В топлите есенни дни ДЕКЕМВРИйчето не спира да пълзи (Тема 4)

  • 41 062
  • 449
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 316
Днес бяхме при ЛЛ и сме с вирусна ангина, която най-вероятно шяла да премине в ларингит  офффф.... Пазете се, че плъзнаха вирусите.
Коси боси, изопринозин съм й давала вече, предписана от лекар разбира се, а ЛЛ е много добър, имам й доверие, така че ще го давам, все пак е за бебета.
Добре че е кухнята, че хич не ми се занимава да мисля какво да й готвя. Изяжда по около 190 - 200 гр.
За рожденния ден ще каним само най-близките ( баби и дядовци и лелите с братовчедите)и то на ресторант, че да усетя и аз от празника, а не да съм все в кухнята.

# 211
  • Мнения: 1 212
Аз готвя няколко вида зеленчукови и месни и затварям в бурканчета, след това ги стерилизирам и не го мисля поне две седмици.
Цветослав е станал много бърз в пълзенето, хваща се и се изправя, понякога прави крачки с уокъра, не е голям фен на проходилката Grinning но пък обича да си я бута и нея Joy
Има два зъба и тежи около 11 кг 🙈 На 30.10 става на 10 м.
За годинката мисля да е нещо в тесен кръг, само с най-близките, вкъщи. А лятото сме намислили да е кръщенето, защото кръстницата живее в чужбина и тогава ще си дойде, а държим да е тя.
Не знам още колко човека ще каним, но със сигурност няма да е нещо голямо. С две деца ни е все по-трудно финансово, но гледаме да им осигуряваме всичко, което можем.
Sunsunny2 бързо оздравяване, много гадно Disappointed

# 212
  • Мнения: 405
Здравейте и от мен Simple Smile
 За рождения ден - ние ще го отпразнуваме вкъщи само с най-тесния семеен кръг. Обмисляхме варианта за заведение, но си дадох сметка, че всъщност тя ще стои през цялото време в количката (още няма изгледи за прохождане), няма да може да се порадва на подаръците и изобщо няма да ѝ е забавно, а празникът е неин. Така че ще украсим вкъщи, ще пусна детска музика от сутринта, на обяд ще дойдат лелите и чичовците ѝ и така. Хубавото е че се пада в събота Simple Smile
 За храненето - и ние не сме на кухня, мислех да я записвам, но се отказах. Аз ѝ готвя всеки ден, сутрин като ѝ направя закуската, докато изстива ѝ слагам зеленчуците в тенджерата и те се варят тя докато хапва. Тя докато закуси обядът е готов, от няколко дни спрях да пасирам, а само намачквам. Не ми е трудно с разнообразието, имам замразени няколко вида месо, през ден яде с жълтък, иначе варива и зеленчуци най-различни, докато ги извъртя минава повече от седмица. Взимам всяка седмица от фермерския пазар каквото има - броколи, карфиол, червено цвекло, моркови, картофи, лук, спанак, зеле, чушки...И правя различни комбинации плюс ориз, леща, грах, зелен боб...Взела съм ѝ и два вида паста, но още не съм ѝ правила. Следобедната закуска я правя когато намеря време през деня, но тя е бърза, а ако нямам изобщо време е кисело мляко с плод. Тя хапва по повече от 200 гр., както дойде, но иначе още няма 7 кг. Ако ѝ остане го изяждам аз Simple Smile
Сега ще трябва да си измислим нов режим за зимата, общо взето най-топлото време е по обяд, а тя спи по-хубаво ако сме вкъщи, не е както миналата зима като бяха на по 1-2 месеца..та ще видим кога и по колко да излизаме, аз иначе от пролетта съм по цял ден навън и също сега ми е трудно да се пренастроя.
Все още не сме се сблъскали  с драмата с никненето на зъбки, няма си нито един. Simple Smile

