Всичко за всички марки гел лакове - 26

  • 39 163
  • 768
  •   1
Отговори
# 750
  • Варна
  • Мнения: 7 702
 Ами ....щом е такава работата Микросел и шише лимонов сок тип лимотозу от тия в жълтите шишета Лимона го слагаш на мивката и всеки път когато мокриш ръцете,миеш чинии с веро или се миеш със сапун после топваш ноктите в лимона. Правиш го поне една седмица и после ще коментираме колко ти се цепят ноктите и колко са меки  Laughing. Микроселът е за каре под белещата база. За месец ще имаш нокти като тесли.
Аз бях същата като теб. Нищо не ми държеше. Тук измъдряхме какви ли не протоколи и не и не. С микросел и белеща база стигнах до там да нося лак по месец от мързел и с това си навлякох друга беля....Но това е тема на друг разговор. Ииии масла мазане с масло за нокти даже и минерално да е ефтинджос от Елитис поне три пъти на ден.

# 751
  • Мнения: 18 462
Момичета, някой се беше оплаквал, че
от Микросел за лаковото каре му пожълтяват ноктите. И моите стават така, но доскоро не ми пукаше много, защото веднага нанасях гел-лак. Обаче от няколко пъти предпочитам да се лакирам след ден-два и хич не е добре. Ползвам светло синия. Всички ли са така? А някой друг заздравител за лаково каре да ми препоръчате?

# 752
  • Paris, France
  • Мнения: 14 025
wild poppy, не препоръчвам изобщо заздравители за каре. Не е сигурно, че правят бариера и прекалено много изсушават нокътя. Доволна съм много от базата и матовия топ на Essie - не ми оцветяват ноктите, не ги пресушават, евтини, има ги навсякъде. Само с базата имах проблем с трудно махане, но откакто слагам и матовия топ отлепям супер бързо. Мисля, че с всеки матов топ ще се получи.

# 753
  • Мнения: 2 645
Ноктите не пожълтяват ли от дълготрайното "носене" на тъмен лак? Защото ноктите не "виждат" светлина. Пробвай да смениш с по-светла гама, дали ще ти се получи отново така.

# 754
  • Мнения: 3
Здравейте!  Може би не е тук мястото за моят въпрос, но се питах дали може някой да ми препоръча добра маникюристка, за Плевен става въпрос?

# 755
  • Мнения: 18 462
Ноктите не пожълтяват ли от дълготрайното "носене" на тъмен лак? Защото ноктите не "виждат" светлина. Пробвай да смениш с по-светла гама, дали ще ти се получи отново така.

Не нося тъмен лак, само френски и нюдове.   На 2-3 месеца да сложа червен, но със сигурност поне от 1.5м. не съм. Онази вечер си махнах гела (супер си бяха ноктите) и сложих заздравителя. На сутринта бях с жълтеникави нокти. И се случва за втори-трети път, общо взето откакто не нанасям веднага новия лак.

# 756
  • Paris, France
  • Мнения: 14 025
Здравейте!  Може би не е тук мястото за моят въпрос, но се питах дали може някой да ми препоръча добра маникюристка, за Плевен става въпрос?

В нашата тема пишеха маникюристки, които работят в Русе и Враца, но точно от Плевен май няма. По-удачно ми се струва да питате в тема на майки по градове. Има отчетни теми, мисля и за Плевен. Много красив град. Успех. Другият вариант е да влизате в салоните и да питате това, което ви интересува. Ако им се вижда налудничаво или тъпо просто си излизате. Така правя аз.

Алмира, не, не ми пожълтяват от гел-лакове ноктите. Оцветявали са се от гел-лак на ОПИ, Gelcolor Russian navy, който прониква и през базата, пущината, но в синьо. Откакто правя каре и слагам реинфорс няма оцветяване. То и преди нямаше, де. Това не са обикновени лакове, в които пигментът се концентрира като изсъхнат изпарителите и може да пропие в нокът. Дойдоха ли ти такъмите?

