Частни училища - информативна тема 28

  • 30 842
  • 759
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 19 296

Ако до 4 годишна възраст не може да решава диференциални уравнения, да пише есета, да е защитило ниво В1 по английски и да е композирало поне 2-3 сонати, значи няма потенциал. Joy
Ох, много ме разстройват такива постове. Frowning1
Ако вече не ходи осъзнато, т.е.да си казва, на гърне, ако  не брои до 10 и не е посетил онзи курс за  6месечни бебета -на Пламито ли беше или на друг потребител- никакъв шанс за СМГ. Радвайте се на бебето си и не търсете потенциала от сега.

Сетих се за това видео Joy
Гледайте го до края.
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2490320824364954& … amp;ref=bookmarks

# 571
  • София
  • Мнения: 2 779
А защо КО е в "светата троица"? Не виждам да имат нищо общо със СС или Питагор.
Както вече писах-най-обсъждани са в темата Simple Smile И всъщност имат общо дотолкова, доколкото акцентът е на МАТ, АЕ, БЕЛ. Иначе, ако навлезем в детайли, и СС и Питагор са доста различни.

# 572
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
КО е семеен тип училище, чак се чудя как е много обсъждано, при положение че са по един клас на година. Но там ме учудиха с постиженията си, вкл. и по английски.
Доколкото разбрах от темите до тук СС залягат здраво за постижения по МАТ и БЕЛ и яко държат на имиджа с жесток подбор на децата. Питагор пък наблягат на МАТ и състезания. 
В интерес на истината къде наблягат на английски? Като гледам хорариума ми се струва, че в ДТ и Светлина, но дали наистина е така.

# 573
  • Мнения: 36
Здравейте,
Мисля си, че темата много се разводнява с разни лирични и не толкова лирични отклонения в последните няколко страници.
Моля ви, нека да се придържаме към частните училища и техните профили.

Гледах резултатите по математика от състезанието "Кенгуру" - най-вече за първи клас:
http://www.bulgarian-kangaroo.eu/2019/2/1%20%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%81.pdf

Интересното е, че от Питагор имат един представител, Света София - двама, а Климент Охридски - 0.
Разбира се, едно състезание не означава нищо на фона на това че има много през годината, но ми стана интересно, тъй като КО залагат сериозно на математиката ( според техните думи).

Относно езика, според мен за да има смисъл от изучаването на даден език в първи клас, трябва да има повече часове заложени в програмата. Но това е сложна тема и има някои училища, които се справят по-добре, други по-зле.

Едит1:
Сиренце, видях ти поста, след като бях публикувала вече моя.
От моите проучвания досега, бих казала, че най-много наблягат на английския в :
- Британика
- Меридиан 22
- Изи
- КО твърдят, че също наблягат сериозно.
Не съм проверяла как е в "Дорис Тенеди" или това в Панчерево (www.aas-sofia.org).

Едит2:
Fancy,
Нямам наблюдения за Света София, но точно такива мнения като твоето са важни, зашото са на база личен опит.

Последна редакция: вт, 08 окт 2019, 09:55 от elvida

# 574
  • Мнения: 5 898
В СС английският е на изключително ниво. Последните години и Питагор ги гонят. Далеч по-високи нива от това на КО.
Ниво, което подържат първите за 3-4 класа на випуск, а вторите два.
По спомен на последния PET изпит около 65 % от децата са с максимални резултати. Flayers в 3 клас беше с около 80% максимални резултати. Редовно има деца с C1 взето на FCE, или в края на 6 клас, или първи срок на 7-ми. Който се интересува, ще ме разбере какво казвам.

Едит: Не мога да ви разбера. Изи е новоизлюпено. Какво значи най-много наблягат? Та те още сами не знаят риба ли са, рак ли са. Не слушайте рекламите на училищата. Проучвайте дали казаното е подкрепено с факти и истории от практиката, статистика. И не се оставяйте да ви баламосват. Не е все едно дали едно дете на випуск от 12 деца е взело Б2, или примерно 60% от над 60 деца. Британика също до сега са били учебен център, а не училище. И аз лично не съм чувала за тях предимно добри отзиви за нивото на езика.

