Най-после да си купя свестни препарати за почистване - 12

  • 72 301
  • 735
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 2 898
Пръскано е  с бяла боя,ама не е лъскаво.Гладко е.Няма никакъв релеф никъде.Отпечатъци от пръсти визирам засега под ежедневно почистване, защото е и без дръжки...Абе прецакаха се малко ,ама толкова я исках точно такава,че с кеф ще се мъча с обгрижването й Simple Smile
Честито за кухнята! Моята е гланцова и я чистя с препарат за стъкла, ако има по упорити петна- с универсални почистващи кърпички от Лидл или DM. Няма ли да ни покажеш снимки на кухнята.

# 136
  • Мнения: 1 953
Пръскано е  с бяла боя,ама не е лъскаво.Гладко е.Няма никакъв релеф никъде.Отпечатъци от пръсти визирам засега под ежедневно почистване, защото е и без дръжки...Абе прецакаха се малко ,ама толкова я исках точно такава,че с кеф ще се мъча с обгрижването й Simple Smile
Честито за кухнята! Моята е гланцова и я чистя с препарат за стъкла, ако има по упорити петна- с универсални почистващи кърпички от Лидл или DM. Няма ли да ни покажеш снимки на кухнята.
Frowning Защо трябва да си показва кухнята, какво ви/ ни интересува? Темата е друга.

# 137
  • Мнения: 4 808
Аз ползвам Медикс спрей за мебели. В едната ми спалня мебелите са бели, но като цяло, всички мебели чистя с него и микрофибърна кърпа.

# 138
  • Мнения: 6 306
Аз пишман станах с моята кухня. Вратичките са дървени, ама боядисвани с матов цветен лак. Където тръкна се надира. Мога да почиствам само с мека кърпа и обезмаслител, а се оказа че ми отнема ужасно много време. Rolling Eyes

# 139
  • Мнения: 8 952
Не знам дали съм в правилната тема.
Интересувам се от добър препарат за премахване на петна от дрехи.

Дъщеря ми е на 10г., но от малка ужасно много си цапа дрехите. Един път да облече нещо и вече е за пране.
Понякога някое петънце не успява да се изпере...
Ползвам капсули на Ариел или Персил.

За петна обикновено ползвам Вениш, но и това не помага...

Предполагам, че упоритите петна са от мазнина.

Има ли изобщо препарат, който е способен да  премахне петно от вече изпрана дреха?

# 140
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 812
Пробвай предварително да обработваш петната с Тест гел и така да ги пускаш в пералнята за пране.

# 141
  • Пловдив
  • Мнения: 1 375
utro77,опитайте с обезмаслител,така премахнах доста голямо петно от млечна салата от тъмно яке,което вече беше изпрано(на 40градуса)и изсушено в сушилня.Напръсках го с обезмаслител(Meglio),изчаках половин час и след това го пуснах в пералнята на дълга програма за памук на 60градуса с прах за бяло(от едно пране не изсветля).

# 142
  • София
  • Мнения: 3 845
Дрогерии dm имат сполучливи препарати за петна, имат сол за петна, спрей, сапун за петна. Ако имаш наоколо такъв магазин, погледни асортимента.
За мазните петна, най-добре е да се капне върху петното капка веро или течен препарат за пране. След това се пере по обичайния начин.
Като цяло петната от всякакъв произход се изпират по-добре с ПРАХ, а най-добре с такъв за бяло пране и на по-висока температура.
Течните препарати и праховете за пране не са идентични като качество на изпиране. Предимствата са в полза на праховете. Капсулите са течен препарат.
Веднъж изгладено, петното се фиксира и няма махане, затова трябва да се внимава.

# 143
  • Мнения: 24 341
Спот ползвам, а за стари петна смес от равни количества кислородна вода, сода и веро

# 144
  • Мнения: 10 379
Има сапуни за петна - леко навлажняваш и натъркваш петното със сапуна, престоява (например една нощ), след това се изпира по обичайният начин в пералня. Така съм си чистила доста петна.

# 145
  • Мнения: 4 808
И аз съм ползвала спот, обикновено върши работа. От вениш и клири не съм доволна. ММ домъкна преди месец някакъв препарат, но му забравих името, който също е ефикасен. При неговата работа, колкото и да се пази, все се появява някое петънце от дизел или масло.

# 146
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
Здравейте и от мен, набързо нахлуване с въпроси :
1. Мазно петно от мозайка как да изчистя? Взех, че си смазаха гумите на бебешката количка с бебешко олио на етажа пред вратата, но разляха. Пръскаха с Меглио, но не се получи. Искам да почистя, че ме гледат странно съседите🤔
2. Имам иноксова мивка на ТЕКА, не е гладка, а като оребрена уф...забравих как се казваше това покритие 😐. Как да я почиствам, пак с Меглио, но ми стои като замазана?
Извинявам се, сигурно сте коментирали в предните страници, но с бебка ми е малко трудничко😓. Сега спи и бързам да ви пиша.

# 147
  • Мнения: 11 624
Здравейте и от мен, набързо нахлуване с въпроси :
1. Мазно петно от мозайка как да изчистя? Взех, че си смазаха гумите на бебешката количка с бебешко олио на етажа пред вратата, но разляха. Пръскаха с Меглио, но не се получи. Искам да почистя, че ме гледат странно съседите🤔
2. Имам иноксова мивка на ТЕКА, не е гладка, а като оребрена уф...забравих как се казваше това покритие 😐. Как да я почиствам, пак с Меглио, но ми стои като замазана?
Извинявам се, сигурно сте коментирали в предните страници, но с бебка ми е малко трудничко😓. Сега спи и бързам да ви пиша.
HG имат точно такъв препарат за мозайки.

# 148
  • Пловдив
  • Мнения: 732
Скрит текст:
Здравейте и от мен, набързо нахлуване с въпроси :
1. Мазно петно от мозайка как да изчистя? Взех, че си смазаха гумите на бебешката количка с бебешко олио на етажа пред вратата, но разляха. Пръскаха с Меглио, но не се получи. Искам да почистя, че ме гледат странно съседите🤔
2. Имам иноксова мивка на ТЕКА, не е гладка, а като оребрена уф...забравих как се казваше това покритие 😐. Как да я почиствам, пак с Меглио, но ми стои като замазана?
Извинявам се, сигурно сте коментирали в предните страници, но с бебка ми е малко трудничко😓. Сега спи и бързам да ви пиша.
HG имат точно такъв препарат за мозайки.
И аз да нахълтам тук....тези продукти на HG, могат ли да се купят някъде в Пловдив, или само по интернет?

# 149
  • Мнения: 2 820
Благодаря, ще потърся в Пловдив и ако не намеря ще поръчам.
Ако откриете някъде от тези препарати бихте ли споделили на ЛС? Аз също ще ги потърся в магазините и ако намеря ще пиша.

Здравейте.  Моля да ми препоръчате качествен препарат за варовик , котлен камък . Не мога да изчистя дупките на душа , взех някакъв от ДМ , уж почиства , не ми свърши работа . Благодаря!
Пробвай с препарата на Сано за котлен камък. Аз съм изключително доволна от него и откакто ми го препоръчаха го използвам. https://maxxcleanbg.com/media/18/59.jpg

Общи условия

Активация на акаунт