Преместване от редовно към задочно

  • 1 616
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Здравейте! Тъй като не успях да открия нищо по въпроса в другите теми, бих искала да ви помоля за помощ. Уча в Софийския университет специалност "политология", но реших от следващия курс да запиша паралелно и друга специалност в друг университет. Някой дали знае как става процесът с преместването от редовно към задочно и възможно ли е за всяка една специалност-ако не, къде мога да го проверя? Защото бих искала да продължа моята специалност, но задочно, тъй като е по-лесна, а другата специалност да я запиша редовно. Благодаря Ви предварително Hug

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Проверете има ли задочно спец.Политология първо според мен. След това отидете и питайте при инспектора си по специалността - те ще ви дадат най-точна информация. Преди години нямаше проблем да се минава от ред в зад за тези специалности

# 2
  • Мнения: 15
За съжаление след като проверих се оказа, че няма задочно обучение по политология, но пък няма задочно и другата ми специалност, към която съм се ориентирала... Доста трудно стана сега,  не знам какво да правя Cold Sweat

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Честно казано покрай мен има доста завършили политология и реализацията е минимум. Но пък най-важно са вашите интереси и желания. Като цяло може просто да завършите и после да запишете магистратура в другата специалност

# 4
  • Мнения: 15
Така е, права сте. А относно записването на магистратура има ли някакво ограничение спрямо специалността ми за какви магистратури мога да запиша?

# 5
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Мисля че изборът е голям, но разбира се е най-лесно да запишете магистратура в същото направление. Там и обучението е една година. Повечето университети имат опции и за съвсем различно направление, но например за 2годишно обучение. Зависи обаче ще се събере ли група и т.н. Коя е другата специалност , която ви интересува?

# 6
  • Мнения: 15
Обмислях международни отношения за втора специалност или също така право. Дали ще може в тези направления да запиша магистратура?

# 7
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Преди години нямаше проблем и познавам хора учили успоредно и двете Simple Smile по настоящем обаче точна и сигурна информация лично аз не мога да ви дам. Но доколкото съм запозната с образованието не мисля, че ще има проблем. Само може би за тази година вече е късно, или поне в този семестър. Наистина най-добре вижте инспектора на дадената специалност какво ще ви ориентира

Общи условия

Активация на акаунт