Истанбул [тема 50]

  • 51 828
  • 741
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 13 082
Супер! Много благодаря! Кадъкьой и Чамлъджъ са ми в списъка за сега, добавям още. А къде са тези пеещи фонтани? До колкото знам пак в нещо като мол или бъркам?

# 226
  • София
  • Мнения: 13 127
Супер! Много благодаря! Кадъкьой и Чамлъджъ са ми в списъка за сега, добавям още. А къде са тези пеещи фонтани? До колкото знам пак в нещо като мол или бъркам?

В мол са. Както и третият аквариум е в мол. Но май стигането до тях е по-трудно. Не съм ходила и не мога да помогна. Но ако ви влязат в програмата, тогава може и колата да влезе в употреба. Предполагам, че като във всеки друг мол ще има удобно паркиране. На Чамлъджа също има паркинг, макар и платен.

# 227
  • Мнения: 13 082
Кой е третия аквариум? Аз четох само за Флория и Тюркуазу, кой си заслужава повече или са сходни.

# 228
  • София
  • Мнения: 13 127
Кой е третия аквариум? Аз четох само за Флория и Тюркуазу, кой си заслужава повече или са сходни.
Затова ти предложих да прочетеш последните 2-3 страници. Почти само за това е писано. Третият аквариум е Емаар. Ето публикация от снощи:
Скрит текст:
Здравейте! На път от Анталия останахме два дни в любимия град Истанбул. Държахме хотелът ни да бъде в азиатската част. Беше в района на Малтере. Първият ден изцяло беше посветен на малчо. Много близо до хотела имаше спирка на метрото до Къдякой. Слизайки  на спирката имаше машинки за зареждане на Истанбулкарт. Решихме да я заредим, но се оказа че нямаме дребни само по 50 ТЛ. Аз се опитах да заредя картата,но нещо не се получи и един младеж изяви желание да ни помогне. Сложи картата и пъхна парите и въпреки че изчакахме доста картата не се зареди. Извиках някакъв полицай и обясних, че имаме проблем. Той ни обясни да се обадим на телефона, който е посочен, но ние не говор турски. През това време минаха много хора, който си зареждаха картите. Появи се друг служител,който извика трети да отвори машината и ни показаха, банкнота от 20 ТЛ  и ние лъжем. Усетихме че не можем да се разберем  с хора, които говорят само турски и започнахме да викаме дали някой от пътниците говори английски. След 15 минути един човек ни се притече на помощ. Успяхме да му обясним какво е станало и че през това време минаха много хора да си заредят картите и нашите 50ТЛ вече незнаем,кои по ред са в машината. Човекът ни разбра и ние го помолихме да се обади на телефона, след което веднага се появи същият служител и човека му обясни на турски какво е станало. Учудващо този път служителя го прие сериозно проблема взе картата и продиктува номера и се оказа че след 15 минути парите ни бяха прехвърлени в картата. И изведнъж всички станаха много мили, но нали се сещате че всичко това ни отне около 2 часа.
Отидахме на Къдякой и хванахме автобус за Гьозтепе парк. Целта ми беше малчо да потича на воля, но изненадата ни беше че в средата на парка имаше разкошна детска площадка и малчо се изкефи максимално. На изхода от парка имаме кафе и влезнахме. След това слезнахме на статуятя на Бика.
Направихме снимки и хванахме автобус до МОЛ Емаар да разгледаме аквариума. Той е по-малък от Истанбул Аквариум, но на мен ми хареса най-много, защото освен риби има и папагали, пингвини, крокодили, паяци, варани, хамелеони и др. нещо ще забравя.
Скрит текст:
От там отново с автобуси стигнахме до МОЛ Watergarden. Видяхме фонтаните и решихме да вечеряме. Избрахме си неща по картинките и персонала усети,че сме чужденци. По много груби сметки сметнах, че сумата ще ние 100ТЛ. При поискване на сметката ни донесаха някаква за 150ТЛ. Аз много се ядосах и започнах да му показвам какво сме поръчали и вече ни донесе сметка 92ТЛ. Така прлиключи този ден.
Вторият ден беше посветен на европейската част. Хванахме ферибот до Каракьой.Ядахме баклава. След това разгледахме Теодосиевата цистерна, надолу към Хиподрума и магазина за килими – където отново видяхме цистерната и с картинки беше показано как е изглеждал Хиподрума. Отново бляхме по Хиподрума, фонтана пред СВ. София и отидахме на Серкиджи. Посетихме Хафъз Мустафа и от там на Мармарая. По.-добре е да се ползва асансьора,който те сваля -9етажа надолу. От Серкиджи до Юскодар много хора го ползват. Направа не повярвахме че всички ще успеят да се качат.
Извинявам се за дългия пост, но исках да споделя нашите премеждия.
Аз съм посещавала другите два и предпочитанията са ми за Истанбул аквариум. Много по-голям е от Sea Life (бившия Turkoazoo). Има и тропическа гора, освен риби.

