Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 20

  • 27 575
  • 756
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: X
Да
Правя почивка и пощипвам яко корема за засилване на кръвообръщението по тази деликатна зона.
Пак вакуум
Пощипване
Студен (или хладен) душ
Защото и кожата е важна

# 166
  • Мнения: 31 726
А това щипане за отслабване има ли ефект?

# 167
  • Мнения: X
Нормално, да за тези гадни подкожни мазнини,  на които хич не им пука от режим и спорт. Това от различни масажисти знам, от различни школи. А и за кожата е полезно.

# 168
  • Мнения: 31 726
Оки. Значи, ще се щипя по всяко време  Laughing

# 169
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Здравейте,
кръвната захар ми е 6.6. Сигурно ли е, че имам ИР или трябва да направя изследването с глюкозно натоварване. Имам да свалям 15 кг.
АЛАТ е 28. Моля, дайте съвет за храненето.

# 170
  • Мнения: 31 726
Да, трябва си изследване. Ние не сме лекари тук, може само да предполагаме. Кръвната ти захар ако това е на гладно е лошо. Направи си обременяване за кз, като им кажеш, че искаш и инсулин.
А за храненето си пише в първия пост.
Но  като цяло махаш всички бързи въглехидрати - ориз, хляб, картофи, сладки, торти и тн. Плодовете също се ограничават. Тоест храненето предимно е нввм.

# 171
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Ами и за диабет, и за ИР - лечението е еднакво: метформин и диета. Така че ако не държиш на подробности, не си причинявай ОГТТ. Просто се лекувай.

# 172
  • Мнения: 1 277
Това резултат от лаборатория на гладно ли е? Колко пъти е мерена? Някакви симптоми имаш ли? Помага свалянето на кг и контрол на въглехидратите.

# 173
  • Мнения: 7 743
Елора, фаста не е глад
пиша го за теб, защото винаги приемаш съвети и си отворена за идеи, моля мъчениците  да не припадат
Фастя в понеделник от почти година и 6 месеца, тялото свиква много бързо и просто не си гладна, не ти се яде, стомаха знае, че е понеделник и ти е благодарен за почивния ден
Таня ти го е казала, не е глад, просто е ден без ядене
Много, много лесно се свиква, само прескочи първите 5-6 седмици

# 174
  • Мнения: 31 726
Херзи, никога не съм била само на вода. На плодове да, но не и на вода.
Всъщност глада преди е бил от плодовете, то е ясно.
Не ме плаши глада. Един ден мога да издържа.
А ако не изпитвам глад както при плодов ден, значи е моето  Laughing

# 175
  • Мнения: 7 743
Е сега, няма да те лъжа, не е лесно в началото Simple Smile

# 176
  • пак там
  • Мнения: 2 885
По принцип на глад се издържа по-лесно, отколкото на плодове. Помня едно време кошмарната за мен 90-дневна диета и нейният 30-ти ден - беше благословение за мен. Три дни на въглехидрати, един на протеини. И най-накрая! Един ден на вода! Даже не го усетих.

Но засега ще се въздържа. И да, гладуване е. Ден и половина без хранене (говоря за упоменатите по-горе 36 часа, щото никой от вас не споменава друг фаст).

# 177
  • Мнения: 268
Явно е индивидуално, защото аз отслабнах 10 кг с 90-дневната диета, но водните дни ми бяха кошмарни. На следващия ден ядях за петима. Първия път изпих 5 кафета и едва заспах от сърцебиене. Затова преди да се пристъпи към 36-часов глад, по-добре е да се пробва няколко пъти 18-часов, после 20-24часов. Поне от моя опит. Преди години съм правила 20 дни на плодове, но за мен беше много по-леко от пълния глад.

# 178
  • Мнения: 7 743
Един ден и две нощи...

Последна редакция: вт, 17 сеп 2019, 00:26 от Herzen

# 179
  • Мнения: 4 042
Правила съм два пъти пълен глад, само на кафе без захар и вода. Първият път 10 дни, втория 7-8 май бяха. Ненормална работа беше това. Толкова ми е бил акълът. Свалих първия път 10 кг, вторият само 1. И вероято яко си прецаках метаболизма - ако до този момент организмът ми не е знаел що е глад, благодарение на охолните времена, в които живеем, то явно тогава го научи. И вероятно научи и да трупа запаси за нови подобни премеждия. То затова и втория път нищо не свалих. Затова и докато отслабвах миналата година отчетох, че пропусна ли хранене не отслабвам, а задържам, даже качвам понякога. Затова си мисля, че може и да са много хубаво нещо фастовете, но не са за мен. Иначе звучи много убедително както Херци е писала - да го научиш, че това е просто понеделник, а не апокалипсис, и да си почине малко. По-натам може да пробвам. Сега имам чувството, че още ми е стресирано от голямото отслабване. Ето писах тия дни, малко да се отпусна и веднага тръгва да трупа.

Общи условия

Активация на акаунт