Най-после да си купя свестни препарати за почистване - 12

  • 72 327
  • 735
  •   1
Отговори
# 585
  • ПЛОВДИВ
  • Мнения: 177
Здравейте дами, имате ли идея с какво се почистват мазни пръски върху кухня МДФ от новия матиран лак, който седи като кадифе. Triumph ето това визирам  -  https://www.enikom-m.com/bg/product/0/kuhnya-integra-mat/121428-1_74_166.html
За няма 2 години страницата до котлоните е вече в ужасно състояние - пробвах с обезмаслител, оцет, препарат за прозорци, някакъв препарат , който ползват майсторите на мебели-почти никакъв резултат. От дървената част се чисти с обезмаслител, но какво да правя с черната...
Sweat

# 586
  • Мнения: 11 625
Здравейте дами, имате ли идея с какво се почистват мазни пръски върху кухня МДФ от новия матиран лак, който седи като кадифе. Triumph ето това визирам  -  https://www.enikom-m.com/bg/product/0/kuhnya-integra-mat/121428-1_74_166.html
За няма 2 години страницата до котлоните е вече в ужасно състояние - пробвах с обезмаслител, оцет, препарат за прозорци, някакъв препарат , който ползват майсторите на мебели-почти никакъв резултат. От дървената част се чисти с обезмаслител, но какво да правя с черната...
Sweat
https://gtcdesign.bg/kak-da-pochistvame-mebeli-ot-mdf-i-pdch

# 587
  • ПЛОВДИВ
  • Мнения: 177
Здравейте дами, имате ли идея с какво се почистват мазни пръски върху кухня МДФ от новия матиран лак, който седи като кадифе. Triumph ето това визирам  -  https://www.enikom-m.com/bg/product/0/kuhnya-integra-mat/121428-1_74_166.html
За няма 2 години страницата до котлоните е вече в ужасно състояние - пробвах с обезмаслител, оцет, препарат за прозорци, някакъв препарат , който ползват майсторите на мебели-почти никакъв резултат. От дървената част се чисти с обезмаслител, но какво да правя с черната...
Sweat
https://gtcdesign.bg/kak-da-pochistvame-mebeli-ot-mdf-i-pdch

Благодаря, ще потърся мебелна политура на ваксова основа, въпреки, че не знам дали би имало резултат. Самата повърхност е чиста, не седи мазно при допир или мръсно, а само на външен вид е така. Самите пръски са сякаш попили в материала...не знам как да го опиша...Sweat НИКОГА не бих си направила кухня от такъв материал отново. Обикновеният гланциран лак беше детска игра за чистене...

# 588
  • София
  • Мнения: 35 104
Точно попило е, няма махане.

# 589
  • Мнения: 1 359
Момичета, явно нещо не съм в час и да попитам, срам не срам Grinning
Само при мен ли тези петна от извряла вода по готварския плот се махат трудно? На допир не е релефно, не е загоряла мръсотия или нещо подобно. По мои наблюдения се получават след като водата от ястието извира, парадоксално, но това го изчиствам отвратително, ужасно трудно, само със стъргане с нож за плотове и то няколкократно. Препарата на Хайтман също не помага, макар да го изчаквам доста дълго. Така ли е и при вас или аз нещо не правя като хората?
Скрит текст:

# 590
  • Мнения: 2 161
Момичета, явно нещо не съм в час и да попитам, срам не срам Grinning
Само при мен ли тези петна от извряла вода по готварския плот се махат трудно? На допир не е релефно, не е загоряла мръсотия или нещо подобно. По мои наблюдения се получават след като водата от ястието извира, парадоксално, но това го изчиствам отвратително, ужасно трудно, само със стъргане с нож за плотове и то няколкократно. Препарата на Хайтман също не помага, макар да го изчаквам доста дълго. Така ли е и при вас или аз нещо не правя като хората?
Скрит текст:
И при мен е същата работа. Няма махане това.

# 591
  • Мнения: 44
Момичета, явно нещо не съм в час и да попитам, срам не срам Grinning
Само при мен ли тези петна от извряла вода по готварския плот се махат трудно? На допир не е релефно, не е загоряла мръсотия или нещо подобно. По мои наблюдения се получават след като водата от ястието извира, парадоксално, но това го изчиствам отвратително, ужасно трудно, само със стъргане с нож за плотове и то няколкократно. Препарата на Хайтман също не помага, макар да го изчаквам доста дълго. Така ли е и при вас или аз нещо не правя като хората?
Скрит текст:
И при мен е същота история, трябва да се почиства след всяко готвене, но това е невъзможно.

# 592
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 409
Опитайте с препарат от Технополис за плотове.Комплект препарат,шпатула и микрофибър на кърпа.Изчисти ми същите петна стояли с години.

# 593
  • Мнения: 1 454
Аз като цяло гледам да не "изпускам" храната, когато готвя, но все пак се случва понякога ... примерно, като варя ориз или картофи.
Чистя след всяко готвене с този препарат и всичко се маха. Но на по - стари петна не съм опитвала...
Също доволна съм и от препарата на Sano за стъклокерамика.

# 594
  • Pazardjik
  • Мнения: 448
Аз тези петна ги почисвам с Циф,или препарат против котлен камък.Изчезват без проблем.

# 595
  • Мнения: 1 006
И при мен много трудно се махат. Ползвам хейтмън за почистване на котлони, но сега си взех от почистващата паста на лидл и с нея постигам по - добър резултат. Остава по гъбата кафяво от тези петна. Доволна.
Качвам снимка, даже мисля, че е коментирана тази паста и тук в темата.

# 596
  • Мнения: 2 133
Тези петна ми приличат на варовик? Твърда ли ви е водата?
Вкъщи водата е мека и нямам такъв проблем, а се случва да изкипи.
Ако е от варовик - пробвайте с оцет.

# 597
  • Мнения: 1 359
Водата ни е много варовита, да. Може би наистина е добра идея да търся препарат за котлен камък. Кои бихте препоръчали? Рени, за кой Циф точно говориш? А как се чисти с оцет? Почиствам след всяко готвене, но при вече изстинал плот и с въпросния Хайтман успявам да изчистя всичко, само не и тези петна. За пастата на Лидъл стана дума съвсем скоро, но изпуснах момента- нали не е в постоянния им асортимент, няма как да се сдобия в нея вече.
Силвето, може ли линк или снимка на комплекта от Технополис?

Лелее, много въпроси станаха. Дано открием заедно  начин,че ми писна след всяко готвене да търкам. Колкото по- скъпо, модерно и лъскаво е всичко, толкова по- голямо внимание иска... Откакто "модернизирахме" кухнята не съм спряла да и слугувам, а трябваше да е обратното....

# 598
# 599
  • Pazardjik
  • Мнения: 448
Kristaline и при нас водата е много твърда,с тези двата се справям без проблем

Общи условия

Активация на акаунт