване на кърмата- по-често кърмене и задължително нощем няколко пъти. Успех!

# 6
  • Мнения: 2 988
Аз имах много кърма,но преживях силен стрес и много нерви след това мина ден два и стана това
Кърмата ми беше много и протичаше постоянно
Мисля че може и от тези нерви се получи
Искам,слагам го на гърда и посинява не иска
А от изнесеното не се нахраня с
С какво мога да подобря лактацията
Чак билки хапчета Споделете моля.....

Щом сте дохранвала значи Ви е мързяло да кърмите на всяко мрън на бебето и вероятно сте искали режим. Кажете точно с колко милилитра сте дохранвали и дали сте го правили на всяко хранене, колко пъти на ден е сучело бебето, през какви интервали, сега колко пъти на ден кърмите/цедите или и двете?
Абсолютно е възможно намаляването на кърмата да се дължи на нередовно кърмене, а не на нещо друго.
Не е възможно кърмата да спре от стрес. Това е просто поредният мит, свързан с кърменето. Стресът блокира рефлексът на потичане на кърмата, но това се оправя след няколко часа.
Възможно ли е да Ви идва цикълът? При цикъл кърмата променя вкуса си и намалява. След като отмине цикълът количествата се възвръщат.
А може и да е кърмаческа стачка, както са писали преди мен

# 7
  • Мнения: 218


[/quote]
Щом сте дохранвала значи Ви е мързяло да кърмите на всяко мрън на бебето и вероятно сте искали режим.
[/quote]

Задължително ли я е мързяло?  Ако не си кърмила детето си до 3 годишна възраст, значи и теб те е мързяло. Мхм с голяма гордост се пише подобен упрек.

# 8
  • Мнения: 1 171
Класически ще ти отговоря: опитай да го слагаш колкото може по-често на гърда. Ако е гладно - ще хапне, то в началото шурти добре. Малко по малко пак ще се върне към гърдата.

Никакви добавки няма да помогнат, само бебето и евентуално с ръка изцеждане, но пак не действа по същия начин като бебецеденето.
Дай му 3 дни на организма ти с по-често хранене и пак ще потече както си знае.

# 9
  • Мнения: 462
Не може така с лека ръка да се каже, че жената я е мързяло. Лично аз правих това, което докторите ми бяха казали, и то е да храня бебето на 2,5-3ч.,съответно аз като не опитна с първо детенце ги слушах, а детенцето ми е искало да си похапва по-често. Разбира се, пак по съвет на доктор, започнах да я дохранвам с АМ, защото видиш ли, не качвала достатъчно.И не след дълго време дойде края на кърменето, но в никакъв случай не ме е мързяло, а стана в следствие на моето незнание, като си мисля, че с авторката е станало същото

# 10
  • Мнения: 2 988
А защо не сте си направили труда да попрочетете малко информация за кърмене преди раждането? Или не се обърнахте към консултант по кърмене?

# 11
  • Мнения: 218
Не може така с лека ръка да се каже, че жената я е мързяло. Лично аз правих това, което докторите ми бяха казали, и то е да храня бебето на 2,5-3ч.,съответно аз като не опитна с първо детенце ги слушах, а детенцето ми е искало да си похапва по-често. Разбира се, пак по съвет на доктор, започнах да я дохранвам с АМ, защото видиш ли, не качвала достатъчно.И не след дълго време дойде края на кърменето, но в никакъв случай не ме е мързяло, а стана в следствие на моето незнание, като си мисля, че с авторката е станало същото

При мен се случи същото!

# 12
  • Мнения: 462
А защо не сте си направили труда да попрочетете малко информация за кърмене преди раждането? Или не се обърнахте към консултант по кърмене?
В случая, не съм важната аз, а авторката. При нея е на дневен ред кърменето и за това разказах моята история, за да не прави същите грешки.

# 13
  • Мнения: 666
Аз не мисля, че е проблем дохранването с АМ. И аз давах и АМ от раждането, понеже се наложи още в нач.на 9 месец и беше мн.малка и нямаше сили да суче и само цедях с помпата. Но си свикна и с двете - и да суче по-нататък, и с шишето. Досега (почти на год.и половина е) още суче и дори се чудя как ще спра кърменето... Смятам, че дори е добре като може и с двете неща, защото понякога точно шишето ме е спасявало. Аз също имах 2-3 случая, когато по няколко дена детето не искаше да суче - ревеше и се дърпаше, това май първия път беше на три месеца. И аз помислих че вече няма да иска, че ще почне само от шишето, но забелязах, че това беше криза от дразнене на венците, защото на моменти и шишето трудно и мн.внимателно лапваше. И за сучене се опитваше, но като лапне и ревваше и се дърпаше, затова разбрах че я болят венците. И тогава шишето спасяваше положението, иначе не знам как щеше да яде горкото. Но пак опитвах и с кърмене и след няколко дни отшумяваше. Така 2-3 периода имаше. Та не е чак такова зло и пиенето с шише, и досега ме спасява когато сме навън и се измори и изнерви и ме задърпа да суче, но приема и шишето с АМ и се успокоява. Понеже моето дете и досега вода не иска да пие почти. Та може това да временно, постоянно пробвайте да го слагате да суче, ако се дърпа не го мъчете, може да временна криза, давайте с шишето в тия случаи. Но цедете колкото може, за да не спира кърмата. А щом е имало стрес, най-вероятно това е причината, но колкото и да е, все си е ценна за детето. Цеденето и сученето е начинът да се стимулира

# 14
  • Мнения: 1 412
Аз имах много кърма,но преживях силен стрес и много нерви след това мина ден два и стана това
Кърмата ми беше много и протичаше постоянно
Мисля че може и от тези нерви се получи
Искам,слагам го на гърда и посинява не иска
А от изнесеното не се нахраня с
С какво мога да подобря лактацията
Чак билки хапчета Споделете моля.....

чай на Hipp

Общи условия

Активация на акаунт