Последна редакция: вт, 08 окт 2019, 10:05 от .♥.Fancy.♥.

# 575
  • София
  • Мнения: 10 825
Скрит текст:
Здравейте,
Мисля си, че темата много се разводнява с разни лирични и не толкова лирични отклонения в последните няколко страници.
Моля ви, нека да се придържаме към частните училища и техните профили.

Гледах резултатите по математика от състезанието "Кенгуру" - най-вече за първи клас:
http://www.bulgarian-kangaroo.eu/2019/2/1%20%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%81.pdf

Интересното е, че от Питагор имат един представител, Света София - двама, а Климент Охридски - 0.
Разбира се, едно състезание не означава нищо на фона на това че има много през годината, но ми стана интересно, тъй като КО залагат сериозно на математиката ( според техните думи).

Относно езика, според мен за да има смисъл от изучаването на даден език в първи клас, трябва да има повече часове заложени в програмата. Но това е сложна тема и има някои училища, които се справят по-добре, други по-зле.

Едит1:
Сиренце, видях ти поста, след като бях публикувала вече моя.
От моите проучвания досега, бих казала, че най-много наблягат на английския в :
- Британика
- Меридиан 22
- Изи
- КО твърдят, че също наблягат сериозно.
Не съм проверяла как е в "Дорис Тенеди" или това в Панчерево (www.aas-sofia.org).

Едит2:
Fancy,
Нямам наблюдения за Света София, но точно такива мнения като твоето са важни, зашото са на база личен опит.
Британика и Иззи току що стартираха, работят вече почти цял месец. Интересно ми е на какво се базират проучванията и заключенията, че там наблягат най-много на английския

# 576
  • Мнения: 234

Гледах резултатите по математика от състезанието "Кенгуру" - най-вече за първи клас:
http://www.bulgarian-kangaroo.eu/2019/2/1%20%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%81.pdf

Интересното е, че от Питагор имат един представител, Света София - двама, а Климент Охридски - 0.
Разбира се, едно състезание не означава нищо на фона на това че има много през годината, но ми стана интересно, тъй като КО залагат сериозно на математиката ( според техните думи).
...
От моите проучвания досега, бих казала, че най-много наблягат на английския в :
- Британика
- Меридиан 22
- Изи
- КО твърдят, че също наблягат сериозно.
Не съм проверяла как е в "Дорис Тенеди" или това в Панчерево (www.aas-sofia.org).

В публикувания списък има 4 деца от "Света София" всъщност, иначе за другите училища май е така. Но присъствието или отсъствието на деца в списъка не е мерило за математиката в съответното училище - ето, Питагор имат едно дете, а са си чисто математически профил. Донякъде е изненадващо, може би защото "Кенгуруто" е по-нестандартно състезание.

А за английския - Британика и Изи още нямат реални резултати, а само обещания. Нека да изчакаме 3-4 години и да видим как ще им се получи. Всяко училище иначе набляга на английския, освен ако не набляга на друг език. В "Света София" (аз за там имам преки наблюдения) всички деца в края на 6 клас взимат First Certificate, което покрива ниво В2, а при топ резултат - С1.

П.П. Чукча писател... после видях, че двете мнения над моето го правят излишно на практика. Игнорирайте повторението.

Последна редакция: вт, 08 окт 2019, 10:06 от change my mind

# 577
  • Мнения: 5 425
В СС английския е на изключително ниво. Последните години и Питагор ги гонят. Далеч по-високи нива от това на КО.
Искаш ли да обясниш това на учителите по английски в колежа? Много ще ти се смеят...

# 578
  • Мнения: 5 898
В СС английския е на изключително ниво. Последните години и Питагор ги гонят. Далеч по-високи нива от това на КО.
Искаш ли да обясниш това на учителите по английски в колежа? Много ще ти се смеят...

