Частни училища - информативна тема 28

  • 30 826
  • 759
  •   1
Отговори
# 420
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 738
Страхотна поема, много реалистична и много се смях! Само съм разочарована, че не присъствам, нали по едно време ти бях голям дразнител Simple Smile)
То да вземем наистина да пийнем някой път, като гледам как се забавляваме виртуално...
Разбивката по левчета за изи горе е грозна. Тъпо е всеки да парадира с училището си и да принизява всички останали, казвам го не за първи път.

# 421
  • София
  • Мнения: 1 751
По поемата и темата: как си личи класическото образование, а? Wink Браво, ве, Пушкин на нашето време и дребнотемие! Така си ни възпял, че Ст.Л.Костов мож да ти завиди Simple Smile))

# 422
  • София
  • Мнения: 2 779
Пипи, всъщност обсъждането на таксите си е съвсем информативно. Аз ще се радвам да се споделят повече "разбивки", защото често се оказва, че има скрити таксички и разходи, които не се споменават по време на информационните срещи в училищата. Например, благодарение на rainy, мога да преценя дали 40 лв. на час за плуване ми е много (много е според мен, да не кажа по-силна дума) и да си направя някаква предварителна сметка, ако проучвам тепърва училището. Същото важи и за останалите такси, и не само за Иззи. Преди време много обсъждахме тази тема за различните училища, но вече, предполагам, съвсем не е актуална информацията за повечето.

# 423
  • Мнения: 5 898
Разбивката по левчета за изи горе е грозна. Тъпо е всеки да парадира с училището си и да принизява всички останали, казвам го не за първи път.

Никой с нищо не парадира, но ако не го разбираш, аз не мога да ти помогна с нищо.
Напрактика Изи е по-скъпо и от Питагор, и от СС, и от КО. Това е печалбарство. Това е грозното. Влизат с бутонките на един много чувствителен пазар, който все пак е съсредоточен към интересите на децата. Но с оглед всичко до тук известно, от тези хора тепърва има да видим... И има да гледаме кой ще ги последва и кой ще запази разсъдък. Последните ще спечелят уважението ми.

Аз плащам разсрочено на две вноски 5900 евро с транспорт И допълнителни занимания. Изи на разсрочено плащане е 5490 без клубове и 6410 евро с клубове. 5900<6410

Ми тичат хората да се записват, а място няма!
Мон са заети да обикалят полетата и да търсят отклонили се роми. Инспекторатът е зает да търси нови схеми и бумаги.
Кой ще ти се занимава с някакви дребни и неизвестни къщури, в които учат 0.000..% от децата.
Срам.

Не си права за МОН. Яко са били под пара да издават лиценз в последния момент. Дори с относителна сигурност мога да кажа и какъв е бил канала за стимулиране. Виж Fusion милите очевидно не са толкова добри в стимулациите и още си нямат лиценз. Ще ми простите язвителността и иронията!

П.С. Плащам 25 лева за плуване не в група, а за индивидуална тренировка. Толкоз!

Последна редакция: пн, 30 сеп 2019, 09:31 от .♥.Fancy.♥.

# 424
  • София
  • Мнения: 7 277
Пипи, всъщност обсъждането на таксите си е съвсем информативно. Аз ще се радвам да се споделят повече &quot;разбивки&quot;, защото често се оказва, че има скрити таксички и разходи, които не се споменават по време на информационните срещи в училищата. Например, благодарение на rainy, мога да преценя дали 40 лв. на час за плуване ми е много (много е според мен, да не кажа по-силна дума) и да си направя някаква предварителна сметка, ако проучвам тепърва училището. Същото важи и за останалите такси, и не само за Иззи. Преди време много обсъждахме тази тема за различните училища, но вече, предполагам, съвсем не е актуална информацията за повечето.
Напълно подкрепям. Пипи, цените са елемент от битието ни. Не сме чак такива аристократи, че да се въздържаме от обсъждането на съставните им части (транспорт, храна, допълнителни дейност), в притеснение да не е грозно. Все пак темата е информативна. Отделно - това, че някой е изказал мнение относно съотношението между цена и вложен ресурс, години опит и т.н. - също не мисля, че е извън темата, или че е грозно.

# 425
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 738
Добре, съгласих се, че таксите са важен елемент и хич не са за подценяване и е важно да се обсъждат, но все пак редица постове колко се е “минал” някой, който ги плаща, не са приятни. Не съм адвокат на рейни, но според мен се прекалява с дребнавия анализ колко са зле Изи и това не е приятно, когато си записал детето си там и едва ли не постоянно трябва са защитаваш избора си.
Иначе на мен всичко над 900-1000 на месец ми идва множко, да кажа по темата. Транспорт не бих ползвала, но не искам да имам нищо общо с трафика около Симеоновско, това е и основна причина Изи да не ми е в топ 3, колкото и странно да звучи на пръв поглед, улеснението на ежедневието ми е сред причините за ЧУ все пак.

# 426
  • Мнения: 5 898
До тук не съм видяла някой да опре дулото в челото и да принуждава някой да защитава каквото и да било.
Не беше отдавна времето, когато ти разпитваше и нямаше против да се нищят някои теми.

