Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 20

  • 27 573
  • 756
  •   2
Отговори
# 210
  • Мнения: 15 216
Измерих кръвната захар с лентичка. Показа 1. Много ми се вие свят, кръвното ми е ниско.  Ям в момента шоколад. Дали ще ми помогне?
Невъзможно. КЗ = 1 трябва да си в кома.

# 211
  • Мнения: 18 542
Виенето на свят може да е от ниското кръвно. Аз съм имала два такива епизода, но моите бяха сутрин след ставане. Оправяше ме кафе. Тогава го пиех със захар обаче.

# 212
  • Мнения: 7 856
Измерих кръвната захар с лентичка. Показа 1. Много ми се вие свят, кръвното ми е ниско.  Ям в момента шоколад. Дали ще ми помогне?
Уф, това с глюкомер ли? Как му е батерията?  Аз моя го заразах, защото като тръгна да пада батерията, и започна да показва странно ниски стойности. И като сложих нова батерия, показанията улетяха в небесата. Все пак да си кажа, че още не съм се докарала с диабет, и се надявам, че няма и да стане.
Но явно при тебе е паднала прекалено много захарта, а май тогава нещо лесно усвоимо със захар е моментното решение на проблема.
Важното е друго - какво е докарало хипогликемията, ако си на режимното хранене?

# 213
  • Мнения: 1 684
За почти 3 месеца съм свалила 2,5 кг. Първия и втория почти нищо не свалих. Този последния свалям. Иначе от началото си ям 16/8. Кз от 6,1-6,3 ми падна на 5,1-5,5. Инсулина и той от 12 падна на 10. Тия дни ще си правя пак изледвания.Холестерол ми беше доста скочил, но ще видя сега как ще е. Явно ми трябваше време да свикна с месото, преди това бях с години вегетарианка, но от доста време се опитвам да се храня с минимум въглехидрати.
Много ми е трудно без вечеря. Днес щях да пробвам да хапна само на обяд и да вечерям чак утре, но не се получи. След фитнеса си бях много гладна и се нахвърлих на едни фъстъци. Не ми се получиха нещата с 30 часовия фаст. Ще си карам 16-18 на 8-6. Обяд и по - ранна вечеря.

# 214
  • Мнения: 674
Обадих се на спешна помощ. Казаха ми да изям две три лъжици мед. След малко апаратът показа 8,9. След пет минути пак измерих - 2,3. Отидох до спешното в Окръжна болница. Кръвната захар беше 7,4. Кръвно и кардиограма - добре. Казаха ми да отида на ендокринолог. Сега ще проверя лентичките дали са в срок и ще пробвам да сменя батериите.

# 215
  • Мнения: 7 743
Рися, не е нехаресване, ядосвам ти се. Заобикаляш проблем, който не се решава с полвинчати мерки. Трябва да ги свалиш тия кила, а с либерални режими няма да се случи. Аз най- много отслабнах, когато спрях да вечерям. Нито фастоввете, нито невечерянето ми било лесно в началото. То на мен нищо не ми е лесно. Хиляда мъки ми е и ходенто на фитнес, и спорта в къщи. Някакси трябва обаче да превъзмогнеш инерцията, да си определиш целите и да си видиш грешките.
Нито те смятам за мързелива дебелана, нито ще ти пропускам постовете. Имаш да сваляш 30 кила, аааама-ха, така че започвай Simple Smile
Мир?

# 216
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Мир, разбира се. Аз не обичам да се карам с никого.

Аз зная, че имам много да свалям. Имам и много показатели да свалям. И не смятам, че ще сваля всичко това с неядене.

Аз не смятам, че и вие сте ги свалили с неядене. Напротив, всички казвате, че сте започнали с определен стандартен режим, и едва една от дамите спомена, че е започнала още от началото с фаст 16/8. Всички останали сте свалили килограми бавно и полека, и едва на второ-трето плато сте започнали да фаствате малце по-сериозно.

И изведнъж - аз, начинаещата, ви дразня. Разбирам, че искаш да ми помогнеш, и съм ти много благодарна за това.

Но не ме насилвай. Видяла съм, преценила съм, вече не гоня ниски килограми и умопомрачително тяло, а гоня единствено качествени показатели. И  започвам да ги постигам - захарта ми и инсулинът ми за два месеца паднаха с по 5 единици всяко, което ме навежда на мисълта, че вървя в правилната посока. Бавничко, да, полекичка, но вървя.

Между другото, не бих нарекла стриктното кето либерален режим, но е въпрос на гледна точка все пак Simple Smile

И да кажа защо е всичко това. Гладувала съм и неведнъж. До три дни. Фаствала съм, с години, на практика от миналия век. Диети спазвам всякакви от ... май от 12-годишна. За разлика от повечето ми познати, които плюскаха като за световно - сладко съм яла веднъж на десет дни, един бонбон до ден-днешен го разделям на микроскопични парчета и ги смуча едно по едно, така че да ми стига за дълго - на практика един бонбон го ям два дена. Хляб не бях яла от Коледа. Аз и по принцип рядко ям хляб - два-три пъти в годината ми е достатъчно. От ориза ме боли корема и не обичам да го ям. Единственото, което до скоро ядях ежедневно, бяха картофите. Ходех на плуване два пъти седмично.

