На децата ОСМИ клас да им спори, а при нас веселбата да кипи!

  • 33 948
  • 736
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 817
Сори, майна, но и на мен не ми хареса. Иска да я местя. Умряла от глад. Не ги пуснали навън. Вътре не се доредила на опашката. Реве и се тръшка, с баща и сме се хванали за главите. Ужас. Да не ми направи криза само, с тоя стрес.

# 106
  • София
  • Мнения: 2 768
звездица, и моето дете е с първи непознат немски език. Днес госпожата им е чела и дала текст на Ерик Кестнер на немски и български. Малко е говорила на немски.
И ние никога не сме помагали с училището, надявам се така да продължи.
Според мен децата ще се справят, не се пртеснявай!
Може би повече и липсва старото училище, отколкото се е шашнала за немския.

Ще имат езиков лагер в Австрия лятото. Мисля да я пуснем.

Да, вероятно си права Ella1020,
дано се окопити, че и аз се чудя какво да я правя. За лагера много ми харесва идеята. От вашия клас има ли много желаещи? MM рече, че ако всички са се записали, тогава щял да я пусне, та се надявам да има желаещи.

# 107
  • Мнения: 1 915
Нейтив спикър сигурно имат. Моето още няма никакви впечатления.

# 108
  • София
  • Мнения: 1 042
Честито на всички именници, да им се слави името!

Моята нали е заедно с приятелка от стария клас, та стресът е нулев Simple Smile те и двете са купонджийки по характер, та по нейни думи разчупват леда и децата почват да се отпускат.

 Вчера тържеството в НТБГ беше доста кратичко - къмто 30 мин. Нямаше песни и танци, дядо поп и т.н. Директорката произнесе кратка реч, 2-3 приветствия, кратичко и без излишна помпозност, по един осмокласник и абитуриент, изнасяне на знамето, химна и толкоз.

Днес са почнали вече по същество. Езикът е английски, така че драми няма, за момента сме по най-ниското съпротивление, да видим до кога. По математика - преговор, че и домашно даже. Отделно са им раздали чипове за влизане. Обиколили са района. Вече се знае къде какво продават за ядене, което си е важно.

# 109
  • Мнения: 561
Така......
Нямам време да кажа две думи как мина при нас в ПГТМД.
Тържеството - нормално , без излишни проточвания и дъра- бъра. Имаше няколко гости, директорката ги поздрави за добре дошли и поканиха осмите класове с класните си ръководители да влязат по стаите.
И сега най- приятната част. Дали пък не хапнах баничка и бонбони в учителската стая. 😊
Г-жа Шошова ни покани мен и още едни родители да се почерпим. Разменихме малко думи и се почувствахме специални....
  Детето още събира впечатления. Учителката по италиански била доста строга и явно ще се учи. Класната млада на 26 г- децата много я харесали. Била супер.
Имаме изискване за дрехите само в синьо и черно , прилични дрехи без скъсани дънки .
В класа имало едно момче , което мега много ги разсмивало и на моето хлапе му е весело.
Дано да се сприятелят всички и да им е така до 12- сти клас.
Определено започването в 8.00 е много добър вариант за нас от покрайнините на София. Днес изпробвахме транспорта и се стига точно без притеснения.
За сега това. Радвам се за всички вас и дечицата.

PС - Запознахме се с На Веси патето. 😀
Е, само двамата държим фронта на гимназията тук, как няма да се запознаем. Grinning
Много ми хареса тази близост и топлина, до голяма степен бутикова, предвид по-малкия мащаб на училището, как поканиха  родителите да влязат вътре, в класните стаи, ако искат или да ядат банички в учителската...Grinning Директорът засмяна, щастлива, заместникът й и тя се разхождаше и си говореше с родителите. На мен лично са ми доста досадни подобни церемонии, но тук някак нищо не натежа.
Иначе за младежа какво да кажа. След вълнуващия уикенд беше дал на късо още от сутринта и го очаквах и проявих цялото си телешко търпение да го издържа до вечерта. Основна драма: и ад, и рай (извинявам се за източника на цитата) е че най-известната ютубърка, момичето на неговата възраст с най-много съскрайбъри, от всички училища на планетата е точно в неговото и, о ужас, в съседния клас... а не в неговия. Как да се сприятели с нея, без да изглежда, че е щото е известна....
Първите драми минаха, вторият ден протече очаквано, т.е. не мн добре със съучениците, но изглеждаше спокоен и концентриран върху задачите си. Сам си попълни бележника ( па ни върнаха в 19 век с хартишляка), медицинския картон, програмата. Констатира, че първата му двойка по мат ще е заради мен, защото пет минути след като госпожата му е заръчала учебника, аз не съм го доставил и да си нося тежестта на родителската отговорност без да му се карам за провала - цитирам.
С две думи, нещата си тръгнаха в нормалното русло...JoyJoyJoy

# 110
  • Мнения: 1 136
Склуптурче, какво става с вашето дете. Нали беше щастливо?
И ремонт на училището си имате. Слагайте сандвичи и плод( ядки) в чантата.
Може би трябва малко време.
Моето дете е много контактно и харизматично и много бързо намира приятели, но има си и по- свити деца явно. Предполагам децата в класа не са лоши да си даде време. Ще намери приятели.
На Веси..... какви са тези ютубъри в нашето скромно училище. Трябва да кажа на госпожицата, защото може да не е разбрала😀
Беше писал, че и твоето момче има канал.

