На море в Турция - тема 63

  • 59 627
  • 744
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 710
Аз имам два напълно свободни преди едно пътуване и съм се отдала на търсене и сравняване на хотели. Въобще не ми пречи, че само за единици хотели има цени Grinning Вече дори имам готови варианти - добър хотел в Лара за 7 дни или по-икономичен в Алания за 9 дни. И отново не ме притеснява това, че още няма оферти за 9 нощувки. Аз сама си ги изчислявам, готова съм с цените преди Тез тур :DDD След някоя и друга седмица ще ви споделя бива ли ме с ценообразуването или съм твърде далече от истината.Simple Smile
И като казах, че ще пътувам - има голяма вероятност да не успея да пусна новата тема.

# 676
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
Марги, би ли споделила кои са хотелите..ако искаш, де!

# 677
  • Мнения: 1 710
За момента обмислям Long Beach Resort, който за цената си е много добър вариант за моето семейство - разнообразен аквапарк, лунапарк, доста зеленина, от тази година има и нови съоръжения. Плажът му е ужасен, но това е едно от нещата, които въобще не ни интересуват. Това е вариант за 9 или 10 нощувки, в зависимост какви са часовете на полетите и как е най-добре да ги съчетаем.

IC Green Palace пък е вариантът за 7 нощувки. Харесва ми, че има нов аквапарк и красива територия, освен това от години поддържа добро ниво. До сега обаче винаги съм го оставяла на заден план, защото усещането ми е, че е по-скъп отколкото заслужава. Но тази година е на челни позиции заради аквапарка.

Освен това децата харесаха Gural Premier Tekirova, така че и той може да се включи в надпреварата. Девет дни ще ни бъдат ок там.

Чакам да видя цените на Емералд, защото те предлагат Paloma Orenda в Сиде. Харесва ми. Току-що реновиран, минималистичен интериорен стил, с нов, много разнообразен аквапарк, с добри отзиви от този сезон. А това, че семейните лодки за водните пързалки се качват с елеватор нагоре, е голям плюс, който ще ни спести неудобното носене по стълбите.

За сега това са хотелите с аквапарк, които сме набелязали. Delphin BE Grand също е някаква опция, макар и доста скъпа, но предпочитам да почиваме в този хотел, когато едната дъщеря стане на 15, защото там ще я считат за дете, а не за възрастен.

П.П. Замислих се как се променят приоритетите при избор на хотел. Когато децата бяха бебета, търсихме огромни и много зелени територии, подходящи за разходки с бебешка количка. После много важен критерий беше близостта до летището. След година-две стана задължителен лунапаркът. Сега единственото, което ни вълнува е хубавият аквапарк Simple Smile

Последна редакция: пт, 18 окт 2019, 14:12 от Мaрги

# 678
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 190
Роже, благодаря за съвета!

Преглеждам и други варианти освен чартъра, но с две деца на 1 и 5 ми идва доста път  - Благоевград-София-Истанбул-Анталия и там пак трансфер до хотела. 

Чакам още да видим всички цени, преглеждам и хотелите, пък да видим, не съм се отказала още. 😃

С две деца едното бебе избирате най-ранният полет около 5:30, децата спят до Истанбул в колата, от там малко се разбуждат на летището малкото заспива пак (мляко, количка), кацате в 6:30 и в 7:30 сте в района на Лара  Simple Smile))))
Връщането е малко по тегаво, но ако се изчислят нещата правилно малкото може да изкара следобедният сън в самолета, после един мол има на 10 минути от летището и обратно БГ Simple Smile)))

# 679
  • Мнения: 1 323
Марги, би ли споделила каква цена за Гюрал Текирова си намерила, за кога и от къде? Ако е удобно, разбира се, тъй като и аз го планувам за 2020. Както и IC green palace, ама него съм си го открила в ТР.

# 680
  • Мнения: 1 710
За началото на юни 2+2 в стандартна стая, за 7 дни на мен ми излиза около 2700 лв. без пътя. Това са цени на Тез тур, но с отстъпка, която моят тур агент ми прави като дългогодишен клиент. Иначе стандартните цени за ранни записвания, са около 3000 лв. без пътя. Махам пътя, защото много хора самостоятелно си организират транспорта и така по-лесно ще добият представа какво е равнището на цената.
Споменах отстъпката за лоялен клиент, за да обърна внимание, че има турагенти, които я правят, така че хората да я имат предвид, когато избират къде да резервират.

Последна редакция: пт, 18 окт 2019, 15:21 от Мaрги

# 681
  • София
  • Мнения: 10
Бил съм в Турция на море  в поне 5-6 различни града и определено бих казал само хубави неща, но истината е че последните 3-4 години предпочитам да почивам в България. Когато нямах достатъчно пари със сигурност беше много по-оферта да почивам на ол инклузив в хубав турски хотел.

# 682
  • Варна
  • Мнения: 765
Началото на Юни си е нисък сезон, малко на късмет ще е дали морето ще се е стоплило. По-добре да е поне към края на Юни. Само споменавам. По принцип не е малка сумата за седмица и много хора не биха я рискували.

# 683
  • Мнения: 1 323
Благодаря ти, Марги. Ние сме само двама и искаме да пътуваме края на септември, дори началото на октомври. Не е зле цената. Ще проверя каква цена биха ми дали те.

# 684
  • Мнения: 1 710
Началото на Юни си е нисък сезон, малко на късмет ще е дали морето ще се е стоплило. По-добре да е поне към края на Юни.

Да, така е. Има 2-3 градуса разлика в температурата на морската вода в началото на юни и в края. Който държи на морска температура над 24-25 градуса, със сигурност трябва да избере по-късна дата. Моето семейство този въпрос не го вълнува.

Последна редакция: пт, 18 окт 2019, 16:02 от Мaрги

# 685
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
Благодаря, Марги!
IC green много ми харесва..влизала съм и на територията му..Аквапаркът е много добър (и при мен това е основното) За жалост децата там са до 11.99 и ми идва скъпо за края на август за мен и дете..Лонг бийч също го харесвам, но и той пък децата са до 12.99
Направи ми впечатление, че доста хотели, които мин година са били до 13.99, сега са обявени до 12.99 🤨...Реално сега гледам само Лонисера, Мирамар, и вече по-скъпите Делфин и Лимак...

# 686
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Здравейте! Аз съм на вълна Нова година 😀 Някой бил ли е в Кремлин палас ,Лара за новогодишните празници? Къде мога да видя програмата?

# 687
  • Пловдив
  • Мнения: 1 889
krems82 И аз съм на тази вълна и вече си направихме резервация Yum

# 688
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Jb66 за Астериа ли направихте? До петък трябва да го реша 🤪🤪🤪

# 689
  • Пловдив
  • Мнения: 1 889
Не 😄

Общи условия

Активация на акаунт