Отделно, че е насочено към самото училище, а не към някой персонално в тази тема. Wink

Последна редакция: пн, 30 сеп 2019, 11:32 от .♥.Fancy.♥.

# 427
  • Мнения: 6 301
Пипи, не си права, бе душа. Първо за това, че не присъстваш в произведението - ми то цялото е баш за хора като теб, които се чудят и не могат да намерят вярното решение:) което не е лесно, то всички се печем на този огън:)

И най-вече, коментара ти за разбивките и прочее. Извинявай, но напълно подкрепям Фенси. Ами че то това е информативно, точно по темата - кое колко струва. Една от най-важните информации си е. Ти като купуваш нещо, каквото и да било, цената не ти ли е фактор?

И това, че Фенси прави сравнение примерно с цената в други училища, е съвсем информативно и е точно по темата.

И това съвсем не значи, че някой кара Рейни да защитава избора си. То въобще не е насочено срещу нея или пък срещу някого с деца в Иззи. Просто е коментар, в който се обменя информация, която е важна и съществена.

# 428
  • Мнения: 206
Разбивката на левчетата е защото се чудим на антипазарната логика на Иззи. Би трябвало собствениците да са финансово грамотни или поне имат претенции за това.  30 години след началото на частно образование стартът на ново училище според мен трябва да е
1.Нова сграда с класни стаи, салони, игрища, двор (може да не е 5*, а 3*+).
2.След това рекламата- предлагаме ви едно  училище, което е по средата между Св.Георги (битови условия) и Питагор(наука) и затова искаме такса по средата.
3.И започваш да си избиваш инвестицията- там за 10-12-15 години например.
Ако пък искаш от таксите да си достроиш сградата, то пък таксите трябва да са по-ниски -логиката е  като жилище на зелено.
Най-вредното нещо за един бизнес е лакомията.

# 429
  • София
  • Мнения: 7 277
Разбивката на левчетата е защото се чудим на антипазарната логика на Иззи.
Аз имам едно малко подозрение, че Иззи си мислят, че логиката им е пазарна Sweat Smile. Нали предлагат имената на един куп величия. Вероятно очакват, че това ще предизвика траен небивал интерес и ще оправдае високите такси. Не зная дали на сайта е още снимката на учителката по пиано, на обещанията за този и онзи учител и т.н. На мен това е единственото, което не ми харесва при Иззи - т.е. зарибяването и рекламата с имена на сайта. Колкото и да са известни и добри самите преподаватели! Услугата според мен трябва да има съвсем други характеристики. И е възможно и Иззи да ги постигнат, но тази реклама и това зарибяване - уф Angry!

# 430
  • София
  • Мнения: 2 779
mylen4e, с последното изречение съм абсолютно съгласна. Вече видяхме какво се случва с някои прекомерно полакомили се ЧУ. То бива алчност, но дотолкова да не си съобразиш условията, които предлагаш, че да принудиш родителите масово да си местят децата...е, мерси. Примерите се отнасят за ПБ (където според информация на Фенси нещата съвсем са се забатачили с липсата на място и организация, гладуващи деца и т.н.) и Откривател ( където преди 2г. са напуснали едновременно около 20 деца- за справка има тема във форума).

# 431
  • Мнения: X
Това си е чист name-dropping и е често използван похват, не само при Изи. И  явно работи.

# 432
  • София
  • Мнения: 16 193
Мисля, че се пропуска един много важен елемент при избора на ЧУ и той е доверието. Като хванеш ръководство в лъжа няколко пъти, за какво доверие можем да говорим? Все пак си даваме най-милото - децата - за по цял ден там.

# 433
  • София
  • Мнения: 5 255
Татко Мецан, супер се е получило, много се смях.

Моята трактовка на това, което сте написали е, че аз плащам 4050 евро,  които са по-малко от 5900 , които щях да плащам на другото място и получавам това, от което се нуждая (аз не искам целия пакет, предполагам, че и в другото училище може да не плащаш транспорт и т.н. и пак да е по-ниска таксата, за това съм написала кое колко струва). Всичко е въпрос на гледна точка Wink

# 434
  • Мнения: 6 301
mylen4e, с последното изречение съм абсолютно съгласна. Вече видяхме какво се случва с някои прекомерно полакомили се ЧУ. То бива алчност, но дотолкова да не си съобразиш условията, които предлагаш, че да принудиш родителите масово да си местят децата...е, мерси. Примерите се отнасят за ПБ (където според информация на Фенси нещата съвсем са се забатачили с липсата на място и организация, гладуващи деца и т.н.) и Откривател ( където преди 2г. са напуснали едновременно около 20 деца- за справка има тема във форума).

Аз чух, че и от Дрита масово са напуснали деца след обединяването им с Британика, защото таксата била скочила двойно.

Рейни, не става ясно как са 4050 евра, ако таксата е 5000 евро с 10% отстъпка. Значи таксата всъщност не е 5000 евро, а е 4500. То така се и вързва де - 9 месеца по 1000лв.

Общи условия

Активация на акаунт