Частни училища - информативна тема 28

  • 30 835
  • 759
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 697
И аз семейните почивки си ги изкарвам със семейството, не виждам връзката.... Служебните тиймблд с колеги, училищните със семейства от училище и т н

Иначе изразът "разбра се" е не коректен в случая, ние сме отделни личности и разбирането на всеки е субективно. Така че кой каквото разбрал разбрал. И в частност вие каквото сте разбрала, разбрала.

Последна редакция: сб, 21 сеп 2019, 12:58 от teg

# 106
  • Мнения: 5 898
Училищните са за учениците! Служебните за служителите. Семейните за семейството. Надявам се няма нужда да разяснявам разликите. И да се повтарям за целите на ходене на семейства по училищнибилдинги и смесването на училищното със семейното.

# 107
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Смятам, че потребностите на деца и родители са много различни в началните класове и след трети. И докато излизането навън се приема за физическа активност на малките, то големите имат нужда от физическо възпитание. Ежко го е дефинирал из темите. ТЕ няма салон. Има една голяма стая, която се ползва за това. Миналата година играеха народни танци във фосйе от 15-17 кв на втория етаж...
Това е така за всеки предмет. Големите имат нужда от лаборатории, малките се впечатляват от обикновена презентация. Така че нямаше да коментираме ако бяха начално училище...

# 108
  • Мнения: 697
Leika moia, може, аз до колкото знам макс до година две нова сграда трябва е готова, силно се надявам да е така.

# 109
  • Мнения: 3 794
Съгласна съм с мнението на Fancy, относно преплитането на семейните и училищните дейности.
Teg, може и да не е така, но в дългият ти пост ми се стори , че си направила твърде много компромиси.

Също смятам, че е много важно в часовете по физическо с децата да се работи целенасочено. Това не са “празни” часове и съм изключително щастлива, че учителката по ФВ на дъщеря ми се занимава много сериозно с децата. Има и турнир между класовете. От тази година има 3 нови салона, но за сега играят навън, докато времето позволява.

# 110
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Leika moia, може, аз до колкото знам макс до година две нова сграда трябва е готова, силно се надявам да е така.
Пожелавам го. Но се съмнявам да е толкова скоро...

# 111
  • Мнения: 697
Няма никакво значение на потребител Х какво му се струва по отношение на личния избор на потребител У. Темата е информативна за училищата, поне една голяма част от потребителите в нея я правят такава и е факт, че е полезна. Сега, кой каквото има да си изкара, също я ползва, отворена тема - нормално, средно интелигентен човек лесно се ориентира. Не само за Томас Едисън, а по принцип.

Всъщност битовите условия в Томас Едисън са нещо, което всеки може да иде да види и да прецени дали са му ок, по добре от това да чете тук описания. Тиймбилдингът не е задължителен, да не и остане някой с погрешно впечатление, мнозинството не ходи, предполагам все пак от към отпуск е трудно най малкото.

Успех на семействата, които търсят училище за първи клас, направо си е предизвикателство!

# 112
  • Мнения: 5 639
Спокойно, нови ще отворят. Ако продължи Великото преселение на народите към София.

# 113
  • Мнения: 5 898
Е те отварят нови както се вижда. Но направо се ужасявам какво се случва всъщност. До преди няколко години не се приемаше за нормално училище да е в малка спретната къщура. Сега вече е ок и във фургон да учиш. Не беше нормално да плащаш за посредствени резултати, а сега има доволни само ако средата е неагресивна. А нивото на образование е без значение. Дадох си сметка за има няма 4-5 години откакто аз съм в тази месомелачка колко се измениха и притъпиха критичността и търпимостта на родителите.
Аз негодувах и негодувам все още спрямо безумните и непрозрачни приемни процедури и елиминирането на деца(преминали приемна процедура) чрез неподновяване на договори. Но това, което се задава е още по безумно. Искрено се радвам, че детето ми е в училище несемеен тип; с директор, който не толерира фамилиарности между учители и родители и поощрява субординацията; училище, което набляга на образованието преди всичко. А не на КОНЦЕРТЪТ, униформите и лагерите. И се радвам, че няма да ми се налага отново да се лутам из реклами и лъжливи обещания на училища от семеен тип или за псевдо хайлайфа.

Последна редакция: нд, 22 сеп 2019, 20:20 от .♥.Fancy.♥.

# 114
  • Мнения: 914
Имам въпрос към ползващите училищен транспорт. Как е организиран и какво получавате като услуга? Врата - врата? Или ако трябва да отидете до близко кръстовище, например, колко близо ви е?

Питам, защото нашата транспортна фирма ни съчетава с друго дете в квартала (широк център, не е някой екзотичен квартал). Мястото, обаче, е на около 10 Мин бърз ход от нас. Чудя се това обичайно ли е, нормално ли е или бих била права да примрънкам да врътнат малко?

# 115
  • София
  • Мнения: 10 825
Инкс, не е нормално. 10 минути си е голямо разстояние.

# 116
  • Мнения: 3 944
При нас е врата до врата. Даже има едно дете в съседния блок, на 30 метра от нас, спират и пред двата входа.

# 117
  • Мнения: 646
Зависи от училището май. Помня навремето, че буса на Увекинд имаше маршрут и чакаш на съответното място.
Всяла сутрин обаче се разминавам с бус на частно училище  (не знам кое) на нашата улица, която е малка квартална такава. Та предполагам взимат детето от къщата му.
Fancy и преди имаше къщи/апартаменти - училища. Св. Георги например.

# 118
  • София
  • Мнения: 17 281
До вратата е и нашето.

# 119
  • Мнения: 5 898

Fancy и преди имаше къщи/апартаменти - училища. Св. Георги например.

Имаше, но малцина си позволяваха да го обявят за нормално и приемливо.

Общи условия

Активация на акаунт