Най-после да си купя свестни препарати за почистване - 12

  • 72 251
  • 735
  •   1
Отговори
# 540
  • софия
  • Мнения: 25 458
Следващата седмица ще има почистващата паста на Лидл.

# 541
  • Мнения: 13 545
Следващата седмица ще има почистващата паста на Лидл.
Тази ли?
https://www.lidl.bg/bg/p/akciya-blyask/pochistvashcha-pasta-s-gba/p36187

# 542
  • софия
  • Мнения: 25 458
Да, много я тача. Дори стъклокерамичния котлон чистя с нея при по-силно замърсяване - няма драскане, чисти перфектно. Онзи ден търках фурната и стъклото.

# 543
  • Мнения: 13 545
Да, много я тача. Дори стъклокерамичния котлон чистя с нея при по-силно замърсяване - няма драскане, чисти перфектно. Онзи ден търках фурната и стъклото.
Благодаря, ще я пробвам.

# 544
  • В свой си свят :))))
  • Мнения: 542
След ваши препоръки тук във форума, я пробвах и много ми хареса. Другата седмица се засилвам да се заредя и аз. Благодаря! Heart

# 545
  • Асеновград
  • Мнения: 1 371
О и аз ще я пробвам тази паста, майка ми беше я взимала и каза че е хубава, но преди много време и не се бях сетила че може да изчистя с нея стъклокерамичния плот, има едни натрупвания отгоре които с нищo не се махат, а не трябва да се ползват абразивни препарати, данo стане с тази паста!

# 546
  • Мнения: 1 359
Може ли да ми дадете повече инфо- какво друго приложение има пастата на Лидъл?

В коя верига го предлагат?
Аз го закупих от верига магазини Шихо, но там за пръв път го видях, не съм св оглеждала за наличност в други вериги.

# 547
  • софия
  • Мнения: 25 458
Може ли да ми дадете повече инфо- какво друго приложение има пастата на Лидъл?
Какво друго приложение може да има паста за почистване освен да почиства?

# 548
  • Мнения: 1 359
Може ли да ми дадете повече инфо- какво друго приложение има пастата на Лидъл?
Какво друго приложение може да има паста за почистване освен да почиства?
Да, извинявам се за неточно зададения въпрос. Какво друго, освен споменатия опит с керамичен плот, може да се почисти с тази паста?

Сигурно никой не е предположил, че питам за това. Ама че съм и аз смотана. Добре, че има хора да поправят Simple Smile

# 549
  • софия
  • Мнения: 25 458
Всичко, което трябва да се почисти, може да се почисти. Писах, че съм чистила и фурна, и стъкло, минавам понякога кухненския плот, мивката, всичко.
Пастата е хубава, защото не е абразивна, но с нея успешно се почистват по-сериозни замърсявания. Поне моят опит е такъв.

# 550
  • Мнения: 1 359
Благодаря!

# 551
  • Мнения: X
... доколкото виждам цените из Софийско са май към 150 лв на идване на камиончето - не би ни било проблем веднъж на няколко месеца да си платим. Ямата е всъщност пластмасов контейнер с филтри и се отича в попивно поле от чакъл и след това в почвата (имаме денивелация към едно дере под нас). Идеята ни беше с тези бактерии по-скоро да си помогнем с миризмите, защото чуваме, че като идва камиончето миришело доста (та колкото по-рядко, толкова по-добре, за да не причиняваме дискомфорт на съседите - не че са много, ама все пак са хора...).
Не съм убедена, че камиончето, за което говориш, няма само да изпомпа съдържанието на контейнера и да го излее, в градината или на улицата.
Не ни се е налагало до момента да ги викаме, живеем два месеца годишно в къща с яма, но при съседите идват с огромен, няколко тонен камион, в който се събира съдържанието на ямата и се извозва директно. Не мисля, че има някаква миризма след него. Но и не струва 150 лв., а поне два пъти повече.

# 552
  • В свой си свят :))))
  • Мнения: 542
И аз чистя всичко.

# 553
  • СОФИЯ
  • Мнения: 532
Момичета здравейте.търсих с търсачката и прехвърлих няколко теми,но не намерих нищо....та...до нас има магазин за препарати,в който освен масовите такива,гледам че имат и разни други, които не са ми известни. fitto за дървени повърхности и детски стаи ,и някакъв за почистване на бани  с бял оцет(starydrops).имате ли впечатления,или да ми препоръчате нещо за баня,което не е обезмаслител или с белина(банята е нова и още няма нужда от тежка артилерия)Blush благодаря .

# 554
  • Мнения: 1 359
Lacona, аз съм ползвала препарата на Фито за мебели и съм доволна. Харесва ми, че има по- широко приложение- за ламинирани повърхности, за естествено дърво и тнт. Има го из големите вериги също.

Аз моля за помощ боря се с една ужасна стоманена мивка. Всяка капка оставя трайна следа варовик, дори забърсвайки със специална кърпа веднага не се маха, иска си препарат и тогава изчезва. Ясно, че и водата ни е варовита, но такова слугуване не съм слугувала досега. Всеки Божи път, щом използвам мивката, подсушавам и забърсвам цялото корито, въпреки това не успявам да я поддържам в прилично състояние. Чак ме е срам, изглежда така, все едно никога не съм я чистила... 😣 та, въоросът ми е, докато съберем пари за пречиствателен филтър, има ли препарат за инокс със водоотблъскващ ефект, примерно като препаратите за санитария, които карат капките вода да се стичат на вадичка, а не да остават капки по умивалника?

Извинявам се, че стана така дълго. Просто вече съм на път да я изхвърля тая мивка, а е чисто нова...

Общи условия

Активация на акаунт