Частни училища - информативна тема 28

  • 30 706
  • 759
  •   1
Отговори
# 375
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300

Детенцето от Дрита ли идва или е кандидатсвало от външно училище?
От държавна ДГ

# 376
  • София
  • Мнения: 2 774
http://www.konstantinkiril.com/
Ново училище?

# 377
# 378
  • София
  • Мнения: 62 595
Вече не мога да им хвана бройката. Нещо много ми идват всякакви иновативни и прочие. Всеки разработва модел, свой! Модели не останаха вече! Имам чувството, че училищата станаха като занималните - вече почти на всеки ъгъл има такива, явно пазарът в София е разтегателен. Колкото повече никнат, толкова повече се придържам към класиката.

# 379
  • Мнения: 234
Прави ми впечатление старателното описване на всяка дреболия в сайтовете на нововъзникващите училища. Например в "материална база" "Константин-Кирил Философ" споменават "Център за психо-моторно развитие", което на снимката изглежда като това, с което разполагат децата от ПУК в нашето училище в междучасията, но никой не го нарича по този начин.

# 380
  • София
  • Мнения: 62 595
Явно това е новата тенденция, да правят уклон към психология, детско развитие и т.н. Когато детето ми е във възраст за постъпване в училище, аз като родител първо търся и записвам в училище, а там се учи и очаквам, а и по образователни изисквания, децата трябва да бъдат ограмотени и да учат каквото е нужно по материала и доколкото е възможно да има подготовка примерно за състезания, които са за възрастта, вътреучилищна дейност като кръжоци. За мен това е напълно достатъчно.
Всъщност за психомоторно развитие се говори, когато става въпрос за бебета. Децата, постъпващи в училище отдавна не са бебета.

# 381
  • София
  • Мнения: 5 252
Домашни нямат, само в часовете, защото долу горе излиза по около 7-8 страници на ден.

Има психомоторно развитие и след бебета, ама сте прави, че се следи предимно при най-малките. Са нали.. не е трудно децата да се научат кое е ляво, кое е дясно и да го проектират и без толкова специални кабинети Grinning На мен ми е интересно сега след започването на учебната година как ще си намерят ученици.... или разчитат да отворят от 15.09.2020?

# 382
  • Мнения: 5 868
Има реклама на сайта им на Бритиш скул, а и сградата на снимката е тяхна.

Някои училища вече са обявили старта на приема за следващата година. Явно бързат да изпреварят другите. Преди години приемната кампания стартираше края на януари с отворени дни. До скоро вече беше от ноември. Миналата година краят на октомври, а сега дет се вика на 15.09 започва. Не знам за вас, но аз яко съм фрустрирана от тенденцията. Не завиждам на родителите на следващите кандидатстващи.

Ще помоля темата Фенси да приключи.
Скрит текст:
Официално заявявам, че изобщо не ме интересува кой ме харесва или не. Кой ме разпознава или не. Не ме интересува ничие мнение за мен и честно казано смятам за проява на лош вкус някой да обсъжда друг в лично качество точно в тази тема. Рейни, подозирам, че вече си осветлена коя съм от някои участници в "На път".

Рейни, 7-8 страници от типа свързваници и т.н. не е много. Те са там по цял ден. Виж, ако им дават домашни е прекалено.

Последна редакция: сб, 28 сеп 2019, 12:31 от Фран

# 383
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 734
Ужас, че те някои деца септември-октомври още 5 г не са навършили, що за изпит ще държи 4 годишното??
Знаете ли дали в повечето ЧУ има квоти/бройки за момчета и момичета? Защото каквото и да си говорим, фината моторикс при момчетата изостава и ако не ги делят, шансовете за прием намаляват драстично... мислех, че е само при моето, но гледам на стената в ДГ рисунки и задачки и тенденцията е видима- момичетата са мнооого напред.

# 384
  • Мнения: 4 021

Детенцето от Дрита ли идва или е кандидатсвало от външно училище?
От държавна ДГ
Хм, странно. Освен за ПУК и първи клас да е различно, нямам идея.

# 385
  • Мнения: 5 868
Рейни, вероятно говориш за Дияна Димитрова - асистент учител в ПУК или Таня Димитрова. А аз говоря за Ваня Димитрова.
https://www.facebook.com/izzi.science/posts/1643493079127621

Няма как да задоволя претенциите ти за снимки на другите двама учители, защото представянията им са изтрити от фейсбук.

Ровейки да ти покажа снимка, ми попадна и тази публикация. Тази пък Златина Димитрова, представена пак като тяхна учителка също се оказва фантом. Та мисля, че е редно да си наемат професионален ПР и да внимават с презентационните хвалебствия, че са им нож с две остриета. И да не се хвалят, преди да имат договор. За каквото и да иде реч.
https://www.facebook.com/izzi.science/posts/1760407577436170
Спирам аз с Изи

Последна редакция: сб, 28 сеп 2019, 12:32 от Фран

# 386
  • Мнения: 206
Знаете ли дали в повечето ЧУ има квоти/бройки за момчета и момичета? Защото каквото и да си говорим, фината моторикс при момчетата изостава и ако не ги делят, шансовете за прием намаляват драстично..
При нас са точно по равно. Без да са обявени квоти, явно ги има и е нормално да е така, че иначе щяхме да сме девическо училище

# 387
  • София
  • Мнения: 16 175
Странно, малкият ми син в ЧУ все е бил в класове с болшинство момчета и едва 4-5 момичета.

# 388
  • Мнения: 206
Е колко да е странно. Вашите квоти в БШ  до скоро не бяха по пол.
Мисля,че и в Питагор са повече момчета.

# 389
  • София
  • Мнения: 6 175
И преди съм писала, че често ЧУ се търсят от родители на деца със СОП. Голяма част от децата, които имат нетипично поведение (не става дума за агресия), не са добре интегрирани в ДУ и затова родителите търсят алтернатива, когато могат да си я позволят.
Та вероятно новите, се стремята да оберат всички възможни луфтове (според търсенето и предлагането). Отделен е въпросът, че изобщо не са в състояние да го направят, но са щедри на обещания. Не говоря за конкретното училище "Константин-Кирил Философ".

В класа на сина ми има само едно момиче и 9 момчета Stuck Out Tongue Winking Eye В съседната паралелка са повечко момичета, но нито едно дете не иска да се мести от единия клас в другия поради полов признак.

Общи условия

Активация на акаунт