# 213
  • Велико Търново
  • Мнения: 165
Здравейте, момичета Simple Smile Добре дошла moonlight 😊
Моята бебка само пълзи и от време на време иска да ходи, но като я държа. Иначе с пълненето сме по-бързо и от Спиро Гонзалес 🤣 Онзи ден както бяхме в спалнята и за момент я изпуснах от поглед, а тя отишла в кухнята и затворила вратата 🤐 Обръщам се и гледам няма бебе... 😱 Чуваш обаче, че си говори нещо в кухнята, отварям и тя ми се хили, и газ на към хола... В чудо се виждам, не мога да я догоня...
Ние декември ще правим рожден ден и кръщене заедно. Тъй като покрай наближаващите празници доста от роднините ни ще се приберат от чужбина, та зима или не ще правим. Та по тази тема... Ще се радвам момчетата с опит да споделят малко подробности. Запазили сме си датата за църквата и заведение, тъй като вкъщи няма толкова място. И има  един въпрос, моце и доста глупав да е, но не съм много на ясно и се извинявам предварително - аз като майка на детето, което ще се кръщава, мога ли да се обека в черна рокля и сако в друг цвят или черното не е позволено. Знам, че черното е траурен цвят, но си няма  идея дали това важи за такъв повод?

# 214
  • Пловдив
  • Мнения: 1 361
Здравейте и от мен!
За рожденния ден на Ники ще си бъдем в къщи, в тесен кръг-баби, дядовци, лели и братовчеди, към 10 човека. Но преди това ще отпразнуваме първия и имен ден. То тогава единия и дядо също има имен ден, а другия пък има рожден ден. Изобщо всяка седмица от декември има празник. Доста солено ще ни излезе, затова сме решили да си бъдем в къщи.
От една седмица сме на квартира, малката бързо свикна, сега има много повече къде да лази. За ходене няма признаци, изправя се права, но да направи 1-2 крачки, държейки се за мебелите и това е. Постоянно бърбори на бебешки, казва нещо, което звучи като "колю колю" и с баща и се бъзикаме, че вика дядо си.
Утре ще ходя да я записвам на кухня, не ми остава време да и правя пюрета, особено сега докато се местихме, а и още не сме се подредили. Иначе втора вечер хапва леща с нас. Аз готвя с малко подправки и става и за нея, а и тя иска всичко да опита.
Оф, честно да ви кажа, липсва ми времето, когато където и да я оставя, си я намирах пак там.

# 215
  • Мнения: 244
Здравейте момичета. Лора вече ходи,но само като се държи за ръка. Даже и вкъщи вече не й е толкова интересно да се подпира на мебелите и иска с баща й (по възможност и двамата заедно:) ) да я държим и да обикаляме заедно хола Simple Smile Дадоха ни уолкър, бута го до края на стаята и го оставя, още не може да си го о ръща сама, а и с нас й е по-интересно Simple Smile
Има вече 5 зъбчета, но не иска да дъвче. Иска си само фино смляни пюрета иначе плюе като усети някакви парченца или трохички. Оъ три дни я мъча с попара и май започна да подъвква малко, но още е доста далече от това да си хапва по-нормална храна. Има ли и други такива бебоци?
РДто мислим да е вкъщи на три пъти - единия ден с роднини, единия ден с приятели и третия ден с бебоците от квартала. Така хем няма да се събираме твърде много хора, хем ще можем да си обърнем повече внимание и да се видим Simple Smile

# 216
  • Мнения: 316
Браво на Лора! Алекс пък изобщо няма желание за ходене за сега. Ако я накарам, прави стъпки, но сама не проявява инициатива. Но от скоро започна да лази.
И аз пасирам всичко. С 2 зъба сме, като се появят повечко тогава ще я пробвам да дъвче. В попарата слагам АМ и става леко сладникава, изяжда се за секунди.
Mamma_knows_best, благодаря, вече се оправяме!

# 217
  • София
  • Мнения: 1 395
Момичета, предните 6 горни и 6 долни зъба са резци, те участват в отхапването, но не и в дъвкането. Моят опит сочи, че за бебето е дори по-безопасно да няма зъби, отколкото да има само предни зъби, защото тогава отхапва големи парчета. Това в случай, че не знае как да се справя с парчета.

