Истанбул [тема 50]

  • 51 916
  • 741
  •   2
Отговори
# 90
  • Варна
  • Мнения: 7 505
Динита. Фирмата е бургаска, но тръгват от Варна.
Ние ще пътуваме за втори път с тях. Най-хубаво е, че имат 4-дневна с дневен преход.
Коя е фирмата Simple Smile

Динита - това първото е името. : ) т.е. фирмата е  "Динита турс" . Аз понеже съм много любопитна Гана и веднага ги проверих. Имат специални екскурзии за посещение на Църквата на първия ден тук Hands Clap . И други интересни екскурзии предлагат.

Последна редакция: пн, 30 сеп 2019, 12:16 от BVAR

# 91
  • Мнения: 244
Динита турс, да. Blush
В бързината така го пляснах.
Имат собствени автобуси, има и отстъпки при определени условия. Не сме усетили негативно отношение, въпреки че не ползваме техните услуги за допълнителни екскурзии. А, да, и на границата се справят добре и бързо с митничарите, което го отчитам като предимство.

# 92
  • Варна
  • Мнения: 4 221
То си пише - фирмата е Динита. От много години пътуват и те. Вече изборът трябва да се направи на база останалите подробности.
Цените на Караджъ обикновено са най-ниски.

Моят съвет е да не се пътува с дневен преход, ако няма някакви непреодолими пречки за другия вариант.
Чисто губене на време, при което престоят в Истанбул за екскурзия с три нощувки и дневен преход е почти еднакъв на този при пътуване с нощен преход и две нощувки, а цените са осезаемо по-високи. При пътуване през деня реално трудно се пристига по-рано от късния следобед, после настаняване и вечеря и първия ден е заминал. При нощен преход сме пристигали в хотела и преди 6 сутринта и даже сме имали време за лека дрямка, преди да потеглим из сокаците.

П.П. Сега погледнах тези Мартини турс. Имат три нощувки с нощен преход, т.е. времето в града е 3 дни и половина, което е чудесен вариант и е колкото 4-те нощувки с дневен. Цената е 195 лв. Не е лошо.
На Динита има оскъпяване за тръгване от Варна с близо 30 лв. спрямо Бургас и цената на три нощувки с дневен преход е 214 лв. Това оскъпяване за мен е необяснимо и не бих ги избрала. В крайна сметка не разхождат автобус за 1-2 човека...
Караджъ пътуват обикновено с 2 нощувки, но покрай празнични дати правят и с 3. Цената е 199.50.
Която и да изберете, първо се уверете, че ще има пътуване за желаните от вас дати. От Варна не се пътува всяка седмица, още по-малко пък с 3 нощувки и при цени около 200 лв. Когато пускат промоции за по 100-тина лв. с 2 нощувки може и да има редовно групи, но иначе не. Много хора вече пътуват самостоятелно...

# 93
  • Мнения: 244
beljata, моят опит е различен. Предвид, че пътуваме от Бургас и пристигаме в Истанбул по обяд (13.00 ч.) при нормални обстоятелства, ни остават едни 8-9 часа хойкане. Предният път ни настаниха веднага в хотела.
Отпътуването от Истанбул е около 16:00 часа, след като минем през МОЛ Венеция и си събират 4 дни.
Що се отнася до цената, ние записваме рано и плащаме по 168 лева на човек, което си е перфектна цена, според мен.
Нощните преходи може би са по-удобни, ако се тръгва от по-отдалечена точка в България. Не харесвам пътуването през нощта, защото не успявам да спя нормално в автобус и предполагам при пристигането ми ще съм като бито куче и изобщо няма да ми е до разходки.
От Варна може и да не е добър вариант пътуване с Динита.

