На море в Турция - тема 63

  • 59 620
  • 744
  •   1
Отговори
# 705
  • Sofia
  • Мнения: 3 787
Темата си е повече от добре такава, каквато е.😀 Има достатъчно информация за всички курорти. Сезонът в Анталия е доста по-дълъг от този в Егейската част и може би затова повечето отзиви са от там.

# 706
  • Мнения: 9 485
Папурче, ще чакам мнението ти за Вон.

Почнах да ги заглеждам тях и искам да попитам тези, които сте с по две деца в какви стаи сте били?
За стандартна и супериорна стая не виждам конфигурация 2+2, ами направо фамилна, която ми идва над 3к за началото на юни 😒

# 707
  • Мнения: 5 061
Прави сте в това, което писахте по-горе и затова ще разкажа за почивката си в Palm Wings Ephesus. Почивахме там в края на септември, но тъй като малко се разочаровах, просто не ми се пишеше.

Та така, Palm Wings Ephesus 21-28 септ. 2019 г.

По стечение на обстоятелствата почивам в този хотел за втори път в рамките на 2 години. Първият ми отзив все още е на първа страница. Така че отзивът ще е малко или много сравнение.

Пътувахме отново с Ориент 99 и отново с автобус. Този път за разлика от първия, съм много доволна. Проспах целия път, изобщо не съм го усетила (пътувахме с автобус). Екскурзовод ни беше Снежана, от която съм очарована!!! Първите ми впечатления от нея бяха от офиса на Ориент 99 и не особено приятни, така че като разбрах, че ще ни е тя, се разочаровах, но всъщност беше страхотно. Толкова много информация, интересна, богата, в детайли. Групата чак ѝ ръкопляскахме на няколко пъти. Истинско богатство е тази жена!

Пътят - на отиване 16 часа, на връщане 14. Както казах, ние лично не го усетихме пътя, защото си спахме.

Хотелът
Хотелът е все така перфектно поддържан откъм чистота, градина, басейни и всякакви части, до които туристите могат да достъпят. Впечатление ми направиха новите, макар и изкуствени цветя в лобито на хотела.

Въпреки че заплатихме за стандартна стая, ни настаниха в апартамент в блокчетата, които са в страни от основната част на хотела. Зеленината към тях е още по-впечатляваща и от тази около алеите между плажа и хотела. Стаята ни гледаше към басейните, морето, хотела, страхотна гледка за добро утро!

Стаите се почистваха (разбира се) всеки ден, всеки ден ни сменяха кърпи и чаршафи, някои дни заварвахме стаята с декорация тип лебеди от кърпи, на което аз лично не съм фен.

В хладилника в стаята имаше само вода и една безалкохолна напитка. Уж трябваше коли, фанти да има, но не беше болка за умиране.

Храната

Тук е големият минус в сравнение с 2017 г. Храната е безкрайно еднообразна, на моменти и позорна за хотел 5 звезди (макар че всички знаем за звездите в Турция). Полуфабрикати тип пилешки хапки и шницели, много пържени храни, почти никаква скара, едни и същи разядки и салати и на обяд, и на вечеря. При закуската беше същото положението. Супите, въпреки че пишеше доматена, леща и тн. имаха абсолютно един и същи вкус, като са сгъстявани с царевично брашно, което на моменти не е добре разбито и е на топчета.

Имаше риба на всяко ядене без закуска! Печена или пържена. Имаше и тематични вечери - суши/морска, турска и май това беше. Нищо впечатляващо и там.

Най-голямото разочарование бяха баклавите. Пробвах наистина всички и не бяха никак вкусни. Най-голямото дъно обаче беше баклава, която имаше вид на такава с шам фъстък. Да, ама не! Беше полята с оцветен в зелено сироп. Кремове, пасти, торти - също безвкусни! Спасението за десерт бяха плодовете, където нямаше какво да се сбърка.