# 218
  • Мнения: 1 229
Моята дъщеря също допреди 2 седмици ядеше само гладко пасирано, налагаше се да пасирам повторно дори пюретата от кухнята. В крайна сметка първо реших да и дам непасиран кус кус, който си хапна без проблем, след това спрях да пасирам повторно пюретата от кухнята, макар че те нямат някакви големи и твърди частички. Първоначално прави отвратена физиономия понякога и леко се задавя, но в крайна сметка след 2-3 лъжички свиква и си изяжда пюретата така. Все още не е яла коричка хляб или бисквитка, няколко пъти се опитахме да и дадем, но тя ни избутва ръцете и се дърпа. Пробвахме с банан веднъж, но се задави и оттогава не сме предлагали отново. Ще се научат да се хранят и с непасирана храна, никой не е останал ненаучен. Лично аз гледам да действам плавно и да не я насилвам, засега има напредък.

# 219
  • Мнения: 1 107
Аз започнах захранване с парчета. Бебетата могат да дъвчат и се справят много по-добре, отколкото ние си мислим. Не ме е било страх от задавяне. Откакто има 4 зъба и откри какво се прави с тях има огромно желание да ги използва. Не мога да ям ябълка без да и дам. Понякога отхапва доста големи парчета, но нищо не изплюва, успява да ги сдъвче.
Според мен трябва да им се дава, за да се научат, в началото се случва да се закашлят, но това не е задавяне.

# 220
  • Мнения: 633
Аз бях почнала със ЗВБ в първите 2 месеца от захранването, но продължих с пюрета и сега няма никакъв проблем с парчетата и едрите манджи. Дъвче си перфектно и не отказва никакви текстури.
Имам питане обаче, нечие дете да ходи на колене? От няколко дни постоянно така се придвижва 🤨 изправен, все едно ходи, но на колене и винаги носи нещо в ръцете 😂
Странно ми е това ходене на колене. За ръка не искам да го водя докато не тръгне сам. По мебелите ходи странично, но напред крачките са само на колене. Някакви идеи това дали е ок?

# 221
  • Мнения: 1 107
Мами, може ли да препоръчате книги за развитие на бебето и детето, може и Монтесори. Искам да прочета някоя, но се чудя коя точно да избера.

# 222
  • Мнения: 1 148
Аз бях почнала със ЗВБ в първите 2 месеца от захранването, но продължих с пюрета и сега няма никакъв проблем с парчетата и едрите манджи. Дъвче си перфектно и не отказва никакви текстури.
Имам питане обаче, нечие дете да ходи на колене? От няколко дни постоянно така се придвижва 🤨 изправен, все едно ходи, но на колене и винаги носи нещо в ръцете 😂
Странно ми е това ходене на колене. За ръка не искам да го водя докато не тръгне сам. По мебелите ходи странично, но напред крачките са само на колене. Някакви идеи това дали е ок?
[/quote
Може би е заради това, че носи нещо в ръцете. Моят пък откакто почна да бута колички с едната ръка, пълзи като си влачи единия крак (този, който е от страната на ръката, с която бута).

# 223
  • Пловдив
  • Мнения: 1 361
Привет!
Влизам хем да се похваля, хем и да помрънкам. От два дни Ники яде от държавната кухня. Даже и на мен са ми вкусни след като си сложа сол. Още не иска цяла порция от 100-150 гр, но поне вече не пие по 180 мл след твърда храна, стига и 120 мл АМ, още няма заместено хранене.
Как се справяте със събуването на чорапите? Вече е студено, на първи етаж сме, с килими, но гледам да е обута, но тя ги събува. Мисля си за някакви пантофи. Някой с мнение за Бефадо? Тя прави крачки, но само ако се държи за мебелите. За вън също се чудя какво да и взема. Не иска да ходи, но по чорапи е студено, за сега и слагам шушони.
Ах, тези зъби...Горе ще избиват двата предни. Някакъв ужасТ е. Мрънка за всичко, а тя не беше такава, събужда се през нощта, а през деня спи в мен, иначе само 30 мин ще спи. Дано скоро мине и през този период. Преди на обяд спеше по два часа, а сега 30-40 мин макс. Помрънках си. Simple Smile

# 224
  • Мнения: 1 107
За чорапите - моето дете си стои босо, щом ги събува. Ортопедът също каза, че така трябва за правилното прохождане и то само ни подсказва. Крачетата не са и студени, калява се. Боса да си стои, аз си обувам чорапи и чехли и всички сме доволни Grinning

Общи условия

Активация на акаунт