Майски бръмбарчета 2020

  • 25 799
  • 729
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 19
Здравейте и от мен 🤗 Аз съм на 34г от София,но вече живея в Перник,първа бременност и по сметки от цикъл и приложения съм бременна в 4г.с. Тест си направих вчера - 3 дни след закъснението и имаше ⏸ черти 😍 . На консултация ще отида в края на месеца. Нямам гадене, апетитът ми е същият , болки също нямам. По-специфичното е че усещам как по-бързо се уморява,засилва ми се пулса и ми притреперват ръцете ,но кръвното ми се нормализира ( винаги е било по-ниско без да съм имала здравословни проблеми с това) .Може би е вследствие на прекараната тежка пневмония през август - възстановявам сили .
Лека бременност и готини и информативни моменти тук ви желая 😘

# 76
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
Добре дошла! 🙂

# 77
  • Варна
  • Мнения: 793
Записвам се и аз в темичката с първи положителен тест преди 3 дни още преди закъснението. Relaxed Засега и аз имам подобни на ПМС спазми и тъпи болки, болезнени гърди и някаква огромна емоционалност, изразяваща се в страх и паника дали всичко ще е наред.
Според калкулаторите, терминът ми е 19 май. 😍
Посетих вече лекар вчера, изписа ми Дуфастон, но чета много противоречиви мнения дали трябва да се пие и утре записах час при друга докторка за второ мнение дали имам нужда от препарата. Иначе пия фолиева и Омега 3.
Голям отчет направих, но желая на всички лека бременност и прекрасни 9 месеца! 🤗

# 78
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
Момичета, с какво борите главоболието? От сутринта ме боли главата, но вече не се трае, усили се доста.

# 79
  • София
  • Мнения: 211
Да не е ниско кръвното? Пробвай с айран със сол, повече течности и с хладка влажна кърпа на главата. В краен случай може да пиеш парацетамол, предполагам знаеш.

# 80
  • Мнения: 19
Записвам се и аз в темичката с първи положителен тест преди 3 дни още преди закъснението. Relaxed Засега и аз имам подобни на ПМС спазми и тъпи болки, болезнени гърди и някаква огромна емоционалност, изразяваща се в страх и паника дали всичко ще е наред.
Според калкулаторите, терминът ми е 19 май. 😍
Посетих вече лекар вчера, изписа ми Дуфастон, но чета много противоречиви мнения дали трябва да се пие и утре записах час при друга докторка за второ мнение дали имам нужда от препарата. Иначе пия фолиева и Омега 3.
Голям отчет направих, но желая на всички лека бременност и прекрасни 9 месеца! 🤗
Дуфастон с каква цел да го пиеш,какво е - витамин за...,лекарство ?!?  Аз също пия фолиева още преди забременяването 😁

# 81
  • В сбъднатите си мечти :)
  • Мнения: 662
Здравейте , прекрасни бъдещи мами Simple Smile
Тихичко се присъединявам към вашата групичка Simple Smile От Варна съм, на 29 години и това ми е втора бременност. Имам вече една дама на 3 и половина ...  Много се вълнувам, защото втората бременност е супер весела - очаквах да помня кое кога става, но все едно никога не съм раждала Grinning
Днес бях на прегледа - 5та г.с. казаха, като последна менструация е на 5ти август... В сферата на евентуалностите е всичко , но поне след днес знам,че плоден сак наистина има и не е извънматочно.
Мноооого се бях спекла за тази бременност...  Първият ми положеителен тест е от 6ти септември, от тогава ви чета, но не смея да се запиша. Чаках да мине прегледа, защото с първото дете повръщах буквално от зачеването денонощно до раждането. Забременях 59 кг, от родилното излязох 56 ...  А сега ми нямаше нищо ... Та имах леки притеснения за липсата на симптоми. Единствено имам едно сърцебиене, но днес лекарката каза, че е твърде възможно да е от бременността, и да не се притеснявам Simple Smile
/PS : искате ли на първа страница да си направим списък с това коя от къде е, на колко години и с какъв евентуален термин?... За да си намерим дружки по град. Simple Smile С мацките от февруарки 2016 сме супер близки и до сега  Heart

# 82
  • София
  • Мнения: 211
Аз съм за, по същия начин с Майските мами 2016 все още сме си близки. Но от рано се прехвърлихме в ФБ.