# 757
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 481
Аз не ползвам каре, нито заздравител, базата ми е на индиго. Ползвам всякакви лакове- тъмни, светли, ноктите ми виждат слънце най-вече лятото. Но никога не са ми пожълтявали. Не пуша. Включително и на краката. Аз 2 години почти нон стоп бях с гел лак на краката. Сега си правя малка почивка, просто така, не че нещо, 1 седмица издържам за сега. Mr. Green  Hug

# 758
  • Мнения: 1 280
Здравейте момичета! Самоука нова потребителка съм тук! Моля за помощ!За рождения ми ден ми подариха  36w лампа и тези лакове, които виждате. До сега лакирах себе си и още три жени, на две от тях лака им се олющи. По четката на топ лака има червен цвят, който както прочетох по-горе в описанието не пека лака достатъчно добре,а държа доста време в лампата.Топ лака ми е без лепкав слой и не премахвам нищо,като нанеса базата леко ми лепне, както и лаковете. Нормално ли е това? Така ли трябва да е или не пека добре, или трябва да им премахвам лепкавия слой? Някъде аз ли бъркам или просто продуктите ми не са качествени? Поръчах си от алито няколко лака, очаквам ги още, дали ще са качествени, не знам, но моите стават на черти, черния лак го нанесох четири пъти и всякаш иска още, но е що годе добре.
Имам няколко въпроса ще ги напиша наведнъж.
1)За да е издръжлив един маникюр са от значение базата и топа, а не толкова лака, така ли е?
2)Мога ли вместо гел, да сложа обикновен лак и да запечатам с топ?
3)Поръчах си и пигменти, сребърни, златисти.. Как ги нанасяте тях? Аз мисля да ги смесвам с топ или база илии??
4)Виждала съм примерно нарисувани чертички, а те посипани с някакъв пигмент, все едно е рисувано с него, надявам се ме разбрахте. Как става това без да се изцапа долния лак?
Много се извинявам, че нахълтах с толкова много въпроси, но с нетърпение ще очаквам вашите отговори! ❤️

  

# 759
  • Мнения: 978
1. Най-вече е така. Важни са базата и топа, които трябва да са качествени.
2. Много момичета тук споделиха, че това е напълно възможно, стига нормалния лак да е изсъхнал наистина добре.
3. Мисля, че се нанасят върху лак с лепкав слой.
4. Маха се лепкавия слой на долния лак или се използва такъв без лепкав слой. Чертичките обаче трябва да са с лепкав гел, за да полепне праха само и единствено там.

Каква е лампата ти?

# 760
  • Мнения: 728
Нещо не можах да го изтърпя предишния лак и по-скоро броката.. за това снощи го махнах и си направих друго. Надявам се че ще ви хареса, за съжаление все още няма матов топ лак и акрилна пудра за да стане по-хубаво, ноо и така ми харесва Simple Smile .

# 761
  • Мнения: 978
Все си мислех, че се получава единствено с акрилна пудра. Та, има ли нещо особено при направата му?

И докато сте на тази тема - калва акрилна пудра бихте препоръчали? Simple Smile

# 762
  • Мнения: 728
Все си мислех, че се получава единствено с акрилна пудра. Та, има ли нещо особено при направата му?

И докато сте на тази тема - калва акрилна пудра бихте препоръчали? Simple Smile

Ами като се поръси акрилна пудра върху гел пастата и става матирано.. и е по-красиво някак.. иначе може да се нарисува и върху матиран топ или лъскав топ.. но става по-красиво според мен върху мат. Аз ще си взема някаква евтина пудра.. така или иначе ще ми трябва само за декорации..

# 763
  • Мнения: 1 280
Това ми е лампата https://aslpic.com/r4amnpah
https://aslpic.com/r4amn5aj


Това са лаковете  https://aslpic.com/r4amopah

Лаковете от Алито  https://aslpic.com/r4amo5ai

Така като гледам не съм лакира свободния край добре, уж минавах и там с четката и пак стои,като не добре очертано.
Това са първите ми опити
https://aslpic.com/r4ampJae
https://aslpic.com/r4annJae
https://aslpic.com/r4annZae

Последна редакция: нд, 08 дек 2019, 13:47 от Baby.st.ss

# 764
  • Мнения: 41
Здравейте! От години си правя гел лака сама вкъщи, с UV лампа. Не се имам за професионалист, просто ми харесва да си правя лака сама и ми е интересно. Днес обаче нещо се разсеях и забравих да си сложа обезмаслител на всички нокти на едната ръка. Въпросът ми е какво следва? Ще падне ли бързло лака, проблем ли е, че не съм сложила?

Общи условия

Активация на акаунт