Кутията за обяд - какво приготвяте за у-ще или офиса - 8 тема

  • 31 001
  • 782
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 422
Днес е с кутия за голямото междучасие. Палачинка с крема сирене и банан Simple Smile

# 316
  • Sofia
  • Мнения: 21 624
Добро утро! Simple Smile

Ябълка
Омлет със сиренe, кашкавал с манатарки и див лук; салата зеле и чери домати;  орехи и сушени сини сливи



клик за по-голяма снимка

# 317
  • София
  • Мнения: 1 635
Добро и от мен!

Без снимка. В кутията - яйце, филийка, данонино, краставици, морков, чушка на лентички, праскова и кайсия. В термоса - задушена царевица и свински шницел.

# 318
  • София
  • Мнения: 78
Добро утро!
Закуска - палачинки с шоколад.
Обяд - свинско бонфиле, постни лозови сарми и салата моркови.
МЗ - кисело мляко със замразени плодове и овесени ядки, ябълка.

За таткото - свинско бонфиле с бобена салата и лютеница.

# 319
  • Мнения: 28 461
За днес миш маш, пълнозърнест хляб, кашкавалена извара и айрянче!


# 320
  • Мнения: 816
Добро утро, момичета, успешна нова седмица, пожелавам! Simple Smile

за днес - омлетчета във формата на сърце със сирене, царевица и една лъжичка финни овесени ядки, домат, целина и маслини; в термоса картофена крем супа със скаридки.


Последна редакция: пн, 30 сеп 2019, 08:20 от StefiZ

# 321
  • София
  • Мнения: 3 709
Добро утро!
Моят човек вчера качва Черни връх и днес умишлено повечко захар, защото очаквам да озверее по някое време.
О: Питки с пушен кашкавал, колбас и лютеница (които нарекохме калцоне за по-добра възприемчивост хаха)  киви, ананас, суров микс, плодово кисело мляко
СЗ: Барни, сок и ябълка. Пи мляко с парче кекс с локум за закуска.

# 322
  • София
  • Мнения: 13 105
Добро утро и хубава нова седмица!

Нямам снимки днес и всички сме почти на едно и също.

За Малчо има домашен сироп от бъз.
Малката кака ще закусва с домашен сироп от бъз и парче домашен кекс с овесени ядки. За обяд има 1/2 свински котлет с гъби на фурна и филийка хляб Живена. За следобедна закуска си взе микс сушени плодове.
Голямата кака има същото като малката, но без сок, без хляб и си взе ябълка и нектарина, вместо сушени плодове.

Ние също ще закусваме кекс с кафе и ще обядваме котлети с гъби + таратор.

# 323
  • Мнения: 5 346
Днес имаме и двамата с мъжа ми грах със свинска плешка, таратор . Той има и домашен щрудел, аз нося едно  парче за  колежката.
Моренка, твоите оризови нудъли д пиле са най-фаворитизираната храна за големия ми син. Покрай тях е проял и гъби, готви ги ежедневно. А малкия през уикенда е готвил паста болонезе и пиле с ориз и е пълнил кутии, с тях ще кара докато издържи, после пак ще готви. Аз започвам да консервирам буркани готвено, за да мога към 20 ти да им изпратя колети с готвена храна- така спестяват доста време за приготвяне и пазаруване .

# 324
  • София
  • Мнения: 13 105
G..D.., вероятно твоите деца живеят отделно вече. И аз редовно питам най-голямата има ли какво да яде и как се справя. Дадох й съвет за бурканите и аз. Каза, че с племенницата си готвят в събота и вече пълнят буркани за седмицата. Simple Smile После само си топлят и хапват, защото университета им е близо до квартирата. Когато са на работа, ядат там (работят в заведение). Аз, за съжаление, няма как да й пратя колети с готвена храна, че е в чужбина, но се надявам да съм я научила както трябва и да се грижи добре за себе си.

# 325
  • Sofia
  • Мнения: 21 624
...Моренка, твоите оризови нудъли д пиле са най-фаворитизираната храна за големия ми син. Покрай тях е проял и гъби, готви ги ежедневно.
Много ми е приятно, G..D..! Поздраления за теб и твоите момчета!  Hug

Последна редакция: пн, 30 сеп 2019, 12:38 от Morena

# 326
  • Мнения: 5 346
Fever Ray - и моите са извън България. Малко е налудничаво че им пращам храна там, но съм го правила нееднократно, и се получава, а ефекта за тях е  - уау. Бързо, лесно и най-важното - харесвано от тях. На практика консервирам всичко, само да няма яйца, от тях ме е страх. Примерно мусака без заливка, пълнени чушки без сос, сос за спагети, пиле с ориз, кисело зеле с месо, картофи с месо, гювеч. сърми, кюфтета и всякаква скара ( варя ги доста дълго), боб с наденица, леща.   Бисквити домашни няколко вида, и естествено - сирене, кашкавал, пастет, лютеница и всякакви специфично нашенски неща купени от магазина. Туршия и кисели краставички също, доматен сок за говече ( имат по едно и ползват редовно).

# 327
  • София
  • Мнения: 3 709
Аз, да ви кажа, нямам търпение да станат на по 18 и да им посоча вратата хаха. Всички кутии отиват директно в жълтия контейнер, а аз започвам да пия розе по гащи на балкона всяка вечер!

# 328
  • Мнения: 5 346
Точно това правя и аз, след розето минавам на червено... но... това не ми помага да ги извадя от главата си... ще минавам на по-силни изглежда.
Меся хляб, заквасвам мляко, готвя - странно е, но се държа сякаш още са тук. Стокхолмски синдром по български. Вчера рязах зеле за да стане кисело и да им готвя и консервирам, отделно сложих туршия в няколко буркана.... луда работа..майка рак като ти кажат, не се чуди...

# 329
  • Мнения: 2 741
И аз съм майка Рак, ама мисля като Веерs...😀

Общи условия

Активация на акаунт