# 94
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Въпрос на гледна точка, schandy. Просто представям моето виждане.
И аз не спя добре в автобуса, но така или иначе подремвам и пътят минава бързо. Вечерта е по-малко вероятно на границата да има чакане, а влизането в Истанбул не е в задръстванията. Тръгването на връщане също е следобед, така че тук говорим за времето, което се губи първия ден, а се плаща нощувка. Реално при нощен преход първата нощувка е след цял ден в града, а при дневен - след няколко часа там. Напълно възможно е някакво забавяне, на границата примерно, да измести пристигането и да се влезе в следобедния ад по булевардите. Тогава не остава никакво време за хойкане. Simple Smile
Освен това най-често офертите са с две нощувки. Те са и по-евтини, и по-удобни за работещи хора. При такова пътуване е просто задължително преходът да е през нощта, за да има повече време в града. Адреналинът от срещата с любимия град тушира умората от нощното пътуване,  а после на удобните матраци в хотелите бързо се компенсира. Вярвай ми. Най-много обикаляхме именно първия ден.
Откак пътуваме с колата, само това не ми харесва.
Скрит текст:
Не мога да причиня на ММ нощно каране след работен ден и затова пътуваме денем. Направо се ядосвам, като си помисля, че времето, което губим в път, може да прекараме в града.
Преди ходехме на работа и в четвъртък, после хвърлях малко багаж в сака и в петък в 8 вече обикаляхме любими места. Сега трябва да чакам повече почивни дни, защото нощувките логично станаха повече. Има си своите плюсове, но и немалко минуси такова пътуване.

Динита са стабилна фирма. Просто не възприемам такова солидно оскъпяване за 130 км. Това че пращат автобус и реално става двойно повече път, не е проблем на туристите. Така цената им става нерентабилна за Варна.

# 95
  • Мнения: 681
За тези, които се интересуват Turkish имат промоция от 129 евро в момента за полети София-Истанбул-София от 21 октомври, което е малко повече от миналогодишните 109, но това е положението.

Travel period: Monday, October, 21, 2019 - Tuesday, March, 31, 2020
Ticketing period: Monday, September, 30, 2019 - Monday, October, 14, 2019

https://www.turkishairlines.com/en-int/flights/flights-to-istanbul/

# 96
  • Мнения: 1 652
За съжаление приключи нашата почивка на море с полет през Истанбул. Всичко мина гладко, навсякъде пристигахме по-рано от очакваното.
На отиване се наложи да пътуваме с нощен автобус на Метро (с влака можеше да не успеем), което на мен, разглезена от възможността за лежане във влака, хич не ми се понрави. (автобусите им са чудесни и даже избрахме места в единичната редица, но не можах да спя). Границите минахме за половин час (събота вечер) и вместо в 6, се озовахме на Байрампаша в 4:15. Там е пълно с денонощни заведения, така че не е проблем. Шатълът до новото летище в този ранен час стигна за около 40 минути. Гледката от автобуса към светлините на летището в тъмното е впечатляваща! Там имахме доста време и по обяд с полет на търкиш с жена-капитан се озовахме в Даламан.
На връщане кацахме на Сабиха с Пегасъс, хавабус до Кадъкьой, корабче до Еминьюню и даже имахме време да хапнем в една йеменска закусвалня до Сиркеджи (не питайте Grinning ). Както вече стана ясно, шатъл от Сиркеджи до Халкалъ вече няма, за което си има табела на обичайното място на касите:
Скрит текст:
Със смесени чувства съм за придвижването с мармарай - ако пътуваме от Халкалъ, е добре, там вагоните са празни, може да се седне, което е чудесно, ако си с голям куфар. Нооо... ние слязохме в Мармарая в неделя около 8 вечерта на Сиркеджи и влакът беше претъпкан, а с куфарите преживяването е още по-забавно. Само да кажа, че около Сиркеджи има асансьор за слизане в Мармарай, който съм ползвала за избягване на веселбата с четирите поредни ескалатора надолу и мъкнене на куфар по тях, но този път нещо забравих за него. Simple Smile До Халкалъ стигнахме за 40 минути (от тръгването на влака). Понеже не бях ходила от месец май, реших, че гарата съвсем са я облагородили, но се оказа, че няма нито един павилион (попитах охраната), където човек да си купи вода или подобно. Във влака дават, но имаше час до него. Знам, че пред гарата няма нищо подобно, но решихме да идем до другия край на тъмния паркинг и лично да се убедим. За наш късмет в тъмната Индия на пътя пред паркинга на няколко щайги се беше разположил дядо, продаващ точно вода/бисквитки. Smile
Само да уточня, че не мрънкам, и забравих на секундата всички дребни неуредици, защото съвсем непланирано имах възможността да гледам залеза от корабче на Босфора в любимия ми град:
Скрит текст:






А морето още отсега ми липсва...

# 97
  • София
  • Мнения: 1 839
За тези, които се интересуват Turkish имат промоция от 129 евро в момента за полети София-Истанбул-София от 21 октомври, което е малко повече от миналогодишните 109, но това е положението.

