На децата ОСМИ клас да им спори, а при нас веселбата да кипи!

  • 34 135
  • 736
  •   1
Отговори
# 240
  • софия
  • Мнения: 25 458
Скулптурата е трол. Скоро ще запраши при седмокласниците мами да прави сеир.
Laughing Някои продължаваме да хвърляме око при вас  Wink

# 241
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 400
Моята дъщеря вчера имаше  домашна работа по АЕ 120 думи, по 3 реда с транскрипциите. Няколко часа писа.
В кое училище учи дъщеря ти?

# 242
  • Мнения: 4 967
Скулптурата е трол. Скоро ще запраши при седмокласниците мами да прави сеир.
Laughing Някои продължаваме да хвърляме око при вас  Wink
Да, държим ви още под око. Ще сме подготвени!
Късмет на децата ви! Да са щастливи в новите си училища!

# 243
  • Sofia
  • Мнения: 926
Голям зор снощи по немски, 30 думи, обаче не може да ги запомни. Уж ги писала по 10 пъти. Та и с баща си и с мен ги повтаряхме(аз, дето грам идея си нямам от немски, ги запомних Grinning). Само да не се отчая, обяснявахме, че всяко начало е трудно и другите от сорта Simple Smile

# 244
  • София
  • Мнения: 172
Вчера мина и втората родителска среща при нас. Този път всички преподаватели се представиха, казаха си изискванията и си заминаха. Леко съм разочарована от АЕ (РИЧЕ), защото в класа на сина ми всички деца са поне с ниво B1, но учителката е решила да започне от АиБ. Миналия ден са взели азбуката и числата, вчера притежателни местоимения и така ...Детето сподели, че е разочаровано и то. Освен това, в края на 12 клас се очаква да покрият ниво B2. Дано да ускорят темпото, че не ми се мисли. Най-вероятно ще търсим друг вариант за учене на езика.
От останалите учители съм изключително доволна, много взискателни. Ще има школи по всички предмети, така че има избор.
Останах приятно впечатлена от една инициатива на училището - във всяка стая са  монтирали шкафче (1 кутийка само) на стената близо до бюрото на учителя и  преди започването на всеки час учениците са длъжни да си поставят телефоните там, за да не се разсейват Simple Smile

# 245
  • Мнения: 1 726
Добро утро.
При нашите деца няма да има бележници, ще разчитаме единствено на електронния дневник! Има ли и другаде така?
По английски започват от А, B, но учителката е много млада и много креативна и прави часовете интересни. Още повече , че ще учат основно английски тази година, се радвам, че щерката е толкова впечатлена от часовете и няма да е загуба на време. Родителска среща чак другия месец, по някое време.

Последна редакция: чт, 19 сеп 2019, 09:03 от MIK

# 246
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
И при нашите деца няма да има бележници.
Същото е положението и с английския.Имат дни с по 6 часа АЕ.Мисля,че започват с В1.

Последна редакция: чт, 19 сеп 2019, 09:05 от margo**

# 247
  • София
  • Мнения: 1 819
Добро утро!
Вчера, по време на родителската изпаднах в голям ужас. Слушах учителите, изискванията им, начина им на работа и си дадох сметка, че до седми клас моята дъщеря е била на почивка. Аз се изморих само докато ги слушах, не знам за децата. Тази година се очертава много тежка. Харесах класната, искрената й любов към езика и професията й. Учителите им са млади и изглеждат готини. И с огромни изисквания към учениците.

Иначе гледам девойката колко много време учи. Никога не го е правила. Вчера беше на турнир. Вечерта треньорът й ми разказа как, докато чакала, седяла с учебниците и тетрадките и учила. Била основната забележителност на кортовете. Във вторник през нощта станала да преговаря думи, сутринта в метрото продължава с ученето.

Dimitrina73, много ми беше приятно да се запознаем.

# 248
  • Мнения: 1 919
При нас ще се разчита на електронен дневник.
Ще имат бележник само заради картите за градски транспорт. Явно не навсякъде приемат с ученическа карта.
Ще имат и баджове за идентификация на входа.

# 249
  • София
  • Мнения: 5 131
В 73-то също минахме изцяло на електронен дневник Школо. Няма да има бележници, само ученически карти.

# 250
  • София
  • Мнения: 1 819
И в Испанската няма бележници. Само електронен дневник. Цялата комуникация с учителите също минава през Shkolo.

# 251
  • София
  • Мнения: 6 182
При нас се раздават някакви удостоверения, че са ученици за картите за градски транспорт.
Днес има тест по английски. Във вторник пак имаше - нещо от типа на четене с разбиране. Днес явно ще е писането.
Вчера беше впечатлена от лекцията на тема "хигиена и здраве" Grinning Лекторката била много ултимативна, но може би при тинейджърите си е необходимо. Казала, че само като погледнеш някого в лицето си личало ако не се грижи за хигиената и здравето си. Моята се стреснала, че вероятно има предвид акнето ѝ Joy Но в следващия момент жената заговорила за тъмни кръгове под очите от недоспиване и вехнеща кожа от ранно тютюнопоушене и тя се успокоила.

Последна редакция: чт, 19 сеп 2019, 09:14 от M_I_A

# 252
  • Мнения: 10 384
И при нашите деца няма да има бележници.
Същото е положението и с английския.Имат дни с по 6 часа АЕ.Мисля,че започват с В1.
И при нас е само с електронни дневници.

Не започват ли с А1 ? Нали се писа преди време (ако правилно помня), че се заършва на В2 в 12 клас?

# 253
  • Мнения: 134

Останах приятно впечатлена от една инициатива на училището - във всяка стая са  монтирали шкафче (1 кутийка само) на стената близо до бюрото на учителя и  преди започването на всеки час учениците са длъжни да си поставят телефоните там, за да не се разсейват Simple Smile

В много училища има такива кутии. В старото училище на набора сложиха миналата година.  Някои деца обаче се правеха на тарикати и носеха по два телефона, като оставяха единия в кутията, а другия естествено си го ползваха по време на часа. Сега в новото училище също имат, но се надявам децата да са по-съвестни.

# 254
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 400
В Първа ще имат и бележници и електронен дневник. Само се надявам да не стане от два стола - на земята, т.е от много възможности за попълване на оценките да си ходи с ненанесени всички такива. Миналата година бях много доволна от 31-во - бяха само с школо, учителите веднага нанасяха всичко - оценки, забележки...Нямаше мърдане.
Там също така, в някои часове, децата си оставяха телефоните в кутия на бюрото на учителя.

Аз мисля, че навсякъде започват с А1, а до края на подготвителен клас трябва да са минали Б1.

Общи условия

Активация на акаунт