Случи ми се нещо странно XXI

  • 59 525
  • 737
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 9 561
karil, благодаря ти за споделеното. Много красив пост! Поздравявам те за всичко постигнато и най-вече, че не си се отказала. Твоят пост ми идва точно навреме.

# 256
  • Мнения: 2 874
Да, аз преминах буквално катарзис и трансформация, за да достигна до това ниво. И все още не съм сигурна дали съм го затвърдила. Но и все още понякога се ядосвам, няма как. Преди това бях най-големия нервак в света, изнервях се от всичко, дразнеше ме всичко, натоварвах се с излишен гняв и съответно си понесох последствията по много тежък начин, обаче това беше урок, който ми беше необходим и съм благодарна, че минах през "Ада". Като цяло, човек всеки ден трябва да се стреми да се усъвършенства и да вижда отвъд материалното.

И най-важното - да вярва и търси доброто Simple Smile В това е отговора - доброто

# 257
  • Мнения: 578
Момичета а някой знае ли с какво е свързано дясното ухо, око, въобще дасната половина на главата в езотериката. Питам сериозно

# 258
  • София
  • Мнения: 9 561
Съгласна съм с това за доброто. Забелязвам, че когато успея да се настроя позитивно, се чувствам по-добре, дори и в не добри ситуации. Но напоследък често си задавам един въпрос: когато някой ни прави зло, трябва ли пак да търсим доброто? Т.е. как да отвърнем на злото с добро? Трябва ли да отвърнем на злото с добро?

# 259
  • Мнения: 2 015
Да, аз преминах буквално катарзис и трансформация, за да достигна до това ниво. И все още не съм сигурна дали съм го затвърдила. Но и все още понякога се ядосвам, няма как. Преди това бях най-големия нервак в света, изнервях се от всичко, дразнеше ме всичко, натоварвах се с излишен гняв и съответно си понесох последствията по много тежък начин, обаче това беше урок, който ми беше необходим и съм благодарна, че минах през "Ада". Като цяло, човек всеки ден трябва да се стреми да се усъвършенства и да вижда отвъд материалното.

И най-важното - да вярва и търси доброто Simple Smile В това е отговора - доброто

Стискам палци, всичко благополучно развито дотук, да бъде затвърдено именно по най-добрия начин, който е необходим на самата теб!
Защото го заслужаваш, и защото всичкото онова ДОБРО, което излъчват постовете ти, трябва да се върне към самата теб.

# 260
  • Мнения: 15 326
Карил, прекрасно включване. Благодаря ти. Винаги съм знаела някои неща, но ми трябваше време да ги разбера и осъзная. И винаги съм знаела, че всяко нещо е с времето си и има време за всичко. Отреденото е твое, то ти е писано, заложено. Нищо не е случайно и никой не е случаен. И нищо не свършва тук и сега. Има само преходи. И много, много внимавай какво си пожелаваш. Много!!!

Пп Ника ти съвпада с любима моя марка сладоледи. Много вкусни и на добра цена. Мняяям Grinning  Heart Eyes

# 261
  • София
  • Мнения: 9 561
Има две неща в живота ми, които твърде лековерно  си пожелах да ми се случат без да имам реална представа какво точно водят след себе си . Случиха ми се и се научих да внимавам с нещата, които си пожелавам. Тогава започнах да си слагам спирачки и на мечтите. В момента се уча да мечтая по-умерено без да си пожелавам да ми се случат конкретни неща, защото понякога наистина не сме съвсем наясно какво ни очаква при сбъдване на желанията.

# 262
  • Мнения: 2 673
По повод заглавията и желанията...
Сетих се за Гал Сасон и "Едно желание може да промени вашия живот". Хвърлете и едно око.. Simple Smile не е за подценяване.

# 263
  • Мнения: 2 673
Съгласна съм с това за доброто. Забелязвам, че когато успея да се настроя позитивно, се чувствам по-добре, дори и в не добри ситуации. Но напоследък често си задавам един въпрос: когато някой ни прави зло, трябва ли пак да търсим доброто? Т.е. как да отвърнем на злото с добро? Трябва ли да отвърнем на злото с добро?
А защо трябва да отвръщам с каквото и да било.
Това как хората реагират спрямо мен си е тяхна карма, а как аз ще реагирам -  моя. Гледам само собствения си избор. Преди дни почиствам около блока и съм вир-вода. Един младеж минава и казва "много е кофти да чистиш сама, а?" Замислих се и отвърнах- какво значение Simple Smile сама или не, аз удоволетворявам собствената си потребност да изчистя градинката Simple Smile , зареждам се.