Плюсът в сравнение с 2017 г. при храната бяха манджичките, които бяха в глинени съдове в основния ресторант - лещи, яхнии, традиционни за Турция ястия.

Предвид описаната по-горе картина, се хранихме на обяд изцяло в снек бара до плажа. Там беше тип фаст фуд, но беше вкусно. Пидета, уникално вкусна паста, пържени патладжани и чушки. Десертът там беше лукма и доста, доста вкусен.

Сладолед имаше и на снек бара, и на бара до големия басейн. По три вкуса - ванилия, карамел, ягода. Напълно достатъчно за мен.

От а ла карт ресторантите бяхме в Мексиканския. Нищо особено. Голямо чакане за всичко, яд ме хвана, че не отидохме в турския, но така или иначе често ходим и тук в София по турски ресторанти, а и в Одрин ходим често, та ще наваксаме.

Алкохолът

Бирата, Ефес, си беше ок за моя вкус. Пих няколко коктейла за целия престой, не повече от 2-3, но ми бяха твърде сладки, а и са си коварни. Иначе вносен алкохол трудно даваха. Все се правиха на ощипани. Водката беше Смирноф, уискито май JB, но не съм пила. За мен пиенето беше напълно ок, но наистина не съм по тая част - бира, вода, чай, газирана вода и това беше.

Направи ми впечатление впрочем, че имаше диспенсъри с детокс напитки в лобито Grinning Някакви плодчета, плуващи във вода.

Анимацията

През деня бяхме предимно на басейна с анимация, тъй като водата в морето си беше хладна. Анимацията също е еднообразна, но пък забавна. Хората много се стараеха и са много приятелски настроени. Вечерно време ходихме чат-пат също. Единия път бяхме и на мини диското към края му, но беше 1:1 с това от 2017 г. Бяхме на турска вечер, колумбийска и конкурс за мистър. Последното се оказа гвоздеят, защото от години не съм се смяла така.

Животните

Не ми правило впечатление през 2017 г. да има толкова много бездомни котки на територията на хотела. Бяха близо 20. Хората им се радваха, но видимо бяха доста, доста болни. Тъй като имам котка за домашен любимец, видимото бяха гъбички по очи и нос, екземи по кожата, паразити.

Иначе имаше и доста пернати. За първи път виждам от толкова близо пауни, имаше и китайски (май) фазани. Дано се грижат добре за тях, макар че не изглеждаше да е така.

Туристите

Както се досещате, стабилен процент бяхме ние, българите. Горе-долу колкото нас бяха и британци. Някои от тях "бедстващи" след фалита на Томас Кук. Всъщност той се случи точно, докато бяхме там. Общувахме доста с британци и не бяха никак притеснени от факта. Доста поляци, по-малко сърби, много малко руснаци. Тук-таме иранци. Нямаше някакви изпълнения освен вечер, когато британците се напиваха. Впечатлена съм колко много пият...

Кушадасъ

Ходихме на два пъти до града с долмуши. Цената на човек е 7 лири в посока. До арката на хотела имаше човек с радиостанция и набор от 20 думи на английски - напълно достатъчни да ни каже какво, кога и как. Впечатлена съм от долмушите - чисти, бързи, вътре с информация, климатик.

Самият град никога не съм го харесвала, но това си е субективно. Ходихме по центъра - търговската улица с Уайкики, Де Факто, Адидас, Пенти, както и по пешеходните с имитациите. Иначе самите долмуши тръгват и спират на много удобно място почти в центъра на града. Точно там, където спират, има магазини Мигрос и Шок, така че може да си напазарува човек, без да мъкне торби, освен на 50 метра до спирката.

Друго

По пътя оставихме туристи в Айвалък. От впечатленията ми от интернет, а и от изписаното тук очаквах скучно място, занемарено, но всъщност много ми хареса това, което видях. Малки семейни хотелчета, ресторантчета и малки магазинчета.

