Помогнете ми да си избера куче

  • 7 520
  • 207
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 12 374
Шпицовете, които познавам, лаят и не се траят. Не бих взела, не ми изглеждат стабилни кучета. Една от чертите, които харесвам в моята визла, е, че е много спокойно куче - на вътре, и навън. Дори навън вече тича леко, но по-скоро обикаля около мен, без да обръща внимание на околните. Нито лае, нито се нерви.

# 91
  • Мнения: 5 061
Шпицовете, които познавам, лаят и не се траят. Не бих взела, не ми изглеждат стабилни кучета. Една от чертите, които харесвам в моята визла, е, че е много спокойно куче - на вътре, и навън. Дори навън вече тича леко, но по-скоро обикаля около мен, без да обръща внимание на околните. Нито лае, нито се нерви.

Немския и померана са много шумни,да.В случая става дума за Вълчи шпиц- 30 килограмово куче с много благ характер.Само хубави неща пише за него Simple Smile
Визлата си остава в челния списък обаче Wink
Като се познавам и мен и мъжа,накрая ще вземем мини пинчер Grinning
От толкова чудене и маене...

# 92
  • Мнения: 5 425
Май трябваше да уточня в началото ,че не трябва да е голдън,лабрадор и производните.
Simple Smile
За сега сме се спрели на шпиц,вълчи шпиц.

Ерделтериер.

# 93
  • Мнения: 667
Аз пък пинчерите, които познавам са ужасно шумни, лаене нон стоп с онова пискливото, дращещо гласче Grin
яко подскачане и досаждане, просто страхотия... Ама сигурно има и други, само че аз не съм виждала, а и си харесвам големите, пухкави сладури, дето да те влачи из квартала и да те ядосва качествено!

# 94
  • Мнения: 2 749
Ако искате постоянно шум, точно мини пинчер ви трябва. 😂😂😂 Но пък моята компенсира с огромна любов! Лично на мен шумът не ми пречи, свикнала съм, гледам и папагали.

# 95
  • Мнения: 5 602
Това си мсилех,че собствениците на шумни кучета или са свикнали,или са глухи. За околните е ужасно дразнещ  постоянния лай.

# 96
  • София
  • Мнения: 38 611
Както казах, един приятел има самоед, който е пак от рода на шпицовете. Няма такъв "психопат". Въобще не обръща внимание на хората. Ходи си спокойно и царствено и това е. Все пак, лае от балкона понякога.

# 97
  • Мнения: 5 061
Май трябваше да уточня в началото ,че не трябва да е голдън,лабрадор и производните.
Simple Smile
За сега сме се спрели на шпиц,вълчи шпиц.

Ерделтериер.

Точно вчера видях един човек разхождаше не едно,а цели три кучета от тази порода.Чудех се как им се викаше.


Не обичаме шумни кучета,не сме свикнали на лай.Нашето в момента дори не знае как да лае като нормално куче Grinning

# 98
  • Мнения: 5 602
Ерделите са прекрасни  Heart Eyes

# 99
  • Мнения: 5 425
Не са шумни, не се скубят, лоялни са и са умни.

# 100
  • Мнения: 765
Ние имаме Кавалер Кинг Чарлз Шпаньол. Женско, цвят Блендхайм. Няма по - кротка и любвеобвилна душица! Много бързо се поддават на обучение, не са агресивни нито към хора, нито към животни. Като изключим космите, все едно имаме плюшена играчка Simple Smile Започнахме да я подстригваме и положението е ОК. Всъщност, самото животно се чувства по - добре така. Уточнявам за тези, които вече се гласят за укори Simple Smile

# 101
  • София
  • Мнения: 12 374
Ние имаме Кавалер Кинг Чарлз Шпаньол. Женско, цвят Блендхайм. Няма по - кротка и любвеобвилна душица! Много бързо се поддават на обучение, не са агресивни нито към хора, нито към животни. Като изключим космите, все едно имаме плюшена играчка Simple Smile Започнахме да я подстригваме и положението е ОК. Всъщност, самото животно се чувства по - добре така. Уточнявам за тези, които вече се гласят за укори Simple Smile
Познавам два Кавалера и потвърждавам: това са най-кротките, милички, плюшени плюшки Heart

# 102
  • Мнения: 17
Май трябваше да уточня в началото ,че не трябва да е голдън,лабрадор и производните.
Simple Smile
За сега сме се спрели на шпиц,вълчи шпиц.



Защо не трябва да е лабрадор или голдън?

# 103
  • Мнения: 2 749
На първо четене се сещам за космите, но това е за мен. Grinning Авторката може да има други съображения.

# 104
  • Мнения: 562
Пинчера е на късмет. Аз имам пинчерка, която е толкова любвеобилна към деца и възрастни, че не си прилича хич на породата. Все гледа да се свие някъде и да поспи. А за лая, за мое лично щастие не е писклив. Почна да лае много късно почти беше направила годинка и вече бях почнала да си мисля, че ще имам едно нелаещо куче, но като и се появи гласа беше един дълбок, че хората си мислеха, че вкъщи имам булдог. За щастие никога не и изтъня и още сега като и се наложи да лае си звучи мощно, а не като писклива детска играчка. Само уточнявам, аз нямам мини, моето е кралски пинчер-до 30 см височина, до 4 килца.
Активна е навън, бага, скача, когато е пусната, но върви спокойно и на повод. Плаши се от гголеми кучета, защото са ни нападали. До преди това е нямала проблем да играе с тях. Даже се беше сприятелила с едно сибирско хъски в градинката. Но от инцидента насам се плаши доста и избягва контакт с големи кучета

Общи условия

Активация на акаунт