Ежко, ти учител в колежа ли си сега? Не, че ми е мерило какво казват учителите в колежа. И също така далеч не смятам, че знаеш какво е мнението на учителите в колежа за всички ЧУ. В анонимният форум е лесно. Особено, когато няма кьорав учител на колежа, който да те опровергае. Wink
Та, дай статистика ти казвам аз. Така както аз говоря с цифри. Wink И те съветвам да не подхващаме темата с Б1 ли беше, Б2 ли на сина ти в "1 клас", че тогава се изложи като кифладжия. Wink

# 579
  • Мнения: 206
Мисля си, че темата много се разводнява с разни лирични и не толкова лирични отклонения в последните няколко страници.
Моля ви, нека да се придържаме към частните училища и техните профили.
Елвида призовава да не разводняваме(макар че си бяхме съвсем по темата), ама ето че  точно тя предизвиква това. Хвърля някакво мнение за училища съществуващи от 20 /двадесет/ дена и списък , в който липсват всички /поне 5 -6/ училища, в които се учи сериозно английски и тука и се обясняваме , щото видиш ли тя не е проучила. Преди 5 страници пак предизвика подобен спор пък с религиозни училища, които според нея не били.

# 580
  • Мнения: 234
В СС английския е на изключително ниво. Последните години и Питагор ги гонят. Далеч по-високи нива от това на КО.
Искаш ли да обясниш това на учителите по английски в колежа? Много ще ти се смеят...

Ако учителите в колежа наистина са сравнявали деца и споделяли наблюдения пред родител, би ми направило кофти впечатление.

# 581
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Твърденито за добрия английски в Питагор не знам дали е вярно. Две познати дечица имам в момента са 2ри и 3ти клас, едното едвам връзва изречение, а другото е много далеч от свободно говорене. За четене пък да не говорим. Може би наваксват в 4ти и 5ти клас. Не знам.

СС излизат да са първи във всичко, дори и по физическо. Явно нямат недостатъци, но подходът им е далеч от индивидуален и който не се вписва в профила на училището не изкарва дълго там. Въпреки подбора.

За Британика и Изи наистина е рано да се каже.

За ДТ нямам преки наблюдения, затова реших да попитам тук.

Светлина имат интересен подход и дори твърдят че имат нейтив спийкър, но имам два коренно различни отзива и не знам на кое да вярвам. Директорката ми се видя прекалено лежерна. Но все пак училището го има от близо 30години и имат стабилни постижения и то преди да изгреят Питагор и СС на небосклона.

Панчарево го отписвам, едно заради финансовата част и второ заради родителския контингент.

# 582
  • София
  • Мнения: 2 779
А пък последния измерител за качеството на дадено училище трябва да е колко деца били участвали в Кенгуруто от миналата година. Всеки по-запознат знае за неуредиците по това състезание в последните години и познавам доста родители, зарекли се че повече няма да си пращат децата. Важно е също така и дали конкретното състезание се провежда в училището, защото явяването в неучебен ден по други училища си е неудобство. Сега, след като тази година Кенгуруто пак влезе в балообразуващите състезания за СМГ, може интересът към него пак да нарасне.

# 583
  • Мнения: 5 898
A, всяко училище има недостатъци и човек се налага да прави компромиси. Важно е от какво естество са тези компромиси.
Но да се вкарват Изи с Питагор/СС в едно изречение. Особено по отношение на английския... Хахахах. Хайде няма нужда.
Сиренце да искаш свободно говорене по езика в 3 клас според мен е свръх очакване. Но всеки с претенциите си.

# 584
  • Мнения: 19 296
Всъщност който не се вписва в профила на което и да е училище, ще му е трудно или дискомфортно да продължава там.
Все едно да мразя да решавам задачи и да се надявам, че в СМГ ще подходят индивидуално към мен и ще ми дават повече да рисувам в часовете по мат.

В СС стилът е академичен и не на всеки му харесва. След четвърти клас това става по-осезаемо.
Във 2-3клас и според мен е свръхочакване да говори свободно. А и свободното говорене не значи непременно, че граматиката или писането са добре усвоени.

Общи условия

Активация на акаунт