За догодина сме решили пак Кушадасъ, но с кола и междинна нощувка. Моля за препоръка за хотел! Гледам доста в Tripadvisor, TravelRepublic, но едно е на снимки, друго е в действителност понякога, а трето е ако човек е ходил и може да направи сравнение. Иска ми се нещо по-хубаво и по-малко разочароващо. Някой ходил ли е в Kustur, Pine Bay, Amara?

# 708
  • Мнения: 3 271
Папурче, ще чакам мнението ти за Вон.

Почнах да ги заглеждам тях и искам да попитам тези, които сте с по две деца в какви стаи сте били?
За стандартна и супериорна стая не виждам конфигурация 2+2, ами направо фамилна, която ми идва над 3к за началото на юни 😒
Миналата година мои приятели почиваха във Вон. Резервираха фамилна стая и останаха много доволни.За същия период сега е с 200лв отгоре.

# 709
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
Вαнилия* , във Вон бяхме във фамилна стая с 2 стаи (спални), на първи етаж. Предполагам отзива ми от юни 2018 го има на първа страница. Къщичката ни беше буквално на шезлонгите на активния басейн и ни беше много удобно..Това лято пратих приятели там в същото помещение - дали са им буквално съседната къщичка, но на втори етаж. Иначе за сравнение мога да ти кажа цената за 2019 за 3+1, за 9 нощи, от 22-23.06, с автобус беше 3000 лв (бях направила резервация, която в последствие смених). За тази година и на мен ми идва скъпичък само за мен и детето, което е вече възрастен там...

# 710
  • Варна
  • Мнения: 10 572
Марги, по повод поста ти се сетих, когато за първи път исках да разбера как да намаля парите за транспорт. Имах комшии турчета, които живееха на 5 минути път от Сабиха, та те ми казаха за летището, обаче за другото бях пас, защото не бяха почивали по анталийските курорти. Един ден, от приказка на приказка ми казват за един адвокат, който е минал по тоя път, Бг-Истанбул -Анталия и обратно, но ме предупреждават,че нямат личен телефон и трябва да звънна на служебния. Аз съм супер развълнувана и притеснена, първия път не ми вдигна, на втория успях. Накрая цялото ми очакване и вълнение отиде по дяволите, аз знаех повече от него, защото той минал по тоя път, ама придружавайки знаещия и не обърнал внимание, та хубаво е да споделяш. Безброй часове съм изгубила, за да търся точно този маршрут и побеснявам, когато някой го обезцени.

# 711
  • Русе
  • Мнения: 236
Ние почивахме от 25.09 до 03.10 в Сиде в Vonresort golden coast.Изключително доволни сме.Времето прекрасно, водата в морето около 27 градуса.Стаята чиста,чаршафи и кърпи сменяха всеки ден.Храната хубава,разнообразна имаше всеки ден и морска храна, не ми хареса че супите и готвените бяха доста люти и пикантни а ние бяхме с 2 год,дете.Много зеленина,добра анимация.
Въобще сме очаровани, за първи път почиваме в Турция , но определено ще повторим.

# 712
  • София...........
  • Мнения: 955
Понеже виждам се коментира пак в темата Вон и ние бяхме там преди две седмици - е определено добре е , но не е нещо особено. Храната и къщичките добре, но плажа и особено аквапарка не стават!
Атлантик в Кушадась и плажа и аквапарка са пъти по-добри, а и стаите повече ми харесват.....

# 713
  • Мнения: 3 386
Защо плажът на Вон не става? Набелязала съм го, затова питам...

Другият, на който съм се спряла, е Камелия комплекс.

# 714
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
Защо плажът на Вон не става? Набелязала съм го, затова питам...
Другият, на който съм се спряла, е Камелия комплекс.
Аз съм на мнение, че плажът на Вон си е много добре..В Атлантик не съм била...Ако трябва да сравнявам с Камелия, бих казала така - при малки деца, по-добре Камелия - подходът в морето е по-дълго плитък; като ширина на плажна ивица ми бяха еднакви, достатъчно широки и двата; при по-големи деца обаче - Вон - заради пирса, които е с бар и възможността да се скача оттам. Аквапарк - на Камелия е по-скучен за по-големи деца. Малките ще се впечатлят от динозаврите. Анимация - в Камелия - в пъти по-добра...

