СЕПТЕМВРИйски мами 2019 - Тема 8

  • 24 805
  • 567
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 161
Благодаря Ви! Hug
Цялата история: във вторник (13.08. 36+4) бях на преглед, направи и преглед за разкритие. Каза 1 пръст разкритие, което е нормално за тази седмица. Вечерта имах червеникаво зацапване. От сряда до петък започна да ми пада тапата, като малко по-слузесто и жълтеникаво течение, без кървави нишки. В събота вече нямах тапа, а цял ден обикалях, около 10км показва приложението. В неделя 18.08. сутринта започнах да усещам втърдяване от пъпа надолу, през 5-6-7 минути без болка (имаше 2-3, които ме заболяха малко). Дълго се чудех дали са истинските контракции. Към обяд писах на АГ да ѝ кажа, отговори ми да отида в болницата. Чак следобяд тръгнахме, по пътя малко преди болницата започна и да ме боли леко през 3 минути. Прегледа ме, каза че е тръгнал процеса - 2,5см разкрие. Бебчо беше все още напречно обърнат, посъветваха ме да е секцио, иначе с нормално щеше да е с краката напред и има риск. Понеже бях обядвала скоро, трябваше малко да изчакаме с операцията, заради упойката. И неделя вечерта извадиха бебчо. Blue Heart
Вкараха ме в реанимацията. Спиналната упойка дълго ме държа, изцяло премина след около 7 часа. Сутринта дойде лекарка да ни раздвижи. Веднага след това ни качиха в родилното отделение. Сравнително бързо се възстанових и раздвижих. Ставането беше проблем, но с вървенето се справях доста добре.

Ако още нещо ви интересува, спокойно питайте. Simple Smile

Последна редакция: вт, 10 сеп 2019, 14:01 от sun_777

# 16
  • София
  • Мнения: 1 537
Честито на всички родили мами, да са ви много здрави бебенцата. Simple Smile

# 17
  • Мнения: 1 554
Очевидно съм толкова трагична вече, че ММ направил меме специално за мен Grinning. Пращам ви да си го ползвате и вие хахах

# 18
  • Мнения: 442
Еее, дойде и моя ред. Днес се роди нашето най - чакано щастие Мартин. 3,640 кг, 52 см. нормално раждане с епидурална упойка. Всичко започна добре след като ми включиха системата, но беб не беше хубаво разположен и въпреки всичко доктора даде всичко от себе си и на последния напън го извадиха с форцепс. Иначе щяха да простепят към секцио. Въпреки, че ми е трудно сега, съм щастлива, че не се стигна до операция. Успех на всички чакащи и леко раждане.Heart

# 19
  • Мнения: 1 554
Sunshine, честито! Много да ви радва щастието ви Simple Smile

И ти беше инвитро, нали? Предизвикаха ли го, или само си тръгна раждането?

# 20
  • Мнения: 442
Не беше инвитро, но е дълго чакана бременност. Предизвикаха го със система Окситоцин и в рамките на около 2 часа имах контракции на 2 мин и разкритие 6 см.

# 21
  • Мнения: 1 554
Извинявай, нещо такова ми се въртеше, да. А преди това имаше ли някакъв напредък? Шийката беше ли изгладена, беше ли ниско? Някакво разкритие?

# 22
  • Мнения: 442
Имах 2 см разкритие и нищо друго. След като доктора спука мехура, за 2 часа контракциите станаха много силни о разкритието 6 см. Но на 6 см ми сложиха и епидуралната упойка, на която действието мина преди истинските напъни. Така че всичко си усетих от до.

# 23
  • Мнения: 84
Очевидно съм толкова трагична вече, че ММ направил меме специално за мен Grinning. Пращам ви да си го ползвате и вие хахах

😂😂😂 и аз така се чувствам !

# 24
  • Мнения: 1 554
А не може ли да се пусне още упойка като й мине действието? Нали уж затова стои тоя катетър

# 25
  • Мнения: 442
И аз това се зачудих, но не попитах. Доктора каза, трябваш ни активна, а то наистина с епидуралната се усещат съвсем леко контракциите, без болка разбира се. Но 2 часа действие са си 2

# 26
  • Мнения: 3 938
Мисля, че предпочитат по време на напъните да ни е пуснала упойката.

А пукането на водите неприятно ли е като усещане, какво точно ти правиха?

# 27
  • Мнения: 442
Не се усеща изобщо пукането на водите. На мен ми беше неприятно после, че текат постоянно. Но между другото ДИШАЙТЕ. Много помага наистина и на мен ми даваха да ставам до тоалетна и да се разходя малко, което също ме облекчаваше.

# 28
  • Мнения: 556
Честито, Sunshine! Бъдете живи и здрави!

# 29
  • Мнения: 1 782
Честитоооо! Бързо възстановяване за мама и да си се прибирате съвсем скоро вкъщи. Heart

Общи условия

Активация на акаунт