# 229
  • Мнения: 422
Препоръчайте ми хотел в близост до Капалъ чарши за две, макс три нощувки, моля.
Не държа да е претенциозно. Да е чистичко и със закуска е достатъчно.
Мерси!

# 230
  • Мнения: 415
Супер! Много благодаря! Кадъкьой и Чамлъджъ са ми в списъка за сега, добавям още. А къде са тези пеещи фонтани? До колкото знам пак в нещо като мол или бъркам?

Фонтаните се намират в Мол Watergarden. До тях се стига с автобус 8А от Кадъкьой. Пътува се дълго. Около 50-60 минути.

# 231
  • Мнения: 13 082
Да разбирам ли, че е по подходящо да полваме личния автомобил за разходка до мола с фонтаните? Ще го съчетаем с другия мол, в който има аквариум евентуално.

# 232
  • Мнения: 415
Да разбирам ли, че е по подходящо да полваме личния автомобил за разходка до мола с фонтаните? Ще го съчетаем с другия мол, в който има аквариум евентуално.

За моловете според мен си струва. Но аз съм ходила само до Watergarden.

# 233
  • София
  • Мнения: 13 127
Да разбирам ли, че е по подходящо да полваме личния автомобил за разходка до мола с фонтаните? Ще го съчетаем с другия мол, в който има аквариум евентуално.
Aко отидете с кола, непременно включете и хълма Чамлъджа, защото с градския транспорт има доста ходене пеша и то по доста стръмно.  Wink 
 
До двореца Кючюксу, който Пепелчето препоръча също има доста голям паркинг. А ако стигнете до там с кола, непременно включете и близкия парк  Fatih Korusu TEMA Vehbi KOC Doga Kultur Merkezi, който в темата е известен под името Otagtepe. Около парка бяха спокойни улички и би трябвало да може да се спре, а и в повечето техни паркове се влиза с кола срещу някаква сума за паркиране. Гледката към втория мост е прекрасна. Само имай предвид, че паркът е с работно време и затваря сравнително рано.

До двореца Кючюксу се намира и друга форумна "забележителност" - "Учителското", т.е. заведение на самообслужване с масички до водата на прилични цени.

Последна редакция: пн, 28 окт 2019, 22:32 от Тaня67

# 234
  • София
  • Мнения: 1 001
Препоръчайте ми хотел в близост до Капалъ чарши за две, макс три нощувки, моля.
Не държа да е претенциозно. Да е чистичко и със закуска е достатъчно.
Мерси!
В Лалели има хотел до хотел, много зависи от ценовия клас! Ние ползваме много често този https://www.booking.com/hotel/tr/yuksel.bg.html?aid=323176;label … =1&#hotelTmpl
Прави ми впечатление, че винаги има много българи, групи, може би го ползват от ТА. Не е претенциозен, но е чисто, закуската е ок. Малко е шумно, но в този район е така!

# 235
  • Мнения: 422
Мноого благодаря!

# 236
  • Мнения: 13 082
Пак съм аз с тъп въпрос 😁 Тези цени актуални ли са https://tavex.bg/blog/kolko-shte-vi-struva-v-istanbul/ За Света София специално намерих няколко различни цени, коя е реалната?

# 237
  • Димитровград
  • Мнения: 803
Според сайта на музеите е 72 лири.

Последна редакция: ср, 30 окт 2019, 14:37 от papaone

# 238
  • Свети Влас
  • Мнения: 3 724
На нас ни искаха 40 турски лири преди 2 години.

# 239
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
А кой е Музеят на илюзиите, може ли линк към сайта?

https://museumofillusions.com.tr/en/

Ние тръгваме утре сутрин и мисля следобеда да го посетим.

Общи условия

Активация на акаунт