# 715
  • София
  • Мнения: 1 423
Цитат
Някой ходил ли е в Kustur, Pine Bay, Amara?

Тия двата първите ги задраскай. За Кустур много кофти отзиви съм чел, за Пайн пък само положителни, но пък има голяма денивелация, на Амара 2 пъти съм бил, това е ако не най-добрия е в челната двойка на най-добрите хотели в Кушадасъ. И на трите плажовете са скапани.

# 716
  • Мнения: 213
Роже, благодаря за милите думи. Дано на някой помогнат отзивите за Long Beach. Ти и vanio_tt бяхте причината да отидем там миналата година.
Благодаря за помощта на всички ви.
Марги адмирации към теб за усилията да отговориш на всички, ти пък беше причината да отидем там за втора поредна година.
Аз имах надеждата да отидем там и октомври, имаше страхотни цени в destinia, но не ни се осъществиха плановете.
Аз проучвам сериозно за следващата година, голямото дете, което ще е на 5 тогава, иска на “големите пързалки”, тоест детския аквапарк и не иска да е само един. Второто ни детенце ще е на 2, така че ако ще е самолет/чартър ще си иска допълнителен финансов ресурс за транспорт.
Но основно изборът ни ще стане по-труден, тъй като здраве и жовот за другата година ще сме 2 + 3. Откъм помещение, въпреки че в някои хотели ми излизаше и опция стандартна стая при тази конфигурация.

# 717
  • Берлин
  • Мнения: 4 484
Vonresort Golden beach - цена за 4 възрастни + 2 деца (14,8) - 7 нощувки от 02.09.2019 , около 1600 евро през travelrepublic ie. Цената включва доплащането на място - бяхме резервирали апартамент с 2 спални и хол с 2 разтегателни дивана, получихме цяла вила.
Вилата (номер 24) - 1ви етаж - спалня, баня с тоалетна, малко кухненско боксче с хладилник и котлони, хол, веранда; 2ри етаж - 2 спални с по 2 единични легла, баня с тоалетна. Ново, семпло, чисто.
Територия: зелено, много цветя и храсти, много добре поддържани. Направи ми впечатление чистотата в общите санитарни помещения. Винаги има човек от персонала, който се грижи за растенията, чистотата и реда.
Развлечения: релакс басейн, активен басейн (с дневна анимация, за която нищо не мога да кажа, защото не ме вълнува), няколко пързалки, които не са екстремни, но създават настроение. Вечерна програма в 21.30 на амфитеатъра (бяхме 2 пъти), не е чудо невиждано, но е приятно.
Храна и напитки: основните хранения си бяха ок, нищо невероятно, но много ранообразна храна, всеки може да намери какво да яде, според вкуса си. Има избор както на сготвена храна, така и на салати, десерти, плодове, скара. Имаше една вечер и суши, риба всеки ден - не разнообразна, но риба все пак. На активния и плажния снак бар са традиционните - бургери, хапки и подобни. Сладолед - насипен, вечер пред основния ресторант, през деня на плажния ресторант. Напитки - имаше 3-4 коктейла (алкохолни и безалкохолни в листа), местен алкохол, вода бутилирана във фризери почти навсякъде. Аз пих основно Tekirdag raki, джин с тоник, и коктейли (не са особено високо алкохолни, но пък създават настроение).
Плаж: достатъчно голям, винаги се намират шезлонги, пясъчен, без камъни. Плавен преход. Чиста вода, чист плаж. Плажен бар - за напитки, пирс - може да се наеме индивидуална шатра с цени 50-200 евро, има си бар на пирса и е много приятно.
Гости на хотела: всякакви разновидности, доста българи (следва да отбележа, че се държаха съвсем прилично, с изключение на една селска простакеса, която постоянно нещо по някого крещеше, по мъжа и децата си де, предполагам от Цеверна България по диалекта).
Извод: изключително сме доволни от почивката си, кеф ти плаж, кеф ти басейн, кеф ти разходка, кеф ти питие. Пуши се в едната част на ресторанта, на плажа и на басейните. Аз също пуша, но забелязах, че хората се съобразяват едни с други. 100 % съм сигурна, че няма друго място, което да даде толкова много за парите си.
ПП. Интернет: в кстаите ни беше 100 % супер, в лобито и релакс басейна 70 %, в останалите части - горе-долу. Забравих за хавлиите- срещу карта в СПА-то се сменят ежедневно, при нас почистването на къщата беше малко отгоре-отгоре, но пък всеки ден ни сменяха бельото и хавлиите. Хладилникът се зарежда всеки ден само с вода. Няма кафе и чай в стаята. Душ гел, шампоан, сапун, клечки за уши - консумативите са основно това.
Получихме кошница с плодове, пакетирани десерти, вино бяло и червено като комплимент от хотела при пристигането.
ПП.2 Общо с ММ говорим всички световни езици, нямали сме никакви проблеми с комуникацията. Освен това винаги сме изключително внимателни, възпитани и любезни - винаги са ни отговаряли със същото.
Ако съм пропуснала някоя подробност- ще отговоря с удоволствие.

