На децата ОСМИ клас да им спори, а при нас веселбата да кипи!

  • 34 168
  • 736
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 561
Пате, нещо бъркаш за 1АЕГ. При сина ми в девети клас почти всичко беше на АЕ, в 10 преминаха по някои предмети на БЕ.



Ама и вие си нямате работа, та на всичко отговаряте.
Да, бъркам. Току що получих обратна връзка. Учили са петте разказвателни, Х, Ф, Б, Ги И в 9, 10 и 11 кл.
И цитирам: "но сам можеш да си представиш как ги учехме...все тая на какъв език"...но това си е въпрос на критерии и е субективно, де.
Иначе нейтивспикърите, една година, по един път на две седмици и : " беше скандално" - цитат.
Въпреки това се извинявам за некоректно представената информация, която не променя много вътрешните ми нагласи...Grinning

# 136
  • Мнения: 297
Момичета, чета, чета, чета и постовете на Скулптората.....Всички, които пишат го правят с цел да са полезни, съпричастни, да си помагаме- поне с добра дума и съвет! В началото много  го мислех и ми беше мъчно за детето, после - за родителите. Тази вечер вече ми се струва, че или това е измислена история, което също е вид отклонение, или родителите не са на място и със своите действия объркватдъщеря си. Много, много жалко.
Знам, че някой от форума беше писал, че историята е истинска, но толкова хаотични действия от страна на родители - нямам думи!

# 137
  • София
  • Мнения: 2 768
Sanaka ама поне по-фини да са поне дискусиите, че сегашното ниво на цирково чалга шоу напоследък идва в повече, на мен поне

Ей ама Слънчева жестока си, баш на място си е заглавието, циганска веселба 😂

# 138
  • София
  • Мнения: 18 049
Санака, не знам за гледачка аз,  помня за учителка от Милениум по мат,  която вербувала децата за ЕГ като по-по-най вариант,  ама същевременно не знаела да пише на родния си език грамотно.

# 139
  • Sofia
  • Мнения: 4 399
Мда, видях 56 нови отговора и бях сигурна около кого се е въртяла дискусията Laughing

Ние (аз) вчера бая се ошашавихме - много материал в този първи ден! Трябваше да изляза да свърша нещо - той вика "помощ, не ме оставяй". Писа по друго докато ме нямаше. Аз не се чувствам силна в този език, че да помагам активно, но се надявам там, където ми се изчерпят силите, той да се е поел сам (като гледам темпото, това ще стане много скоро Satisfied)
мартеа, много шашкащ този първи наистина учебен ден. Ще се съвземе детето, няма ли форумски деца в класа да я подемат малко?
звездица, и за твоето дете Revolving Hearts

Аз снощи за малко си помислих да си бяхме избрали английски. Ей сега сутринта пак гледах материалите от вчера дали успяхме да минем всичко. Зор ще е

# 140
  • Мнения: 4 084
Ама и вие си нямате работа, та на всичко отговаряте.

Именно.

# 141
  • София
  • Мнения: 3 048
Изпуснах веселбата снощи явно. Smile

...
Аз снощи за малко си помислих да си бяхме избрали английски. Ей сега сутринта пак гледах материалите от вчера дали успяхме да минем всичко. Зор ще е
Понякога и аз това си мисля, но вярвам с времето нещата ще се напаснат.
А моето дете още в първия ден ми каза, че ще е трудно, много трудно! Wink
Госпожата им на родителската среща каза същото - толкова ще им е трудно, че ще искат да се откажат! И не само децата, ами и родителите ще мислят същото... Но ... обещава, че в края на годината ще се справят добре с немския и ще имат прекрасни резултати.
Ами ... картите са хвърлени, ще чакаме възходите и паденията през годината, но с надежда, че в края ѝ ще има чудесни резултати.
И аз не съм си представяла, че точно такава година ще има/ме, но животът е непредсказуем и трябва да можем да търсим най-доброто от всяка ситуация.

# 142
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 400
Немският не е лесен, но ще го преборят и ще го заобичат, надявам се.Simple Smile Както при всяко ново нещо, което е нужно да се овладае, и тук си трябва системен труд и постоянство и всичко ще бъде наред.

# 143
  • София
  • Мнения: 2 113
Добро утро! Simple Smile

Чета ви неотклонно.
За трудностите искам да споделя опит. Преди няколко години записах онлайн курс. В началото преподавателят ми постави задача да прочетем една книжка. Накратко - авторът проследява случаи на изявен талант, обследва обстоятелствата около възникването на тези явления и установява, че едно от най-важните условия е да се излезе извън зоната на комфорт. Тогава невронните пътища в мозъка се образуват най-стабилно, което всъщност представлява овладяно ново умение на високо ниво. Тази зона на комфорт се преминава както с много упражнения, така и с малко неудобство в средата - открил, че всички таланти се упражнявали при по-спартански условия.
Тогава се замислих за моето време в Езиковата - беше точно така! Училище сутрин, следобед занималня, писане на думи до среднощ и то на коляно, защото бяхме в пансиона по 4 в стая и масата не беше удобна за четирите. Но пък за тази първа година се изгражда усет към езика, който остава, дори и лексиката да пропада, ако езикът не е в употреба (все пак невронните пътища трябва да се поддържат с упражняване, като мускулите са)

Не се плашете от трудностите. Давайте кураж на децата. Важно е да имат и вдъхновяващ пример (това също е разгледано в книгата), който да ги крепи в трудния път. Може да са по-големите от тях, които бодро си ходят по коридорите явно оцелели след първата година, може да се бивши възпитаници с вълнуващ успех...Сега е по-различно - намираш си чужд канал на съответния език и упражняваш. Едно време разчитахме на чуждия учител и на песните само:) Пак ставаше.