# 264
  • Мнения: 2 874
Pamdachina аз лично злото го игнорирам, когато мога.

# 265
  • Мнения: 1 456
Не мисля, че трябва на злото да се отвръща с добро. Много ми е идеалистично и нереално. Наивно. Игнориране е най-доброто или липса на отговор.
Въпросът е да не задържаме отрицателната емоция в себе си. То е ясно, че не става веднага. Но е важно да намерим сили да се излекуваме и да простим за злото.
В противен случай ще ‘вибрираме’ на негативна честота и ще привличаме това в живота си. Прошката и откъсването от злото - оттърсването от огнетяването - ни освобождава емоционално и настройва на положителна вълна. Съответно тази енергия се привлича и увеличава.

# 266
  • Мнения: 2 874
Не мисля, че трябва на злото да се отвръща с добро. Много ми е идеалистично и нереално. Наивно. Игнориране е най-доброто или липса на отговор.
Въпросът е да не задържаме отрицателната емоция в себе си. То е ясно, че не става веднага. Но е важно да намерим сили да се излекуваме и да простим за злото.
В противен случай ще ‘вибрираме’ на негативна честота и ще привличаме това в живота си. Прошката и откъсването от злото - оттърсването от огнетяването - ни освобождава емоционално и настройва на положителна вълна. Съответно тази енергия се привлича и увеличава.

Браво! Точно така

# 267
  • Мнения: 2 673
Не мисля, че трябва на злото да се отвръща с добро. Много ми е идеалистично и нереално. Наивно. Игнориране е най-доброто или липса на отговор.
Въпросът е да не задържаме отрицателната емоция в себе си. То е ясно, че не става веднага. Но е важно да намерим сили да се излекуваме и да простим за злото.
В противен случай ще ‘вибрираме’ на негативна честота и ще привличаме това в живота си. Прошката и откъсването от злото - оттърсването от огнетяването - ни освобождава емоционално и настройва на положителна вълна. Съответно тази енергия се привлича и увеличава.
Ако човек е със здрава аура, няма как да "влезе" в него негативност. Най-малкото, което можете да си казвате наум докато някой ви "праща" негативни подаръци е "връщам ти такъв подарък, пази го за себе си". Това е една частица самопомощ Simple Smile
Почнете с "Ключът" на Джо Витале, една идея ще започнете да чистите себе си. За по-задълбочена работа отказвайте цигарите и алкохола Simple Smile Мдаа, за някои може да е смешно, но е доста важно. Те са фактор, който сваля вибрациите.

# 268
  • Мнения: 2 874
Да, но не винаги негативните и тежки ситуации се предоставят директно от хората. Понякога съдбата ни прави лоши подаръци. В такава ситуация е важно да не задълбаем и да забелязваме само бедите, които ни сполетяват. Защото започнем ли с - ох днес ми блъснаха колата, ето сега съм болна, скарах се с мъжа ми, недай си Боже и още по-лоши неща, и се вкарваме в един затворен кръг, наречен "Край, всичко ми върви назад, живота е скапан".
Аз в такива случаи си казвам - Ок, това минава и после пак всичко ще е наред. Изтърпи още малко, не се предавай и не влизай в движението на порочния кръг.

Като цяло не съм съгласна с karil, че човек ако е със "здрава" аура, няма как в него да влезе негативност. Да, няма как да влезе негативност от някой случаен негативно настроен или злобен гневен човек, обаче ако живота те подложи на страшни ситуации, като сериозни проблеми със семейството, смърт или пък постоянно съжителство с пропит от негативизъм човек -  е, колкото и да ти е здрава аурата, повярвайте ми, негативизма, както капката пробива бавно, но сигурно камъка, така и пробива аурата. Все пак преди всичко сме хора. Живеем и се храним с емоции и когато в ежедневното ни меню е включен изключителен негативизъм, трябва да не се храним, за да не влезе в организма ни. Да, но човек умира, ако не се храни Simple Smile

Та, исках да кажа, че въпросът не е да се превръщаш във вечно усмихнат, робот, тип сектант, ръсещ позитивизъм, въпросът е да изживяваш всяка емоция, но да не позволяваш на негативната да те изцапа и да остави траен отпечатък. Щастието е вечно и константно, лошотията се появява само, за да ни напомня, че трябва да ценим това щастие Simple Smile

И последно, защото стана въпрос за "чистене". Лично за мен, един от най-добрите, лесни и сигурни начини за прочистване на тялото, мисълта и духа е....паник атаката. Просто когато сме тъжни, гневни, наранени и всичко черно, за което се сетите, нивото на кортизол значително се увеличава, от там и адреналина. Да, ама този адреналин остане ли в организма, може да доведе до непоправими последствия (инсулт, инфарк, високо кръвно). Затова е много важно адреналина да се изразходва и никоя медитация не може да го направи така, както една хубава, интензивна паник атака Simple Smile Не случайно след нея се чувстваме без сили, просто адреналинът е изчезнал. Обаче навлязох в много различни теми, затова съм до тук Simple Smile

Последна редакция: ср, 23 окт 2019, 16:10 от KPP

# 269
  • Мнения: X
КРР, дай повече инфо за паник атаките.

Общи условия

Активация на акаунт