Travel period: Monday, October, 21, 2019 - Tuesday, March, 31, 2020
Ticketing period: Monday, September, 30, 2019 - Monday, October, 14, 2019

https://www.turkishairlines.com/en-int/flights/flights-to-istanbul/
Може и на по-ниска цена дори от миналогодишната.
През испанския edreams  с членство Genius цената е 100 евро.
Скрит текст:

# 98
  • Мнения: 681
Може и на по-ниска цена дори от миналогодишната.
През испанския edreams  с членство Genius цената е 100 евро.

Миналогодишната цена през този тип сайтове и без никакво задължаващо членство беше 77 евро.

Последна редакция: вт, 01 окт 2019, 11:06 от bubanka

# 99
  • София
  • Мнения: 1 839
След като половината форум пътува до Истанбул за 100лв. с включени 2 нощувки в цената, мнението ми как могат да спестят 30 Евро ако решат да летят до Истанбул и обратно (което е много малко вероятно) си е точно за този форум. И то беше допълнение към предишното твое полезно мнение за промоцията на Тюркиш.

Последна редакция: вт, 01 окт 2019, 11:16 от bubanka

# 100
  • Варна
  • Мнения: 3 939
С Мартини турс тръгнахме сряда по обяд и в Истанбул бяхме четвъртък  в 6 00 преди трафика.Настаниха ни веднага и се получиха 4 пълни дни в Истанбул.На връщане вечеряхме в Лозенград с последен мн.хубав шопинг Simple Smile

# 101
  • Мнения: 681


След като половината форум пътува до Истанбул за 100лв. с включени 2 нощувки в цената, мнението ми как могат да спестят 30 Евро ако решат да летят до Истанбул и обратно (което е много малко вероятно) си е точно за този форум.

Коментарът ми е свързан с това, че сравнението ти на миналогодишна цена през сайта на Turkish с моментната цена през посредник, който на всичкото отгоре изисква купуването на членство за 55 евро на година, е неадекватно. 

И то беше допълнение към предишното твое полезно мнение за промоцията на Тюркиш, което следвайки логиката на мисълта ти също не е за този форум .

Не си добре с логиката, точно в тази тема периодично се пита за цените на билетите на Turkish, дори на предишната страница има такъв въпрос. Аз самият многократно съм отговарял на такива въпроси.

Последна редакция: вт, 01 окт 2019, 11:18 от bubanka

# 102
  • Мнения: 244
С Мартини турс тръгнахме сряда по обяд и в Истанбул бяхме четвъртък  в 6 00 преди трафика.Настаниха ни веднага и се получиха 4 пълни дни в Истанбул.На връщане вечеряхме в Лозенград с последен мн.хубав шопинг Simple Smile


Много часове са ви се събрали. Да не хванахте срива на компютърната система на турците на границата?
Някой знае ли как е положението по границите в момента?

# 103
  • София
  • Мнения: 1 839


След като половината форум пътува до Истанбул за 100лв. с включени 2 нощувки в цената, мнението ми как могат да спестят 30 Евро ако решат да летят до Истанбул и обратно (което е много малко вероятно) си е точно за този форум.

Коментарът ми е свързан с това, че сравнението ти на миналогодишна цена през сайта на Turkish с моментната цена през посредник, който на всичкото отгоре изисква купуването на членство за 55 евро на година, е неадекватно. 

И то беше допълнение към предишното твое полезно мнение за промоцията на Тюркиш, което следвайки логиката на мисълта ти също не е за този форум .

Не си добре с логиката, точно в тази тема периодично се пита за цените на билетите на Turkish, дори на предишната страница има такъв въпрос. Аз самият многократно съм отговарял на такива въпроси.


Бг Мама  е "публичен форум, а именно място, където всеки може да коментира всичко, което поиска и винаги, когато поиска стига да не нарушава правилата на форума. Ако това не ти харесва или ти причинява някакъв емоционален дискомфорт, можеш да избягваш форумите. Вече дали различните мнения ще помогнат на хората, до които са адресирани, не е нещо,  което ти точно можеш да прецениш, още повече, че тези неща после се четат и от много други хора като всеки от тях ще намери различни неща за полезни".
МНОГО ДОБРЕ КАЗАНО! БРАВО!

# 104
  • Мнения: 681
МНОГО ДОБРЕ КАЗАНО! БРАВО!

Радвам се, че харесваш и помниш нещата, които съм писал и искрено се надявам, че ще ти бъдат полезни в живота и за в бъдеще. Винаги съм оценявал особено високо хората, които са готови да се учат и развиват, но не са изгубили и детското в себе си.

Общи условия

Активация на акаунт