Синът ми вчера имаше 8 часа (4 блока х 2 еднакви часа) Първите два часа им били с новата, млада испанка - гледали се умно всички. Но успяли да вземат думички с нея и някак си да ми каже, че Андалусия била областта с най-традиционни и известни за туристите традиции . Като го попитах как го е разбрал - не можа да обясни. Показвала танци и други неща и "разговорът" им явно потръгнал:) Класната им имала проблем и него ден я нямало за 2-та часа испански, замествала я колежка, но не взели много думи. Не им казали дали да ги пишат в тетрадка-речник и дали да ги пишат по 10 пъти за научаване. Не ми се ще, но като видя дупка, изземвам функции... Казах му, пишеш всяка нова дума в речника, после в една тетрадка по 10 пъти всяка. Каквото ще да им казват, това за мен е минимумът. Дано днес класната е на линия, че имаме и РС довечера. Имали и физическо на двора. Доволен е от учителят. Пуснал ги по-рано, че станало голяма жега. Може би салонът нямало да бъде готов до Нова година, та като се влоши времето, щели да си седят в стаята. Имали и ИТ - още имало някакви ремонтни дейности, компютрите не работели, но учителката на тяхната група е учителката им по математика и направили малко преговор и си поговорили. Вече знае имената на повечето момчета. Говорят си за футбол, станала въпрос за стипендиите, споделяли си успеха от 7-ми клас...Доволен е като че ли, но и много се изморява - явно частично от неизбежната адаптация ваканция-училище, както и стресът от новите неща.
Е, отчетох се.

Хубав ден и успешен на всички - родители и деца!

# 144
  • София
  • Мнения: 6 182
Вие снощи сте били в частта с веселбата, а аз тази сутрин прочетох "на децата да им се СПИ" , вместо "спори". Толкова ми се спеше. Ама ще свикнем.
Моята са още на ново мотивировка Grinning Вчера ми вика: "Никога не съм се чувствала толкова мотивирана да преодолявам трудности". Казавам: "Добре, въпросът е колко дълго ще ти държи". Оказа се, че и държа около 2 часа Joy Ще ѝ прочета какво се случва с децата започващи с нов език, да си знае, че никъде няма лесно.

# 145
  • Мнения: 2 312
Моята си мисли, че като е с АЕ ще го дава айляк тази година.
Имат по 4 часа АЕ на ден, по час математика, БЕЛ по малко, 1 час Философия, ИТ, информатика, физическо и рисуване ( втория срок ще е музика на мястото на рисуването)
Това е. Вчера нямаха домашно по нищо, цял ден го давали час на класа, правили им инструктажи разни. Имам за попълване декларации за инфо на детето и на родителя. Уж има защита на личните данни, пък ЕГН-тата искат да ги попълваме на хвърчащи листа.

# 146
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 400
M_I_A, усмихна ме с твоята мотивирана девойка.Simple Smile)

# 147
  • София
  • Мнения: 5 362
Моят е доволен от първият си учебен ден. Не се плаши от взетия материал за сега. В отношенията си с децата няма проблеми, ама той си е социален и много общителен по принцип та не съм имала съмнения в тази посока. Взели са го в отбора по футбол на училището с още двама съученика от неговия клас изявени футболисти, та е нахъсан “ да мачкат” всички отбори. Снощи след часовете бяха минали с още две момчета през Витошка да хапнат и се прибра към 20.30ч. Със сигурност няма да е така всяка вечер, но в началото докато премине общата превъзбуденост и еуфория ще му разрешаваме да ходи.

# 148
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Благодаря за темата!
Започна се.При нас паралелките се оформиха на база тестове по английски.Няма как да не се похваля,че сме А  клас.Simple Smile

# 149
  • Sofia
  • Мнения: 926


Да, вероятно си права Ella1020,
дано се окопити, че и аз се чудя какво да я правя. За лагера много ми харесва идеята. От вашия клас има ли много желаещи? MM рече, че ако всички са се записали, тогава щял да я пусне, та се надявам да има желаещи.

Не знам още дали има много желаещи, тя вчера ни пита ОК ли сме, госпожата искала да и кажат възможно най-скоро, защото офертата важи при минимум 40 деца.

Вчера са имали математика - очарована е от господина Simple Smile Дано им задържи интереса.

dimitrina73 благодаря ти, успокояващ пост!

Общи условия

Активация на акаунт