Последна редакция: вт, 17 сеп 2019, 22:37 от Elea Lea

# 111
  • Мнения: 815
При нас също ще има езиков лагер. Имаше намек за такъв на родителската среща, но нищо конкретно. Наясно сме, че се провежда, покрай познати родители на по-големи деца. Финансите са предвидени и не са никак малко.

# 112
  • Мнения: 817
Елея, на какъв учебен план сте? Девойката не иска да учи разказвателни на език. Иска български. Не знам какво да правя. В къщи е панаир. Иска РИЧЕ, мамака му. Къде да го търся.

# 113
  • Мнения: 1 136
Елея, на какъв учебен план сте? Девойката не иска да учи разказвателни на език. Иска български. Не знам какво да правя. В къщи е панаир. Иска РИЧЕ, мамака му. Къде да го търся.
С РИЧЕ сме. Интериорен дизайн с разширено изучаване на италиански. ( има френски и английски в другите паралелки).
Взели са 15 думички днес, не е чак толкова натоварващо , поне засега.
Но аз я записах в школа по италиански , защото искам да се научи този език.

# 114
  • Мнения: 561
Само да спомена, че в IАЕГ с големите торби се оказа, че в девети клас учиха уж един, два разказвателни на английски, а после и те отмряха, защото къде ще намериш химик, физик и историк да знаят и английски за преподаване, пък да работят в училище
 Стига драми и капризи. Като не иска да го учи, да не го учи. Да решава Судоку в час или да се запише в клуб по химия, който взривява класните стаи на разказвателните предмети по чужд език...

# 115
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 369
petenka1983, много натоварено ми се струва така - да ги държат от 6 и да не могат да се подготвят поне малко за следващия ден. Детето кога ще си почива?
мартеа - дано по-бързо да и мине носталгичния период и да си хареса също толкова много и новия клас, и да се чувства добре.
Skulpture - говорете и, нека не се отчайва. Трябва им време на децата да свикнат едно с друго и да се отпуснат. Няма как да стане от ден първи. Не всички са отворени и комуникативни. Храна и от вкъщи може да си взима в началото.

Моят син се върна ентусиазиран. Обясни ми надълго и широко какво са взели днес, колко и какви оценки ще има по английски първия срок, какво са писали, показва ми тетрадката. Каза, че един блок го е усетил като нормален час от 40 мин. Никога до сега не е бил толкова обстоятелствен за нещо, което е учил в училище. Определено си харесва класния. Аз съм доволна и само се надявам да запази това си желание за по-дълго време. Думи не са взели днес и за домашно има само една страница от уч.тетрадка по езика. За класа и децата нищо не каза. Седял до три момчета и до прозореца, и му станало много горещо по едно време. Лавката била мизерна и толкоз.
Видях програмата за екскурзията до Лондон. С баща му искаме да ходи, той казва, че не иска, защото било много скъпо, но според мен са му други притесненията. Това с летните езикови лагери при вас ми звучи много добре. При нас не знам дали организират такива.

Na_Vesi_Pateto, това преди колко време е било? Все си мислех, че всички разказвателни са им на английски в девети клас, ти сега ме шашнА.

# 116
  • Мнения: 817
Паток, прав си. В Мак Доналдс винаги търсят обслужващ персонал. Като не ще ИИЧЕ, да четка кенефи.

# 117
  • Мнения: 815
Наистина нямаш не мярка, а мяра! Признах ти го! Joy

Izida, много е натоварващо. Мнозина сме преминали през това и сме оцелели. И тя ще го направи. Все пак, това е нейният избор. Моят беше за оставане в МГ! Blush но, кой да ме слуша! Още пише и говорейки си в една от паузите, каза, че това е нейното място. Да и имам ентусиазма! Ама лъвчето, си е лъв. Вътрешно ще му се плаче, ама гривата ще е развята! Joy

Последна редакция: ср, 18 сеп 2019, 06:53 от petenka1983

# 118
  • София
  • Мнения: 5 093
Елея, на какъв учебен план сте? Девойката не иска да учи разказвателни на език. Иска български. Не знам какво да правя. В къщи е панаир. Иска РИЧЕ, мамака му. Къде да го търся.
Извинявай, но ако не иска да учи, да не учи!
Ако е искала да учи, да се е стегнала и да е изкарала по-голям брой точки. Това е животът!
Човек дори и да не е имал успех, винаги има избор, стига да го иска. Дори този избор не му е по сърце. Ако обаче всичко продължава само с мрънкане и претенции, доникъде няма да стигне!

# 119
  • София
  • Мнения: 11 855
Na_Vesi_Pateto, как един-два предмета само на английски? Много ме изненада! Във 2АЕГ учиха на английски история, биология, химия и физика. При това сериозно /само физиката беше малко смесено/. По първите три учителите бяха на ниво с езика.

Skulpture, струва ми се, че трябва да поработите върху психиката на детето и, извинявай за откровеността, върху възпитателните умения на родителите.

Общи условия

Активация на акаунт