# 83
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
И аз съм за. 🙂

Малчо, благодаря за съветите! Кръвното ми  ОК. Изпих половин парацетамол, защото беше наистина нетърпимо вече. Взе да ме отпуска сякаш.

# 84
  • Варна
  • Мнения: 793
Скрит текст:
Записвам се и аз в темичката с първи положителен тест преди 3 дни още преди закъснението. Relaxed Засега и аз имам подобни на ПМС спазми и тъпи болки, болезнени гърди и някаква огромна емоционалност, изразяваща се в страх и паника дали всичко ще е наред.
Според калкулаторите, терминът ми е 19 май. 😍
Посетих вече лекар вчера, изписа ми Дуфастон, но чета много противоречиви мнения дали трябва да се пие и утре записах час при друга докторка за второ мнение дали имам нужда от препарата. Иначе пия фолиева и Омега 3.
Голям отчет направих, но желая на всички лека бременност и прекрасни 9 месеца! 🤗
Дуфастон с каква цел да го пиеш,какво е - витамин за...,лекарство ?!?  Аз също пия фолиева още преди забременяването 😁

Ами то е синтетичен прогестерон, разбрах, че често се изписва при прокървяване и риск от спонт. аборт. Но аз нямам прокървяване и явно е превантивна мярка, но не смятам, че има нужда да се тъпча с хормони допълнително, ако моя организъм си произвежда достатъчно. По принцип го водят безопасен, но... все пак е допълнително вкарване на хормон. Thinking

И аз съм от Варна, на 30г., първа бременност. Не мога да го осъзная още  Laughing

๑ஐღ Елиза ღஐ๑, ти при кой АГ ходиш? И други от Варна ако има, може да споделят. Събирам мнения. Simple Smile

# 85
  • В сбъднатите си мечти :)
  • Мнения: 662
И ние предният път много рано се прехвърлихме във фейсбук Simple Smile
Направих една група там - за желаещите да се присъединят обаче - направих я Secret, за да не може никой да види, че членуваме в нея (все пак още сме ранните месеци и сме леееко инкогнито). Та който иска да се присъедини, да ми прати една покана за приятелство - Елиза Николаева се казвам, профилната ми снимка е на едни стълби Simple Smile  


kaSsisS - Славчев Innocent Той ми следи първата бременност, втората пак ще е при него. Много държа пак в Окръжна да раждам Simple Smile

# 86
  • Мнения: 27
Има ли някой от София и къде ходите на преглед? Simple Smile

# 87
  • Мнения: 654
И аз съм от Варна, на 30 години. Мисля да ходя при Мария Желязкова от Сити Клиник. Преди се следях при една АГ от окръжна, но не останах доволна и си казах, че друга бременност няма да следя при нея. Момичетата от Варна, къде се следите?

# 88
  • В сбъднатите си мечти :)
  • Мнения: 662
И аз съм от Варна, на 30 години. Мисля да ходя при Мария Желязкова от Сити Клиник. Преди се следях при една АГ от окръжна, но не останах доволна и си казах, че друга бременност няма да следя при нея. Момичетата от Варна, къде се следите?
Аз и по-горе написах,че ще се запиша отново при Славчев. Ужасно е натоварен, винаги се е чакало много при него. Обаче безкрайното спокойствие, което ми вдъхва този човек е несравнимо. По време на бременността ми (предходната) се наложи на няколко пъти да ходя при други лекари... Еми... Не намерих по-добро Simple Smile Нека да се чака по Х часа за преглед, макар да си със запазен час, но си заслужава Simple Smile Запазила съм си час 8ма г.с. да ида при него с направление 9 и да ме записва Heart Exl Blush

# 89
  • Мнения: 282
Аз съм от София, но още не съм ходила на преглед. Но ще се следя при лекаря, който следеше и първата ми бременност. Родих със секцио преди 10 години пти Маленов. Сега е началник на родилно отделение в Св. София(бившата Тина Киркова).

Общи условия

Активация на акаунт