Благодарение на всички тези рестрикции съумявах до един момент да не отпусна големия корем. Само дето това беше загубена битка. От самото начало. Сега смятам да я спечеля.

# 217
  • Мнения: 27 549
Рися, то всичко е загубена битка ако не знае човек откъде точно идва проблема! И аз дъъъълго се опитвах да проумея защо така нещата с отслабването не се случват при същите обстоятелства както преди....Някак забавения метаболизъм след 30 не ми беше достатъчен като обяснение. И стигнах до инсулина и дефицитите....Та сега вече като знам е друго.

# 218
  • Мнения: 4 042
Точно така е, и аз си ги носих килата 17 години докато разбера къде точно е проблемът.

Днес си пусках едни изследвания и за пръв път от доста време, май повече от година, холестеролът ми е под 6. Пак е повишен, но все пак под 6 не е бил скоро. Доста време му отне да спадне, предвид това, че от година задържам, не свалям вече. За сметка на това триглицеридите са се повишили, 1.26 са, а преди време твърдо се движеха под 1. Та не знам дали да се радвам. Май по-добре ниски триглицериди и висок холестерол отколкото обратното. Така поне съм чела, ще питам и ЛЛ тия дни като ѝ занеса резултатите.

Захарта ми е 4.9, пуснах и инсулин - 8.5, а от месеци ми е под 8. Как бързо си проличава кой си е похапвал наскоро боклуци Joy Като цяло добре са ми резултатите, само това ниско Ph продължава да ме тревожи. Пак е 5. Забравам да пия редовно оцет преди лягане. Ще взема да направя един сериозен курс и да видя дали има ефект.

# 219
  • Мнения: 18 542
Холестеролът не е проблем, проблем са ти завишените триглицериди, щом са тръгнали в грешната посока.

# 220
  • Мнения: 4 042
Те май техните референтни стойности също бяха завишени, както при инсулина? Мисля, че 2.2 бяха, а тук или в друга тема беше коментирано, че е добре да са под 1. Засега 1.26 не ме тревожи много, само да не стане тенденция, както казваш. Зимата ми е по-изчистено от въглехидрати храненето, така че се надявам да пооправят нещата.

# 221
  • Мнения: X
Което ми потвърждава, поне на /за мен, че веднъж сдобиеш ли се с ИР, контролът на храната е завинаги. Няма 100% излекуване, а добър контрол на болестта с подходящия начин на хранене и живот. Което не изключва боклук понякога, но е важно да е наистина понякога, а не през ден - два.

# 222
  • Мнения: 4 042
Франсоаз, това отдавна си го подозирам, само за едно нещо се чудя. Монетата има две страни все пак - от едната е храненето, т.е. набавянето на енергия, от друга е разходът. И затова се питам понякога дали с повече физическа активност би се компенсирал по-големият прием на въглехидрати. Но съм от мързеливите и няма как да проверя Joy От февруари 2018, откакто се боря с проблема, точно веднъж само съм влязла във фитнес. А как добре звучи идеята за трупане на мускулна маса, която и в покой гори енергия, пък отделно и дето е по-малко инсулино резистентна отколкото останалите тъкани и органи. Ето, гледам сина ми, който общо взето е на ВМНВХ, но си позволява често и ориз, и тестени, нахут обича, бира също пийва, обаче поне 3 пъти седмично е във фитнеса. Прекъсне ли тренировките съм забелязала, че качва. Вярно, че е мъж и е млад, но и той си има метаболитни проблеми, дебелее още от детската градина, заедно с мен отслабна, откакто съм в темата. Та при него се получава - повече чийт компенсира с повече спорт. При мен не знам дали би работило. Най-голямото ми постижение е, че слязох от колата и много вървя пеша, с бързо темпо. Това наистина ми помогна и вече ми е приятно, не зор като в началото, но за повече... знаеш как е, много искам, ама нямам желание Joy

# 223
  • София
  • Мнения: 11 472
"Дали с повече физическа активност би се компенсирал по-големият прием на въглехидрати" - вероятно да, в някаква степен. Не е задължително и да е само фитнес.
Напр. онзи ден гледах тенисистите в Борисова. Много хубав спорт. Едни разцъкваха 90 минути поне. Може и футбол.Ако това се практикува Редовно и поне веднъж, а защо не и два пъти седмично, според мен не би имало проблем, ако преди спорта човек хапне някакъв ориз, картофи, дори и шоколад.
В крайна сметка, регулярният спорт, освен че забързва метаболизма, би трябвало да прави клетките по-малко резистентни.

Друг е въпросът, че аз напр. нямам никакво време дори за фитнес, камо ли за футбол или тенис....  А разходките от по 8-9 км, колкото и да са полезни и приятни, според мен поне, не биха могли да заменят един тенис или футбол. Те трябва да са в добавка към спорта, ама кога ли....

# 224
  • Мнения: 790
Точно разходките поне според мен доведоха до положителен резултат в моята битка. Аз не спазвам особен  хранителен режим, но свалих 5 кг за 5 месеца с увеличаване на ходенето и търсене на движение в ежедневните си рутинни задачи, а не спортуване по график два пъти седмично.

Общи условия

Активация на акаунт