Домакини 69/ Усмихни се, и светът ще се усмихне с теб

  • 45 852
  • 737
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 39 572
Аз се заех с градината и вчера я запролетих. Е, май малко рано, според прогнозата за времето, но поне изгорих малко калории.
Днес ще попрегледам уроците с момчето, а щерката отива на уроци по математика. ММ е по работа в Гърция и ще го чакам с крем карамел. Вечерята е под въпрос.

# 646
  • Мнения: 1 826
Фло ,заслужена почивка ама това с работата...бавно,време има за всичко.
Мария браво на теб,моята градинка също получава внимание от мен.
Вечеря и аз нямам,обаче се радвах на градинката ми.Имам  вече цъфнали минзухари,иглики ,живи са ми и новите клематиси.
Ето малко снимки,лоши са ама мен си ме радват  и както винаги си плета играчките.

# 647
  • Мнения: 6 083
Flo 51 това с озъбването ме развесели.
Скрит текст:
Преди седмица къде на шега  с нашата стоматоложка коментирахме, че с проблемите на  младежа може и докторантура да защити
pisenxeto показвай цветя, при мен почти нищо пролетно не е останало...
плами76  това забавление .. всичко ще бъде наред  Hug Пожелавам успех и на нея и на младежа. Като чуя пренасяне и ми става лошо, макар че от последното са минали 10 години.
Ladybird_ утре и тук го дават такова време, да видим дали ще познаят.
ма ко ти оздравя ли ?
Аз след работа докато се организирам и станало 8 ч. Младежа ще бъде втора смяна втория срок.Изобщо не ми допада, преди 3 г заради втората смяна го приместих в друго училище, но сега  няма как. Дано да се вразуми.

# 648
  • при късмета
  • Мнения: 24 096
Добро утро!

Плами, разправия е местенето, но ще се оправи щерката
Вярно избързахте с градините, при нас има сняг. Колкото да се каже, че има де, но вятъра е ужасен. Снощи имаше много силен вятър
За още 10 дни имам друго за пръскане в носа, капките за ухото остават и други витамини ми даде УНГ. Имам още секрети да изкарвам, пука ми ухото, но вече не са гнойни. И през личната минах за холестерола, направо съм герой за първи път дадох сама кръв, беше голям цирк. 3 показателя за холестерол беше пуснала и захар, само 2 са над нормата и то съвсем минимално. Каза, че за сега нищо не правим, следим го. Утре съм на мамолог, стиснете по едни палци
Гуш на всички Hug

# 649
  • Мнения: 39 572
Ай, ай, Ма ко, пиша те отличничка. Не съм го очаквала от теб! Стискам ти палци от сега.
Момчето ми е болно. Има ли смисъл да казвам, че ми писна, но....Продължаваме напред!
Местенето си е приключение, Плами!

# 650
  • Мнения: 3 848
И при нас има сняг, горе-долу един пръст е. Това беше сутринта, сега вече е киша. Ама духа един леден вятър от реката, брррр.
Аз съм до кривата круша с това пътуване.
И като чета за грипа в Бг, не знам от какво по-напред да се пазя - от него ли или от китайския. 😂 Леко с намигване, ама положението си е сериозно. Тук са затворили 120 училища в Киев, заради грипа (предполагам като този в Бг).

Плами, мен местене не може да ме уплаши. 😉Ще се наредят нещата, само малко нерви се хабят.

Ма ко - браво за даването на кръв! Герой си! 👍

Мария - да се оправя бързо момчето ти!

А аз съм тръгнала задачи да върша в това време, бррр!