# 718
  • Мнения: 21
Чета темите от няколко години,но досега не съм писала тук.Във фейсбук съм давала мнение за хотелите които сме посещавали,не са много само 3 досега които сме посещавали.Били сме във Вог Бодрум през 2016г.Много е писано за него,затова не го споменавам.Другите 2 хотела са в Анталия.Не съм чела много по форумите за теи хотели,а са много добри варианти за бюджетна почивка.Първият хотел в Анталия беше хотел Лимак Лимра през 2017г.Не е толкова луксозен колкото Вог,но е много добър вариант за бюджетна почивка.Комплексът е в Кириш близо до Кемер.Вярно в тази част на Анталия е каменист плажа,но изключително красив район.С аква обувки не е проблем.Препоръчвам хотела за хора с деца.Голяма и добре поддържана територия.Има води пързалки,не са кой знае колко екстремни,но все пак е нещо.На плажа има детските пързалки.Храната тук беше по-добра отколкото във Вог макар,че ходим един и същ период от 20.09-27.09.Имат тематично вечери,което някакси липсваше в Бодрум.Хотела е на ултра ол инклузив,но марковият алкохол беше в по-ограничен асортимент.Нямаше фрешове на закуска(по-скоро имаше но платен).Сладолед имаше само по обяд около басейна.Но пак казвам за бюджетна почивка е много много добър вариант.Хотела има основна сграда и бунгала .Моят съвет е бунгалата.На 3 етажа са сред зеленина и спокойствие.
Другият хотел в който сме почивали в Анталия е Амара Долче Вита Текирова през 2018г.Засега той заема първо място сред нашата мини класация.Много висок клас хотел.Ултра ол инклузив с всякакъв марков алкохол.Нов аква парк.(поне беше нов миналата година)Тематични вечери в основния ресторант с много морски дарове.Сладоледи всякакви пакетирани,от машина и собствен имаха в сладкарница.Чисто и много подържано.Има както делукс стаи така и клубни.Ние бяхме в клубна широка,удобна сред боровата гора.В същото време и доста по поносима като цена.Плажа е с дребни камъчета,спокойно се влиза без аква обувки.Но цвета на морето е неописуем.
Извинявайте,че толкова дълъг стана постта.Но не бяха коментарани или поне не съм попадала на много коментари за тези хотели.Не знам защо района на Кемер много не се посещава от българи.За мен той е много красив въпреки камъните в морето.

# 719
  • София
  • Мнения: 3 754
Колко нощувки за колко човека и на какви цени?какъв транспорт и кой Тур-оператор?

Общи условия

Активация на акаунт