На децата ОСМИ клас да им спори, а при нас веселбата да кипи!

  • 34 133
  • 736
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 890
Пате, щом е домашен трябва да го направиш сам!  Ама аз разбрах, че домашният суджук бил само за нейтив”; за български частен учител може и “купешки”

# 196
  • София
  • Мнения: 6 094
Дали не мога да се цаня за учителка? Много е примамливо заплащането. Innocent

# 197
  • София
  • Мнения: 5 131
Хайде и аз да споделя моите впечатления като учител. Тази година предавам на два от осмите класове- 8в и 8 г ( с втори чужд език ФЕ и АЕ). Днес имах за първи път по два часа с двата класа и останах очарована. Чудесни, стегнати и приветливи деца. Невероятна дисциплина и това, което много ми хареса, че не се притесняват да отговарят на въпросите ми, дигат ръка и имат желание да решават на дъската. Бяха много приятни четири часа.

# 198
  • София
  • Мнения: 2 768
Хайде и аз да споделя моите впечатления като учител. Тази година предавам на два от осмите класове- 8в и 8 г ( с втори чужд език ФЕ и АЕ). Днес имах за първи път по два часа с двата класа и останах очарована. Чудесни, стегнати и приветливи деца. Невероятна дисциплина и това, което много ми хареса, че не се притесняват да отговарят на въпросите ми, дигат ръка и имат желание да решават на дъската. Бяха много приятни четири часа.
ganis,  Hug
Това, което споделяш е прекрасно по две причини- има чудесни деца, като тези , с които днес си се сблъскала, и също има страхотни учители, които се радват да застанат пред тези будни умове  bouquet

# 199
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 398
Хубаво е като има инфо и от другата страна. Simple Smile

# 200
  • Мнения: 3 979
Аз пък съм във възторг от На Веси патето и Ганис /похвалните слова за Дидева, Русалка и старшите дами са си валидни/.
На Патето се радвам на заинтересоваността и жертвеността - малко мъже ще пребивават в женски форум /макар и толкова симпатичен:yum:/, за да извлекат полезна информация за детето си.
На Ганис й благодаря, че ни дава другата гледна точка - из зад катедрата.
Дидева, Русалката, Санака, Слънчевата, освен че са безкрайно приятни, с много интелектуално чувство за хумор, са извън емоциите, които нас ни вихрят, и така са гласът на здравия разум.

# 201
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 398
На Патето и на Ceco1 трябва да им се признае и дозата смелост да "плуват" в женски форум.Simple Smile
Ganis, много е приятно и вдъхновяващо човек да срещне учител, който си обича професията и предава любовта си към знанието и на децата. Мисля, че и ти, и учениците ти сте късметлии. Flowers Hibiscus

Последна редакция: ср, 18 сеп 2019, 18:17 от Izida

# 202
  • Мнения: 280
Аааааа, тамън да се разсърдя на Шарлот, че ме пропусна и Изида я покри Simple Smile

Синковеца не е ентусиазиран на първо четене от   новата среда, но му казах стандартната приказка - ще поживеем, ще видим...да изчака и тогава да си съставя мнение.

Набарали са го някакви от горните класове и са му наговорили щуротии, че училището е много зле, едвал не пълна дупка. И на това му отговорих с горната приказка

Последна редакция: чт, 19 сеп 2019, 06:56 от AnMary

# 203
  • Мнения: 297
Ганис, много се радвам, че има такива учители като теб! Благородно завиждам на учениците от 73 -то, с такива учители!
Убедена съм, че и в другите  училища има такива учители, ама друго си е “личния” контакт.

# 204
  • София
  • Мнения: 5 131
Аз не съм нищо особено, просто обичам работата си. Има стотици български учители, за които тя е призвание. Пожелавам децата ви да се докоснат до тях! Много от вас също са хора, отдадени на професията си. За мен щастието се изразява в едно изречение.
Човек е щастлив, когато отива с радост на работа и се прибира с радост у дома.
Имам прекрасно семейство. Две дъщери- вече на 26 и 21 години и един бъдещ зет ( приятелят на голямата), които са моята радост у дома Simple Smile

# 205
  • София
  • Мнения: 4 575
Синковеца не е ентусиазиран на първо четене от   новата среда, но му казах стандартната приказка - ще поживеем, ще видим...да изчака и тогава да си съставя мнение.

Набарали са го някакви от горните класове и са му наговорили щуротии, че училището е много зле, едвал не пълна дупка. И на това му отговорих с горната приказка
Цецо, правилно си му казал. Моят вече деветокласник..., Миналата година като заек в Джон Атанасов, му трябваше цял срок докато свикне. Всеки ден се връщаше в старото училище, да се види с децата. Не харесваше преподавателите. После го поступаха големите. Но не даде нито да отида там, нито да го преместя. Свикна. Сега казва, че всичко е О.К., само е много скучно.

# 206
  • София
  • Мнения: 5 131
Не съм поет като Русалката, но понякога стихоплетствам. Идва от сърцето ми. Споделям едно мое стихоплетство, което написах преди години, когато дъщерите ми бяха колкото вашите деца.

Две имена- Йоана и Моника...,
Две имена, звучащи като хармоника..
Не просто имена- това са моите момичета,
нежни и стъблени като кокичета...

Появиха се в  зимата на моята пролет,
Разцъфнаха в пролетта на моето лято..
Дадоха ми нежност и полет,
сила и щастие крилато..

И вечер, когато се прибирам
тез цветя нежни, красиви,
стебла увиват във мене,
прегръщат ме живи, щастливи...

И самата аз ставам щастлива,
самата аз превръщам се в цвете..
И става букетче неземно,
красиво, трицветно...

Последна редакция: ср, 18 сеп 2019, 18:55 от ganis

# 207
  • Мнения: 890
Ганис, много поводи за гордост и радост с твоите момичета да имате! Аз също много се радвам, че има такива хора и учители.

# 208
  • Мнения: 815
Следващата седмица ще имат входни по някои от предметите - математика и БЕЛ. Не са започнали преговор, но и имаха само по един час до момента. Ще имат по още 1-2 до края на седмицата. В тези часове са се запознали с учителите и са говорили на различни теми. Харесва всички преподаватели до момента, с едно изключение. Сега си пише. Днес масово са срещали трудност с произношението на някои немски думи. Обръщали го на английски. Joy

# 209
  • Мнения: X
За езиковите лагери. Погледнете на daad. de за немски. Някъде 300-500 евра бяха за месец Предлагат ги различни немски унита, на различни нива.
По едно време мислехме да продължава в Германия и гледах.

Общи условия

Активация на акаунт