# 651
  • при късмета
  • Мнения: 24 096
Мария, да се оправя детето
При мен не е обичайния проблем при даване на кръв, от това, че не можеш да гледаш кръв или страх от болка. От иглите получавам паник атаки, имам фобия от остри предмети. Преди дори не можех да нарежа нещо като хората и използвах за всичко къдравия нож за хляб. Сега нямам проблем с острите предмети от ежедневието, но от мед. игли и скалпели изпитвам истински ужас. Понякога изпадам в ступор и изобщо не реагирам, спирам да дишам даже, но понякога шамаря като защитна реакция. Даже аз не знам как ще реагирам, просто се случва докато сама се усетя. И в двата случая шашкам хората, които се опитват да ми сложат инжекция, упойка или ми взимат кръв, та  предупреждавам. Май съм ви разказвала как трупясах ръководителката на практиката на зъболекарката ми, защото не ми обърна внимание какво ѝ говоря Joy
Смърфи, тук нашия грип май приключва. То го водят грипна епидемия, но практически повече хора не са с грип, а с вирус. В момента циркулират цели 2 различни освен грипа. От утре са на у-ще децата, ще видим какво е положението, защото казаха, че децата са най-засегнати този път, особено тези в градинска възраст
Хич не ми се излиза и мислех друго да е за вечеря, ама ще сложа един боб, поради горната причина

# 652
  • Мнения: 3 848
Както съм ви казвала, тук всяко училище решава само за себе си относно грипните и дървените ваканции. Днес четох, че и тук сезонът на грипа започва да отшумява, но все още има много затворени училища. Предпазни маски по аптеките обаче няма...

Ма ко, не ти е лесно с тази фобия. Разбирам те напълно, че такова нещо трудно се контролира. Имам близка приятелка с фобия от летящи твари по-големи от муха. Хич не й е лесно, а какви изпълнения сме имали с нея, не е за разказване. 😉

# 653
  • при късмета
  • Мнения: 24 096
Добро утро!

Шефа позна, че ще падне сняг като трябва да тръгне на у-ще. Изобщо не сме вадили шейната тази година, много иска да се пързаля, дано задържи до събота.
Сутринта закъсняхме за у-ще. На следващата спирка след като се качихме автобуса се препълни, че спряли трамваите. До следващата спука възглавница и от пазара до у-ще, още 3 спирки, ходихме пеша. Не, че е голямо разстоянието, редовно го ходим на връщане, но в навалицата и преспите става доста по-бавно. Едва се прибрах наобратно.
Палците за мамолога остават за утре, че съм объркала дните.
Хубав ден на всички Hug

# 654
  • Мнения: 39 572
ООо, много обичам такова кафе със сладичко!
Ще те стисна, Ма ко!
Тук сняг няма(пу- пу), ама си е студено....

# 655
  • Мнения: 1 826
Ма ко то падна малко сняг,а закъса транспорта....
При вас може да се задържи снега ,ама тук дават топло утре.Иначе си имаме и ние сняг,пухкав и бял,само за на вън е .Снощи още заваля ,тази сутрин още валеше.Сега спря и имам прекрасна гледка през прозореца.Натърках бузите на всички е на някои животинки  носовете.

# 656
  • Мнения: 3 848
Невероятно... Има сняг в София, а тук пече едно слънце и грам снежинка няма. Не се оплаквам хич. Но е студено! Излизах да свърша малко работа сутринта, леден ветрец бръснеше, брррр.

Кафе пак си вземам, не отказвам!
Ма ко, стискам за утре!

Мария, как е синът ти? Оздравява ли?

# 657
  • Мнения: 39 572
Смърфи, днес го изгоних на училище..... Значи за сега го броя, че е добре.

Изпреварвам Ма ко, че да не закъснее за мамолога.

Последна редакция: пт, 07 фев 2020, 07:21 от mariat

# 658
  • Мнения: 11 649
Добро утро!
Мако какво стана?
И при нас е студ, но е напекло. Иначе сол хвърлят като за световно - обувките стават бели.....

# 659
  • при късмета
  • Мнения: 24 096
Привет!
Калинче, беше поредната възпалена киста. Само това ми трябваше да мисля покрай всичко останало, ама мина. Пак с пункция, тази седмица ме дупчиха за 10 години напред. Доктора каза, че няма нищо притеснително, та се успокоих. Явно не схвана, че от пункцията се панирах и няколко пъти натърти, че няма възли
Мария, къде ще ходиш?
Моя късмет явно ти се е паднал аз започнах и оферти да гледам, не знам къде ще ходим, но имам голяма нужда от един уикенд някъде
На спагети сме днес и чак довечера ще готвя, ама трябва да яхвам прахосмукачката

Общи условия

Активация на акаунт